پادویش

هک سیمکارت چیست ؟ راههای جلوگیری از هک سیمکارت را یاد بگیرید

هک سیم کارت و روش های جلوگیری از آن

هک سیمکارت چیست ؟ راههای جلوگیری از هک سیمکارت را یاد بگیرید : حتما تا کنون مواردی زیادی را در مورد هک ای دی در شبکه های اجتماعی یا هک تلفن همراه و… شنیده اید. آیا می دانید که هک سیمکارت چیست ؟ و چگونه انجام می شود؟ قطعا هک شما توسط هکرها سبب ایجاد نگرانی های جدی برایتان خواهد شد.

فرادرس

زمانی که در یک شبکه سلولی قرار گرفته اید ،سیم کارت شما دستگاهتان را شناسایی خواهد کرد و به سرویس های متفاوتی می تواند هویتتان را نشان بدهد که از شماره تلفن شما این سرویس ها استفاده می کنند و تایید هویت شما را انجام میدهند و این نکته ی می باشد که هویت شما توسط هکرها قابل مشاهده است. حال سوال اینجاست که ما چه اقداماتی را باید انجام بدهیم؟

هک سیم کارت توسط هکرها

حتما بارها توصیه های را در مورد استفاده از تایید هویت دو مرحله ی برای بالا بردن امنیت اکانت خود شنیده اید ولی آیا این موضوع تنها برای جلوگیری از هک سیم کارت کافی است؟ با وجودی این که استفاده از اینترنت به صورت روزانه در حال گسترش است و هکرهای زیادی نیز وجود دارد باید اقدامات جدی را انجام داد. این هکرها تلاش می کنند تا برای دسترسی داشتن به اکانت تان از شماره تلفنهایتان استفاده کنند.

با وجود اینکه ارتقا امنیت حاملهای تلفن همراه و برنامه های FA2(مثل Google Authenticator) در حال توسعه و رشد است ولی هنوز هم مسائل جدی در خصوص هک سیم کارتها مطرح می باشد.

اینکه بگوییم استفاده از تایید ورود دو مرحله ی مزیت های زیادی دارد ،درست می باشد ولی  ریسکهای نیز داشته است. متاسفانه برای تایید کاربران بسیاری از سرویسهای متفاوت از تایید دو مرحله ی استفاده می کنند. شما بخواهید نرم افزاری را نصب کنید یا اینکه قبض گوشی تان را پرداخت کنید برای تان کد امنیتی پیامک می شود که همین شیوه از ضعف امنیتی پایینی برخوردار می باشد و سبب می شود سیم کارت کاربر هک گردد.

این نکته را در نظر داشته باشید که هکرها برای خودشان از تکنیک ها و روش های خاصی استفاده می کنند و به آسانی را رازهای که دارند هک سیم کارت را انجام میدهند. در صورتی که گوشی شما 2 سیم کارت است حتما از امنیت و هک شدن یکی از آنها اطمینان پیدا کنید.

هک سیم کارت توسط هکرها

اگر سیم کارت مان هک شد چه کنیم؟

هکرها برای اینکه سیم کارت شما را هک کنند از روش های بسیاری استفاده می کنند که برخی از آن ها تنها مانند رازهای می ماند که فقط هکرها از آن ها اطلاع دارند. در صورتی که گوشی شما را به سرقت رفته است یا اینکه آن را گم کرده اید بدون اینکه زمان را هدر بدهید به واسطه کامپیوتر و نرم افزارهای امنیتی آن را مکان یابی نمایید و بعد از اینکه گوشی تان را پیدا کردید سیم کارتتان را قطع کنید یا آن را بسوزانید.

حالا اگر اینگونه تشخیص میدهید که سیم کارت شما هک شده است باید به اینترنت وصل شوید و سپس بررسی کنید که شخصی به اکانتهایتان یا ایمیل شما وارد شده است یا خیر. ما به شما پیشنهاد می کنیم اکانت های را که با آن شماره تلفن دارید پاک کرده و اگر برای تان مقدور است شماره را تغییر بدهید.

هر گونه کلمه های عبور و پسوردهای را که با سیم کارت هک شده مرتبط هستند تغییبر بدهید(از رمزهای عبور سخت و غیرقابل حدس استفاده کنید) و هر نوع پاپ آب فعالی را که دارید و به آن مشکوک می باشید نیز حذف نمایید. برای اینکه بتوانید در خصوص سوزاندن یا قطع سیم کارت خود اطلاعاتی را بدست بیاورید حتما با اپراتورهای تلفن همراه تماس بگیرید.

اقدامات لازم پس از هک سیم کارت

اقدامات لازم پس از هک سیم کارت

معمولا دزدها پس از اینکه گوشی را به سرقت می برند برای اینکه سیم کارت را هک کنند از اکانت اپراتور استفاده می کنند و از روش دسترسی به گوشی استفاده نمی کنند. افراد سودجو با اپراتور تماس می گیرند و با ارائه اطلاعات اولیه و شخصی برای تغییر رمز اقدام می کنند. البته این روزها به دلیل اینکه امار هک سیم کارت افزایش پیدا کرده است اپراتور ها سخت گیری های زیادی را در شناسایی اشخاص داشته است که این موضوع از سوی اپراتورها واقعا خوب و تحسین برانگیز است.

اگر مشکل یا فعالیت غیرعادی را به واسطه سیم کارت خود مشاهده کردید و همچنین به هک شدن سیم کارتتان شک دارید بدون اینکه زمان را هدر بدهید با اپراتورتان تماس بگیرید و تغییر رمز را انجام بدهید. بر روی گوشی خود از قفل مناسبی استفاده کنید و همچنین نرم افزارهای ضد سرقت بر روی گوشی تان نصب کنید که این روزها نرم افزارهای زیادی در رابطه با این موضوع طراحی و تولید شده است.

پین سیم کارت تان را نیز فعال نمایید و با اپراتور تماس بگیرید که همه می توانند در پیشگیری از هک سیم کارت به شما کمک کنند و هم در صورت انجام آنها می توانید امنیت تان را بالاتر ببرید.

قفل سیم کارت

نحوه ی قفل سیم کارت

هک سیمکارت چیست ؟ راههای جلوگیری از هک سیمکارت را یاد بگیرید : بارها به کاربران توصیه شده است که حتما سیم کارت هایشان را قفل کنند اما چطور می توان این کار را انجام داد؟

سریع ترین روشی که می تواند منجر به هک سیم  کارت شود در واقع دسترسی داشتن به سیم کارت اصلی می باشد. ولی زمانی که دزد و سارق سیم کارت را به گوشی جدید وارد کند به آسانی می تواند پیامک هایتان را ببنید و یا حتی به تماس های شما دسترسی داشته باشد. برای اینکه از وقوع چنین مواردی جلوگیری کنید قفل پیش فرض سیم کارت تان را روشن بگذارید.

بعد از اینکه سیم کارتی را خریداری می کنید بر روی پوکه آن دو رمز Pin و Puk وجود داشته است که عموما افراد این رمزها را غیرفعال می کنند ولی ما توصیه می کنیم برای اینکه سیم کارت شما هک نشود حتما برای فعال سازی این رمزها اقدام کنید ولی از عددهای استفاده کنید که حین سخت بودن همیشه در خاطر شما باقی بمانند یا اینکه آن ها را در یک جای امن یادداشت کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : هک سیمکارت چیست ؟ راههای جلوگیری از هک سیمکارت را یاد بگیرید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *