پادویش

راه درمان ریزش مو کشف شد

راه درمان ریزش مو کشف شد

ریزش مو احتمالا بعد از اضافه وزن یکی از شایع ترین اتفاق های است که برای افراد میافتد. اگر ریزش مو را تجربه کرده باشید بی شک تا کنون دست به کار های مختلفی زده اید تا این ریزش را برطرف کنید و یا حتی به وسیله کاشت مو و یا با استفاده از کلاه گیس آن را جبران کنید. با اینکه تا امروز راه حل قطعی برای این موضوع وجود نداشت اما به تازگی محققان کشف بسیار مهمی در این راستا داشته اند.

محققان در آخرین اقدامات انجام شده به کشف بزرگی دست یافتند. آنها در این روش جدید توانسته اند با جلوگیری از ترشح بعضی از آنزیم ها از ریزش مو جلو گیری کنند.محققان این روش جدید را روی موش های آزمایشگاهی تست کردند و نتیجه آن رشد مو آنها در کمتر از ده روز بوده است.

اما جمله ی راه درمان ریزش مو کشف شد چندان غریبه نیست. چرا که تقریبا یک سال پیش محققانی در دانشگاه پزشکی واقع در کلمبیا برای درمان بیماری کچلی توانستند داروی های خوراکی را کشف کنند، که باعث رشد مو میشد.

راه درمان ریزش مو کشف شداما در آخرین پژوهشی که توسط همین گروه انجام شده است، آنها موفق شدند مشکلات و نقص ها داروی قبلی را رفع کنند. در واقع آنها داروی درمان ریزش مو که کشف خودشان بود را تکمیل کردند. این داروی جدید در زمان پنج روی روی بدن بدون موی موش ها امتحان شد و پس از گذشت زمانی ده روزه محققان توانستند موی بدن موش را دوباره رشد دهند. همچنین پس از گذشت سه هفته موش ها به طور کامل موی بدنشان رشد کرده بود.

لازم به ذکر است که دارو های مورد استفاده در این آزمایشات تاییده ی سازمان غدا و داروی ایالات متحده را درسافت کرده اند. از این دارو ها ، یکی برای درمان بیماری های خونی کاربرد دارد و داروی دیگر برای درمان بیماری روماتیسم فصلی مورد استفاده قرار میگیرد. با اینکه هنوز این روش روی پوست انسان آزمایش نشده است آما محققان این پروژه باور دارند که این دارو تاثیر کاملی نیز روی پوست انسان خواهد داشت.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راه درمان ریزش مو کشف شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *