آنتی ویروس پادویش

مشکل گرمای بیش از حد در برخی از آیفون های جدید

مشکل گرمای بیش از حد در برخی از آیفون های جدید

گرمای بیش از حد ، قبل از اسمارت فون های در لوازم الکترونیکی همراه ، معنی خاصی نداشت . اما در سال 2015 تمامی کمپانی های مطرح دنیای تلفن های هوشمند دست به دست هم دادند تا کاربران معنای گرما بیش از حد را متوجه شوند. شاید بنیانگذار این مسئله ، سونی بود که در گوشی زد 3 گرما را به اوج خود رساند ، البته مشکل گرمای آن در تراشه این گوشی نهفته بود. اما بخواهیم یا نخواهیم در حال حاضر این مشکل گریبانگیر شرکت اپل هم شده است ! با معرفی شدن آیفون 6 اس ، برخی از کاربران از مشکل گرمای آن پرده برداشته اند.

تعدادی از کاربران در Reddit به نقصی در عملکرد آیفون جدید اشاره کرده اند. هر چند  معلوم نیست که این رخداد حقیقی باشد یا تنها شایعه سازی  برای آیفون جدید میباشد. بنا بر گزارشات کاربران ، دستگاه اپل در طول استفاده گرمای بسیار زیادی از خود تولید میکند . برای مثال گفته شده که در اجرای دوربین ، دمای دستگاه تا 38 درجه افزایش پیدا میکند که میزان گرمای تولید شدن هنگام اجرای دوربین در دیگر دستگاه ها 30 درجه میباشد ، این یعنی 8 درجه بالاتر. در تصویر زیر میتوانید هشداری را مشاهده کنید که به دنبال گرمای زیاد در نرم افزار دوربین رخ داده است.

مشکل گرمای بیش از حد در برخی از آیفون های جدیددر تصویر بالا ، گفته شده : دیگر امکان استفاده از فلاش را ندارید ، دمای آیفون قبل از استفاده از فلاش باید کاهش یابد. البته این مشکل در برخی از دستگاه دیگر هم وجود دارد؛ همانند هماتایان اندرویدی آن که البته در آنها دستگاه خود به خود خاموش میشود.

در هر حال ، نمیتوان به این گزارش اعتماد کرد . اما اگر از حق نگذریم ، در نسل قبلی هم روزنه هایی از گرما در دوربین دیده میشد و این امکان هر چند کم وجود دارد که در آیفون جدید تشدید پیدا کرده باشد. امید واریم که این گزارش در حد شایعه و جو سازی برای کاهش فروش بیش از حد اپل باشد که قبلا هم توسط سامسونگ انجام شده است. اگر این موضوع صحت داشته باشد به زودی گزارشات بیشتری منتشر خواهد شد.

منبع : phonearena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آیفون 6 اس چهار برابر از آیفون 6 اس پلاس محبوب تر است

نظرات در مورد : مشکل گرمای بیش از حد در برخی از آیفون های جدید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *