آنتی ویروس پادویش

تاریخ شروع ماه مبارک رمضان

رمضان

تاریخ شروع ماه مبارک رمضان : با نزدیک شدن به ماه رمضان بیشتر روزه داران می خواهند بدانند که تاریخ دقیق اولین روز ماه رمضان چه روزی می باشد. نخستین روز ماه مبارک رمضان در سال 97 در اواخر ماه اردیبهشت است و تا اواخر خرداد ادامه خواهد داشت. اگر می خواهید از تاریخ دقیق شروع ماه مبارک رمضان اطلاع داشته باشید حتما ادامه این پست را به دقت مطالعه نمایید.

تاریخ دقیق آغاز ماه رمضان

اولین روز ماه مبارک رمضان تاریخ 27 اردیبهشت سال 97 مصادف با 17 می 2018 است که با توجه به تقویم روز عید فطر، 25 خرداد (جمعه) خواهد بود.

رمضان یا رمضان المبارک به عنوان ماهی است که مسلمان ها در آن باید روزه بگیرند چون بر آنها واجب شده است. در این ماه و در شب قدر قرآن نازل شده است و می توانیم اینگونه بگوییم که تنها ماهی می باشد که قرآن به صراحت نام آن را ذکر کرده و گرامی داشته است.

مسلمان های جهان، ماه رمضان را با احترام می شمارند و برای آن جایگاه خاصی را قرار میدهند. در این شب ها شما می توانید به شب زنده داری و عبادت بپردازید و البته کمک به نیازمندان و افطاری دادن در این ماه توصیه شده است.

شب 21 ماه مبارک رمضان ، امام علی ع (اولین امام شیعیان) به شهادت رسیده است. طبق برخی از احادیث ماه مبارک رمضان 30 روزه است و از نظر عده ی از فقهای قدیم نیز اینگونه بوده است اما در روایت های دیگری بیام شده که ماه رمضان مثل ماه های دیگر نوسان داشته و می تواند سی روزه یا بیست و نه روزه باشد که دیدگاه بیشتر فقها همین طور است.

مناسبت های ماه رمضان ۹۷

در ماه رمضان مناسب های مختلفی وجود دارد که به ترتیب می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: اعلام ولایتعهدی امام رضا (ع) (۷ رمضان ۲۵۱ق)، درگذشت حضرت خدیجه (۱۰ رمضان ۱۰بعثت)، ولادت امام حسن مجتبی(ع) (۱۵ رمضان ۳ق)، غزوه بدر (۱۷ رمضان ۲ق)، شب قدر و نزول قرآن (شب ۱۹ رمضان یا ۲۱ رمضان یا ۲۳ رمضان ۱ بعثت)، فتح مکه (۲۰ رمضان ۸ق)، شهادت امام علی(ع) (۲۱ رمضان ۴۰ق)

بیشتر بخوانید  سریال های ماه مبارک رمضان 97

همان گونه که ذکر کرده ایم، در میان ماه های سال قمری یکی از ماه های که جایگاه خاصی داشته است ماه مبارک رمضان است. در دعای در مورد ماه رمضان اینگونه می خوانیم که : «… و هذا شهر عظمته و کرمته و شرفته و فضلته علی الشهور…»

یعنی ماهی که در آن نسبت به ماه های دیگر عظمت و کرامت و شرافت و فضلیت برتری داده شده است.

پیامبر اکرم ص می فرماید: هر کس در این ماه یک آیه از قرآن را تلاوت کند مانند کسی است که در ماه  های جز ماه رمضان ، یک بار تمام قرآن را ختم کرده باشد.

ماه مبارک رمضان

در ماه رمضان اعمال مستحبی زیادی وجود دارد که شما می توانید آنها را انجام بدهید و می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

1)دعا و استغفار در ماه مبارک رمضان : یکی از بهترین ماه های است که شما می توانید در آن به استغفار و دعا بپردازید و بلاها را از خودتان دفع کنید.همانطور که علی بن ابیطالب(ع) می فرماید که استغار زیاد می تواند از بین برنده گناهان باشد.

2)روزهای ماه مبارک رمضان: هر روز ماه رمضان برای شما پر از خیر و برکت و فضیلت است.این ماه نزد خدا بهترین ماه است و روزها و شب هایش نیز از بهترین و برترین روزها و شبها هستند.

3)اعتکاف در ماه مبارک رمضان: اعتکاف در یک دهه از ماه مبارک رمضان با ثواب دو حج و دو عمره برابر می باشد.

4)تلاوت قرآن : یکی از بهترین اعمالی که شما می توانید در ماه مبارک رمضان آن را انجام بدهید تلاوت قرآن است.

تاریخ شروع ماه مبارک رمضان : تاریخ 27 اردیبهشت سال 97 مصادف با 17 می 2018 است .

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تاریخ شروع ماه مبارک رمضان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *