پادویش

امکان دانلود فیلم در یک ثانیه به کمک 5G در انگلستان

آیا می توانید تصور کنید که یک فیلم مثلا 700 مگابایتی را با موبایل خود در یک ثانیه دانلود کنید ؟ شاید تصور این کار محال باشد با توجه به اینترنتی که در دنیا و خصوصا در کره جنوبی است این موضوع تعجب آور نیست چون طبق قولی که شرکت های مخابراتی انگلیس دادند این تکنولوژی به زودی در این کشور طراحی و اجرا می شود.

samsung5gبه لطف توافقنامه ای که نخست وزیر انگلیس “دیوید کامرون” و صدراعظم آلمان صورت گرفته است که دو کشور را به یکدیگر نزدیکتر می کند ، کامرون در یکی از نمایشگاه های تکنولوژی اروپا ، تکنولوژی جدید 5G را به بازدیدکنندگان معرفی کرد که قرار است تحقیقات و توسعه ی این فناوری در چهار سال آینده انجام شود.

به کمک این فناوری  شرکت های خدمات دهنده تلفن همراه قرار است اینترنتی با سرعت 1000 برابر سریع تر از 4G و بالاتر از سرعت 1 گیگابیت در ثانیه را ارائه دهند. این بدین معنی است که می توان فیلمی در حدود 600 مگابایت تا 1.5 گیگابایتی را در یک ثانیه دانلود کنند !!! که نشان می دهد سرعت این تکنولوژی بسیار بسیار سریع تر از اینترنت های خانگی می باشد.

طبق گفته ی نخست وزیر انگلیس این تکنولوژی قرار است از اینترنت دو کشور نیز افزایش یابد که این خود یک رقابت سرسختانه ای را بین سازندگان تلفن همراه و تبلت بوجود می آورد که قبلا نیز خبری در خصوص استفاده و طراحی این تکنولوژی در کره جنوبی در آینده ای نزدیک سال 2020 داده شده بود.

laptopmag

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  فعالیت گسترده سامسونگ برای توسعه شبکه 5G

نظرات در مورد : امکان دانلود فیلم در یک ثانیه به کمک 5G در انگلستان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *