پشتیبانی Galaxy Gear از Nexus 5

هنگامی که Galaxy Gear سامسونگ معرفی شد ، این ساعت هوشمند از قابلیت های کمی برخوردار بود و فقط می توانست از تعداد محدودی از برنامه ها که آن هم سامسونگ در نظر گرفته بود پشتیبانی کند.

اما نمی توان این را هم انکار کرد که سامسونگ برای موفقیت ساعت هوشمند خود برنامه هایی نداشته است، زیرا تا به امروز توانسته تا حدودی از مشکلات را با ارائه بروزرسانی های مختلف هموارتر کند.

یکی از مشکلات اساسی این دستگاه تا حدود یک ماه قبل، فقدان برنامه های اطلاع رسانی بود مانند اطلاعیه های ایمیل، فیسبوک و توییتر که سرانجام این امکان با بروز رسانی های مختلف البته نه چندان راضی کننده، ایجاد شد.

اما، متأسفانه یک مسئله دیگری هم هست که هنوز سامسونگ آنرا حل نکرده و آن سازگاری ساعت با دستگاه های بیشتر است.

در زمان رونمایی Galaxy Gear ، این ساعت تنها می توانست با Note 3 کار کند ولی در حال حاضر می تواند از چند دستگاه دیگر محبوب سامسونگ هم پشتیبانی کند اما دارندگان دستگاه های غیر سامسونگ ، هنوز هم باید از داشتن این ساعت منحصر به فرد ، بی نصیب بمانند.

به هر حال ما خبر خوبی برای صاحبان Nexus 5 داریم ، “شما هم اکنون می توانید امکان سازگاری با Galaxy Gear را داشته باشید البته به صورت غیر رسمی”.

این خبر که از یکی از اعضای XDA نقل شده است،Nexus 5  می تواند با یک روش با GEAR متصل شود و آن انتقال فایل های خاصی از Manager APK گلکسی GEAR به دستگاه خود و نصب آن به صورت دستی می باشد.

گرچه این فرایند کمی مشکل به نظر می رسد، اما این اجازه را به شما می دهد که با نکسوس 5 خود که محصول سامسونگ نیست به GEAR متصل شوید.

البته استثنائاتی هم وجود دارد که آن عدم کار کردن برنامه های S Voice و Weather خواهد بود، زیرا آن ها برای اجرا به قابلیت TouchWiz سامسونگ نیاز دارند.

این روش تنها به طور رسمی با Nexus 5 تایید شده است، هر چند که SamMobile توانسته است آن را به تبلت Nexus 7 هم متصل کند اما این اتصال ناقص گزارش شده است.

به هر حال اگر بتوان با GEAR به نکسوس 5 متصل شد پس شاید هم بتوان در آینده نزدیک با آن به دیگر گوشی های هوشمند و تبلت ها متصل شد، اما در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید  آخرین شایعات (Nexus 5 (2015

منبع: androidauthority

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : پشتیبانی Galaxy Gear از Nexus 5

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *