ویندوز 10 : میانبر های جالب در سیستم عامل جدید مایکروسافت

ویندوز 10

ویندوز 10 : میانبر های جالب در سیستم عامل جدید مایکروسافت : این مقاله از سایت Pcworld ترجمه شده است ، فکر کنم برای کسانی که دوست دارند اطلاعات زیادی از ویندز 10 داشته باشند مقاله جالبی باشد. میانبر ها در سیستم عامل ویندوز ابزاری است که اغلب کاربران حرفه ای از آن استفاده می نمایند ، شاید شما هنوز اطلاعی از این ابزار مفید که مایکروسافت در سیستم عاملش برای راحتی شما ایجاد کرده است اطلاع نداشته باشید ، میانبر ابزاری است که شما برای انجام سریع عملگر ها در ویندوز از آن استفاده می نمایید. بطور مثال برای کپی کردن یک فایل یا متن می توانید کلید Ctrl  را به همراه کلید حروف C بگیرید ، در این حالت فایل یا متن مورد نظر شما در حافظه موقت کامپیوتر ذخیره می شود تا شما آنرا در جایی پیست نمایید. برای پیست فایل در پوشه دلخواهتان هم می تونید از میانبر Ctrl+V استفاده نمایید.

در این حالت شما با تنها گرفتن دو دکمه می تونید براحتی عمل کپی و پیست را انجام دهید ، در حالی که برای این کار به کمک ماوس باید یکبار راست کلیک کنید و کپی رو انتخاب نمایید و دوباره فایل مورد نظر رو پیدا کنید و کلید پیست رو بزنید ! به نظرتون کدوم راحت تر است ؟

میانبر ویندوز 10

راستی بچه ها من روشی رو هم برای خاموش کردم ویندوز با 3 حرکت خودم کشف کردم فکر کنم بد نیست یاد بگیرید ابتدا دکمه ویندوز رو بزنید سپس دکمه جهت راست را فشار دهید و اینتر را فشار دهید در این حالت کامپیوتر بدون خون و خونریزی خاموش می شود.

ویندوز 10 :

خوب بریم سراغ میانبر های جدید در ویندوز 10 :

1- Snapping window : در این حالت شما می توانید با گرفتن دکمه ویندوز و دکمه های جهت کیبورد صفحه بازشده در کامپیوتر مثل مرورگر را به راست یا چپ انتقال دهید ، البته این میانبر در ویندوز 7 هم تا حدودی کارایی دارد.

2- استفاده از میانبر Alt + Tab این میانبر هم برای تغییر جایگاه از یک پنجره باز به پنجره دیگر یا دستکتاپ است. راستی این میانبر هم در ویندوز 7 قابل استفاده است ، نمیدونم چرا Pcworld عنوان این مطلب رو جدیترین میانبر ها در ویندوز 10 گذاشته است.

بیشتر بخوانید  کارایی های شگفت انگیز استفاده از کلید F4 در ویندوز 10

3- میانبر دکمه ویندوز با Tab این میانبر هم جزو میانبر هایی است که در ویندوز 7 بکار رفته است و یکی از زیبایی های ویندوز بشمار می رود و بیشتر برای تغییر پنجره ها بکار میرود.

4- میانبر Windows key + Ctrl + D این میانبر یکی از جدیدترین میانبر ها در ویندوز 10 است ، این میانبر برای ایجاد دسکتاپ مجازی جدیدبکار می رود که تنها در ویندوز 10 کاربرد دارد.

5- میانبر Windows key + Ctrl + F4 که برای بستن دسکتاپ مجازی فعلی بکار می رود.

6- Windows key + Ctrl + Left or Right این میانبر هم برای تغییر دستکتاپ مجازی بکار میرود.

به نظرتون میانبر های ویندوز 10 چطور بود ؟

خوب شما کدام میانبر رو به نظرتون مفید هست ؟ شما کدام یک از میانبر ها رو می شناختید و از اون استفاده میکنید؟

منبع : Pcworld

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویندوز 10 : میانبر های جالب در سیستم عامل جدید مایکروسافت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *