پادویش

روش نگهداری آب انار به مدت طولانی

روش نگهداری آب انار به مدت طولانی

روش نگهداری آب انار به مدت طولانی : انار یکی از میوه های خوشمزه ی است که افراد زیادی برای مدت های طولانی آن را نگهداری می کنند. اگر بخواهید میوه انار را نگهداری نمایید چون اصولا ماندگاری زیادی دارد کافی است در محیط مناسبی آن را قرار بدهید تا خراب نشود. ولی اگر قصد نگهداری آب انار را دارید باید از روش زیر استفاده کنید.

نگهداری از آب انار

انار یکی از میوه های است که خواص متعددی دارد و طبیعی است که آب انار علاوه بر اینکه یک نوشیدنی گوار و خوشمزه است بلکه خواص متعددی را نیز داشته باشد. از آب انار در مصرف های مختلفی استفاده می شود مثلا میتوان برای غذاها یا دسرها و البته رب انار از آن استفاده کرد.

اگر قصد دارید خودتان در منزل آب انار آماده کنید اصلا کار سختی نیست و به سادگی انجام میشود. کافی است برای گرفتن آب انار از دستگاه های آب میوه گیری یا دستگاه آب مرکبات گیری استفاده کنید اما انتظار نداشته باشید که اب انار گوار یا زلالی به شما تحویل داده شود چون قسمتهای سفید هم با انار ترکیب شده اند.

عده ی دیگر برای اینکه آب انار اماده کنند اول همه ی انارهای خود را دون دون کرده و بعد آب انار را می گیرند و بعد از آن ، آب انار را از صافی رد می کنند این روش نسبت به روش فوق بهتر است.

چگونه برای زمان طولانی آب انار را نگه داری کنیم؟

چگونه برای زمان طولانی آب انار را نگه داری کنیم؟

روش نگهداری آب انار به مدت طولانی  : ساده ترین راهی که سبب می شود شما بتوانید برای مدت زمان طولانی آب انار را نگهداری کنید ،فریز  کردن آب انار است. این روش به شما کمک می کند تا در هر فصل سال که دوست داشته باشید از این نعمت بهشتی استفاده کنید.

فریز کردن آب انار سبب جلوگیری از خراب شدن آب انار می شود. میتوانید از قالب یخ، لیوان یخ یا هر قالب دیگری که دوست دارید برای فریز کردن آب انار استفاده کنید.

برخی از  خانم ها ترجیح میدهند که آب انار را در درون بطری بریزند و نگهداری کنند که البته روش خوبی ست ولی دقت کنید که نباید بطری را پر پر کنید و حتما سر آن خالی باشد چون درون فریزر حجم آن افزایش پیدا می کند. به همین سادگی می تونید اب انار را برای ماه ها حتی نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید  با 20 تا از خواص و فواید دارویی انار آشنا شوید

بیشتر بخوانید : با 20 تا از خواص و فواید دارویی انار آشنا شوید

3.1/5 - (7 امتیاز)

نظرات در مورد : روش نگهداری آب انار به مدت طولانی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *