قفل هوشمند Kevo شرکت Kwikset با فناوری بلوتوث در نمایشگاه CES لاس وگاس

قفل هوشمند Kevo شرکت Kwikset با فناوری بلوتوث در نمایشگاه CES لاس وگاس: شرکت Kwitkset سهم خوبی در بازار قفل و کلید در جهان دارد. و هر روز با طراحی قفل های هوشمند گوناگون در حال پیش رفت در این بازار است. این بار این شرکت قصد دارد قفل هوشمند Kevo را در نمایشگاه لاس وگاس CES به نمایش بگذارد. که این محصول زمینه ای خواهد بود برای قفل های هوشمند آینده .به نظر می رسد با این روال در آینده شاهد این باشیم که بیشتر درب ها ی منازل،ادارات و… از قفل های هوشمندی که با استفاده از گوشی های هوشمند کار می کنند باشیم.شرکت Kwitkset استاد فروش قفل های هوشمند است ، قفل هایی که با مدار NFC کار می کنند مثل کارتهای مترو و اتوبوس و…

قفل هوشمند Kevo با استفاده از تلفن همراه هوشمند افراد را شناسایی می کند .درضمن این قفل هوشمند بیشتر با گوشی های هوشمند آیفون سازگاری دارد.البته با تعدای از گوشی های اندرویدی نیز کار می کند. شناسایی قفل با استفاده از گوشی هوشمند بدین صورت است که قفل هوشمند  Kevo دارای یک چراغ ال ای دی است که وقتی انگشتتان را روی قفل می کشید.در چهار حالت کار می کند :

1) اگر چراغ رنگ سبز شد به این معنی است که قفل باز شده است.2) اگر چراغ رنگ آبی شود یعنی در حال پردازش وشناسایی می باشد. 3) اگر چراغ رنگ زرد باشد یعنی درب قفل است.4) و اگر چراغ رنگ قرمز شود به این معنی است که قفل هوشمند شما را شناسایی نکرده است.

قفل هوشمند Kevo

البته برای شناسایی نیاز نیست که حتما دستتان را به قفل بزنید .می توانید از آرنج یا جای دیگر بدنتان استفاده کنید. مثلا اگر شما از خرید برگشته اید و دستتان پر است می توانید از آرنج خود برای شناسایی استفاده کنید.

همان طور که گفتیم Kevo  یک نرم افزار برای گوشی های IOS  دارد و گوشی های هوشمند آیفون از آنها بیشتر استفاده می کند. البته به زودی این نرم افزار برای دیگر گوشی های اندرویدی نیز ارائه خواهد شد.قفل هوشمند Kevo  بوسیله بلوتوث با گوشی شخص ارتباط برقرار می کند و سپس با لمس قفل درب باز می شود.البته یک امتیاز دیگر قفل هوشمند Kevo در این است که مثل قفل های قدیمی داری کلید مکانیکی نیز می باشد.و با این حال دیگر نباید نگران این باشیم که اگر گوشی باتری تمام کند بیرون در خواهیم ماند.

بیشتر بخوانید  سه گوشی تازه وارد که نباید دست کم بگیرید

در ضمن نرم افزار این قفل هوشمند مختص یک گوشی نیست و می توان آن را بر روی گوشی های متعدد نصب کرد تا سایر اعضاء خانواده یا حتی دوستان از آن استفاده کنند.البته این برای این افراد می توان ساعات مشخصی را برای استفاده در نظر گرفت .در واقع نرم افزار این قابلیت رو دارد که بتوانیم آمار ساعات ورود و خروج افراد دیگر را در آن وارد کنیم.

قفل هوشمند Kevo

منبع: زوم تک , http://www.pcworld.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قفل هوشمند Kevo شرکت Kwikset با فناوری بلوتوث در نمایشگاه CES لاس وگاس

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *