چه مواقع باید از حالت هواپیما استفاده کرد

بسیاری از کاربران از حالت هواپیما فقط برای سفرهای هوایی خود استفاده می کنند. بسیاری هم دقیقا نمیدانند که حالت هواپیما چه ویژگی دارد. در این مقاله ما برای شما توضیح خواهیم داد که چه مواقع باید از حالت هواپیما استفاده کرد و این قابلیت در زمان های مختلف دیگری هم مورد استفاده قرار میگیرد. شما ویژگی حالت هواپیما را در تمام گوشی های ساده و هوشمند میتوانید پیدا کنید. حالت هواپیما “Airplane Mode” که البته به آن حالت پرواز نیز می گویند، باعث خاموش شدن بلوتوث، وای فای، شبکه موبایل و اتصالات داده دستگاه همراه شما می شود. دلیل استفاده از این قابلیت این بوده که اتصالات گفته شده میتوانند سنسورهای مختلف و تجهیزات داخل هواپیماهای مسافربری یا تجاری را با اختلال روبرو کنند. کاربران میتوانند از مسیر تنظیمات قابلیت حالت هواپیما را فعال کنند. همینطور از نوار اعلانات نیز این قابلیت در دسترس است. طبیعتا باید زمانی که سوار هواپیما می شوید، این حالت را فعال کنید. بعضی اوقات تفاوت های خیلی جزئی در عملکرد حالت هواپیما بین دستگاه های مختلف وجود داشته اما هدف اصلی آن قطع کردن اتصالات و صدای شبکه موبایل می باشد. در دستگاه های آیفون، آیپد، آیپاد و یا ساعت اپل این ویژگی را فعال کنید، باز هم اتصالات وای فای و بلوتوث قطع خواهد شد. در صورتی که این ویژگی فعال باشد، شما میتوانید از بعضی از برنامه ها و بازی های خود استفاده کنید. همینطور میتوانید با دوربین گوشی عکاسی کنید، آهنگ گوشی دهید و یا ویدئوهای حافظه داخلی خود را تماشا کنید.

چه مواقع باید از حالت هواپیما استفاده کرد

استفاده از بلوتوث و وای ‌فای

سال 2013 سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریکا با بروز کردن آیین نامه های داخلی خود، توانست میزان استفاده از دستگاه های الکترونیکی شخصی را بیشتر کند. به این معنی که از این به بعد در پروازهای خود میتوانید از بلوتوث برای متصل شدن به دستگاه هایی مثل هدفون بی سیم استفاده کنید. همینطور اگر دارای پرواز به وای فای هستید نیز میتوانید از این قابلیت استفاده کنید. خوشبختانه میتوان بلوتوث و وای فای را بدون قطع کردن حالت هواپیما روشن کرد. شما میتوانید از نوار اعلان و تنظیمات سریع یا مرکز کنترل در دستگاه های سیستم عامل IOS برای روشن کردن بلوتوث اقدام کنید. با این وجود قوانین خطوط هواپیمایی در کشورهای مختلف متفاوت بوده بنابراین در هنگام استفاده از اینگونه اتصالات از قوانین داخلی پرواز مطلع شوید.

بیشتر بخوانید  چراغی که با بلوتوث روشن می شود

استفاده از بلوتوث و وای ‌فای

کاربردهای دیگر حالت هواپیما

با اینکه در حال حاضر کاربرد حالت هواپیما را میدانید، بهتر است به این موضوع اشاره کنیم که چه کاربردهای دیگری داشته و دیگر در چه مواقع باید از حالت هواپیما استفاده کرد. در صورتی که در اتصالات گوشی و دریافت سیگنال به مشکل خورده اید، خاموش و روشن کردن این حالت میتواند وضعیت را بهتر کند. همینطور میتوانید زمانی که به رختخواب میروید و یا کلا تمایلی به دریافت اعلانات مثل پیام، ایمیل و یا تماس ندارید، این ویژگی مفید می باشد. زمانی که از حالت هواپیما استفاده می کنید و اعلاناتی برای شما نمی آید میتواند مصرف باتری گوشی شما را کاهش دهید. اگر در حالت پرواز گوشی خود را شارژ کنید، تا حدودی سریع تر شارژ خواهد شد.

کاربردهای دیگر حالت هواپیما

1/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : چه مواقع باید از حالت هواپیما استفاده کرد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *