توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

توییتر فقط باید از شماره تلفن ها برای تأیید هویت دو عاملی استفاده کند، اما به نظر میرسد که به نظر می رسد که به طور غیر عمدی از آن ها برای اهداف دیگری استفاده شده است. چند روز پیش شبکه اجتماعی توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد . تبلیغ کنندگان در توییتر می توانند تبلیغات را بر اساس لیست های بازاریابی آپلود شده سفارشی کنند و ممکن است توییتر افراد را در آن لیست ها بر اساس شماره تلفن و آدرس های ایمیل که باید ممنوع اعلام شده باشد مطابقت دهد. براین اساس توییتر اعلام کرد : “این یک خطا بود.”

توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

این شرکت ادعا کرده است که هرگز “داده های شخصی” را با شرکا یا سایر افراد غریبه به اشتراک نگذاشته است و از 17 سپتامبر این مشکل را برطرف کرده است. همچنین “اقدامات لازم” برای اطمینان از اینكه دیگر این اتفاق نیفتد نیز انجام شده. توییتر نمی دانست چند نفر ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند و گزارش داد که ممکن است این اتفاق به طور عمده برای بسیاری افتاده باشد. همینطور توییتر اعلام کرده که این مشکل را برطرف کرده و دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد، ولی اگر یکی از کاربران تبلیغات داخل این شبکه اجتماعی را ببینید، ممکن است توییتر با استفاده از شماره تلفن او، این تبلیغات را برای افراد دیگر با همان سلایق نشان دهد.

توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

بعید است وقتی که فیسبوک این نقص مشکلات حریم خصوصی کاربران را بیش از یک سال قبل برای استفاده از شماره تلفن ها برای هدف قرار دادن آگهی کشف کرد، این اتفاق بین منتقدین طبیعی جلوه کند. صرف نظر از اینکه آیا توییتر قصد استفاده از شماره تلفن ها را داشته است ، اثر یکسان است: از جزئیات حساس اکانت کاربر برای هدف تبلیغات بدون آگاهی و مجوز کاربران استفاده کرد. این اولین مشکل کمپانی توییتر برای حریم خصوصی کاربران نبوده چرا که سال گذشته نیز به تمام 330 میلیون کاربر خود اعلام کرد که بهتر است رمزعبور خود را به خاطر باگ در این سیستم تغییر بدهند. عملکرد مثبت این بوده که پیش تر توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد تا اینکه هکرها این موضوع را به کاربران اطلاع دهند.

بیشتر بخوانید  امید کردستانی به رئیس هیئت مدیره توییتر منصوب شد

توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

منبع : engadget.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : توییتر تأیید کرد که از شماره تلفن کاربران برای اهداف تبلیغاتی استفاده شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *