پادویش

فروش محصولات سامسونگ برای اولین از اپل در آمریکا پیشی گرفت!

فروش محصولات سامسونگ

فروش محصولات هوشمند سامسونگ در ماه‌ی 4 سوم سال 2020 از اپل در آمریکا پیشی گرفت. به نظر بسیاری از کارشناسان سال 2021، رقابت اپل و سامسونگ به اوج خود می‌رسد.

به گزارش زوم تک به گفته‌ی مرجع خبری phonearena، نتایج گزارش‌های صورت گرفته، برای اوین بار فروش محصولات هوشمند کمپانی کره‌ایی سامسونگ الکترونیکس، در مقایسه با فروش اصلی‌ترین رقیبش؛ یعنی آیفون‌های اپل به مقدار زیادی در آمریکا بیشتر شده است. این اولین بار از سال 2017 است که فروش محصولات کره‌ایی از محصولات اپل در زادگاه آیفون یعنی آمریکا دوباره پیشی می‌گیرد.

فروش جهانی محصولات هوشمند سامسونگ معمولا همواره در ربته‌های بالاتری نسبت به محصولات اپل قرار می‌گرفت، اما در خصوص بازار آمریکا، معمولا در ربته‌ی 2ام قرار می‌گرفت. طبق گزارش فروش 4ماه‌ی پیش، فروش محصولات سامسونگ در آمریکا به حد بیشتری رسیده است.

فروش محصولات سامسونگ در آمریکا برای اولین بار از سال 2017، از اپل پیشی گرفت.

گزارش‌های صورت گرفته از جانب تحلیل‌گرهای کره‌ایی نشان می‌دهد که گوشی‌های هوشمند سامسونگ در 4ماه‌ی سوم سال 2020 بین کاربران آمریکایی بیشتر محبوب‌تر بوده است. تحکیم فروش محصولات آمریکا، خطر بزرگی برای اپل به شار می‌آید.
آخرین بازی که فروش محصولات هوشمند سامسونگ توانست از فروش محصولات هوشمند اپل در آمریکا پیشی بگیرد، 4ماهه‌ی دوم سال 2017 بود. در آن سال، فروش گوشی هوشمند گلکسی اس8 به میلیون‌ها دستگاه رسیده بود. کاربران از سراسر دنیا از گلکسی از اس8 استقبال کردند، در حالیکه کاربران آیفون در آن سال، منتظر رونمایی از آیفون X بودند.
گزارش‌ها حاکی از سهم 33.7 درصدی فروش محصولات هوشمند سامسونگ بین ماه‌های جولیه و سپتامبر خبر می‌دهند. کسب این سهم، بیشتر به خاطر سیاست عرضه سری A هم‌چون گلکسی A51 5G و گلکسی A71 5G بوده است. گوشی هوشمند گلکسی A51 5G تا قبل از رونمایی شدن آیفون 12 مینی ارزان‌ترین گوشی هوشمند 5G و بهترین گوشی زیر 600 دلار به شمار می‌رفت.
گوشی هوشمند فولذبل گلکسی زد فولد 2 و سری گوشی‌های هوشمند پرچم دار گلکسی نوت 20 هم در کسب این رقم به کمک سامسونگ آمدند، گرچه فروششان آنقدر زیاد نبود. به تازگی سامسونگ رقم تولید محصولات گلکسی نوت 20 و گلکسی نوت 20 الترا خود را به مقدار زیادی کمتر کرده است؛ چرا که فروش زیادی از این محصولات گلکسی نوت 20 حاصل سامسونگ نشده است.

تاخیر در رونمایی و عرضه شدن آیفون‌های 12 نقش به سزایی در فروش محصولات سامسونگ در آمریکا داشته است!

علاوه بر عرضه گوشی‌های هوشمند پرچم دار قدرت‍مند، دلیل دیگری وجود دارد که چرا سامسونگ توانسته است در این مدت از اپل پیشی بگیرد. همان طور که همه‌ی شما کاربران می‌دانید و در بالا هم به آن اشاره شد، به دلیل شرایط کرونایی و تعطیلی‌های اجبار، رونمایی و عرضه آیفون 12 تا ماه اکتبر طول کشید. در حالیکه که از آیفون 4 تا به امروز، اغلب همه‌ی آیفون‌ها در ماه سپتامبر و در تاریخ مشخصی رونمایی و عرضه می‌شدند.
به گفته‌ی خود اپل در 4ماه‌ی پیش، اپل حدودا 30.2 درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در آمریکا را از آن خود کرده است. در خصوص 4ماه‌ی آتی، اپل خاطر اطمینان کرده است که عرضه آیفون‌های 12 سهم بیشتری را برای اپل عاید می‌کند. پیش فروش آیفون 12 . آیفون 12 پرو، بیش از حد تصور بوده است و اپل از این بابت خشنود است.
با آغاز فروش آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس، انتظار می‌رود که اپل سهم بیشتری از بازار گوشی های هوشمند آمریکا از آن خود کند. آیفون 12 مینی که ارزان‌ترین گوشی هوشمند 5G است تنها 699 دلار قیمت دارد و آیفون 12 پرو مکس از 1090 دلار شروع می‌شود.

سهم ال‌جی از فروش محصولات هوشمندش در آمریکا 15 درصد بوده است!

طبق گزارش‌های صورت گرفته الجی در در 4ماه‌ی گدشته، سومین برندی بود که بیشترین سهم از بازار آمریکا را از آن خود کرد. سهم فروش الجی حدودا 14.7 یا 15 درصد از بازار گوشی‌های هوشمند در این کشور بوده است که با رشد تصاعدی همراه بوده است. دلیل اصلی موفقیت الجی؛ عرصه گوشی‌های هوشمند باکیفیت و نوآورانه و با قیمتی که به دوق کاربران خوش می‌آید، از مهم‌ترین دلایل رشد تصاعدی الجی در آمریکا بوده است. الجی، برای چندین سال از رقیب‌هایش عقب ماند، اما در سال‌های اخیر تواسنته با به دوره‌ی موفقیت سابقش برگردد.
بعد از سال‌ها پسرفت، الجی توانسته فرمول موفقیت را بالاخره پیدا کند و آن را تحکیم بخشد. الجی برخلاف بسیاری از برندهای دیگری که سعی از کپی برداری از محصولات موفق دیگر برندها دارند، توجه‌اش را تنها بر روی موفقیت محصولات خویش متمرکز کرده است. از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات الجی در چند ماه‌ی اخیر بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا، می‌توان به الجی G8X ThinQ و الجی  V60 ThinQ اشاره کرد. هم‌چنین گوشی هوشمند پریمیویی الجی Wing، تحولی در تکنولوژی گوشی‌های هوشمند بود که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد.
ساختار گوشی هوشمند الجی Wing، کمی پیچیده و به نوبه‌ی خود جذاب است، زیرا در هیچ گوشی هوشمند تا قبل از خود وجود نداشته بود.

آیا اپل دوباره می‌تواند بیشترین سهم از فروش را در 4ماه‌ی اول سال 2021 از آن خود کند؟

اینکه چه اتفاقی است قرار بافتاد، برای بسیاری از کارشناسان مایه شگفتی بوده است. به نظر بسیاری از کارشناسان و کاربران، جنگی میان اپل و سامسونگ در جریان است که به زودی به نهایت خود می‌رسد. آخرین شایعه‌ها حاکی از آن است که قرار است که خانواده گوشی هوشمند گلکسی اس21 سریع‌تر از موعد توسط سامسونگ معرفی شود. به نظر بسیاری، معروفی زود هنگام خانواده گلکسی اس21 توسط سامسونگ، دلایلی هم‌جون معروفی شدن آیفون‌ های 12 توسط اپل و فروش ناکافی خانواده گلکسی نوت 20 و گلکسی اس 20 دارد. هم‌چنین، تنوع قیمتی آیفون‌های 12 با وجود تکنولوژی بی‌نظیری که دارد، باعث محبوبیت بی‌اندازه اپل شده است.
بهرحال، باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا آیفون‌های 12 اپل، به قدری خوب بوده اند که بتوانند جاگیاه نخست فروش گوشی‌های هوشمند را در 4 ماه‌ی اول سال 2021 در آمریکا را از آن اپل بکند یا خیر! فروش جهانی محصولات هوشمند سامسونگ به نظر بسیاری در جایگاه نخست، ثابت می‌ماند، گرچه هوآوی با وجود تحریمهای آمریکا، در رتبه 2ام قرار گرفته است. علاوه بر آن، محصولات هوآوی، رتبه نخست فروش گوشی‌های هوشمند را در چین از آن خود ثبت کرده است. از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مصحولات هوشمند هوآوی می‌توان پی 30پرو را نام برد.
به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تبلت 11.1 و 13 اینچی آیپد پرو با نمایشگر اولد سال 2024 از راه می رسد

نظرات در مورد : فروش محصولات سامسونگ برای اولین از اپل در آمریکا پیشی گرفت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *