پادویش

این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

گوگل دو برنامه اندرویدی Sun Pro Beauty Camera و Funny Sweet Beauty Camera را که بیش از 1.5 میلیون بار همراه با هم نصب شده اند، حذف کرده است. این برنامه ها پشت تبلیغات پاپ آپ پنهان شده و پول در می آوردند. شاید با خود بگویید که این چه اشکالی دارد اما واقعیت این است که این برنامه های تبلیغاتی میتوانند بعضی از منابع تلفن شما را به خود اختصاص دهند و به تخلیه باتری شما کمک کنند. پس بهتر است این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

کاری که این دو برنامه انجام میدادند توسط شرکت امنیتی موبایل واندرا (Wandera) از طریق ZDNet کشف شد. برنامه Sun Pro Beauty Camera بیش از یک میلیون نصب داشت در حالی که برنامه Funny Sweet Beauty Camera، حدود 500،000 بار دانلود شده بود. اگر هر یک از این دو برنامه را در گوشی اندرویدی خود نصب کرده اید، باید همین حالا آن ها را حذف کنید. طبق معمول کار این برنامه های مخرب این است که بعد از نصب یکی، با ایجاد میانبر از کشوی برنامه های ناپدید می شوند. به این معنی که حتی اگر میانبر آن را حذف کنید، برنامه بازهم در پس زمینه به تبلیغ خود ادامه میدهد.

این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

بعد از نصب، برنامه Sun Pro Beauty Camera میتواند تبلیغات خود را روی صفحه نمایش گوشی شما نشان دهد حتی اگر برنامه باز نباشد. برنامه Funny Sweet Beauty Camera نیز به تبلیغات تمام صفحه می پردازد اما تنها بعد از بارگیری یک عکس فیلتر شده از طریق برنامه. کاربران میتوانند در نظرات درج شده برای این دو برنامه در فروشگاه گوگل پلی هشدارهای اولیه برای کاربران اندرویدی را بخوانند. طبق یکی از بررسی های ذکر شده درباره این دو برنامه نوشته شده که “زباله، لطفا این برنامه را دانلود نکنید. این برنامه فقط تبلیغ است و هدف دیگری ندارد.” زمانی که قصد دانلود برنامه ای را دارید که از این بررسی ها دارد، دست از دانلود آن بکشید و تا جایی که میتوانید از آن فاصله بگیرید.

این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

واندرا در اینباره گفته :

نرم افزارهای تبلیغاتی معمولا برای کاربران مزاحمت ایجاد می کنند. با این وجود، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم تلفن همراه میتوانند موجب افزایش بهره وری شوند و پیامدهای جدی برای مشاغل ایجاد کنند.  تبلیغات مزاحم و خارج از برنامه میتواند کاربران را حین انجام کاری متوقف کند، دستگاه های آن ها را مسدود کنند و باتری دستگاه را خالی کنند. در بسیاری از موارد هم دیده شده که دستگاه ها کاملا آلوده شده اند و باید آن ها را تعویض کرد. این ابزار تبلیغاتی به نویسندگان این امکان را میدهد که از دستگاه های آسیب دیده درآمد کسب کنند. جدا از تهدید جدی که دارند، ویژگی های پیشرفته ای است که این برنامه ها دارند.”

این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

واندرا در تاریخ 11 سپتامپر به گوگل گزارش این دو برنامه را داد و همانطور که اشاره کردیم، این دو برنامه از گوگل پلی حذف شدند. شما هم از گوشی خود این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

منبع : phonearena

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : این دو برنامه اندرویدی را همین حالا حذف کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *