فیش حقوق بازنشستگان را از کجا می توان دریافت کرد ؟

فیش حقوقی بازنشستگان کشوری

فیش حقوق بازنشستگان : به صورت کلی برای اینکه بتوان فیش حقوقی بازنشستگی را دریافت کرد از سه روش این کار امکان پذیر می باشد در واقع شما از هر کدام از این روش های معرفی شده استفاده کنید به جواب میرسید و تنها مسیر رسیدن به نتیجه برای شما متفاوت است؛ اگر به هر دلیلی شما نتوانستید از روش اول یا دوم فیش حقوقی تان را دریافت کنید از روش سوم استفاده نمایید یا برعکس. ما به شما توصیه می کنیم پیش از هر چیزی اطلاعات خودتان را در خصوص نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگی بروز نمایید تا در سامانه دریافت‌فیش بازنشستگی دچار مشکلی نشوید.

دریافت فیش بازنشستگی از طریق سایت تامین اجتماعی چگونه میباشد؟

برای افرادی که در سایت تامین اجتماعی ثبت نام نموده اند می توانند از سایت بیمه تامین اجتماعی فیش بازنشستگی خود را دریافت کنند؛ برای اینکه فیش را دریافت کنند باید پس از ثبت نام رمز عبور و نام کاربری شان را وارد کنند تا وارد صفحه اختصاصی شان شوند و به همین جهت با توجه به گزینه های موجود در آن فیش حقوقی را دریافت نمایند؛ گزینه های مختلفی در منوی سایت تامین اجتماعی وجود دارد که شامل مستمری بگیران، فیش حقوقی مستمری بگیران، استعلام وضعیت و مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران می باشد.

اگر می خواهید اطلاعاتی در این خصوص دریافت کنید باید حتماً مشخصات درخواست شده را به صورت صحیح وارد نمایید و سپس کلیک کنید تا بتوانید از خدمات  متنوع این سایت بهره مند شوید بعضی از اپراتورها هم برای این کار کد های دستوری را مد نظر گرفته اند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم:

· همراه اول: کد دستوری #۱۴۲*

· ایرانسل: کد دستوری #۱۴۲۰*۴*

· رایتل: کد دستوری #۱۴۲۰*۴*

از هر کدام از این کدهای دستوری که استفاده کنید با منوی استعلام روبرو شوید که باید این گزینه را انتخاب نمایید البته اگر می خواهید سوابق بیمه تامین انتخاب کنید و گزینه استعلام را انتخاب نمایید و بعد از اینکه کد ملی تان را وارد کردید باید منتظر بمانید تا سیستم به شما پاسخ بدهد.

نحوه گرفتن فیش حقوق بازنشستگی از طریق صندوق بازنشستگی

اگر می‌خواهید از طریق صندوق بازنشستگی اقدام به دریافت خدمات مرتبط با بازنشستگان نمایید یا فیش حقوقی تان را دریافت کنید باید به آدرس صندوق بازنشستگی که در ادامه به آن اشاره شده است مراجعه نمایید؛ سپس اطلاعاتی که از شما میخواهد شامل شماره ملی، شماره حساب خود را وارد کنید تا بتوانید فیش بازنشستگی تان را دریافت نمایید.

آدرس سایت : https://www.cspf.ir/

صندوق بازنشستگی کشوری

دریافت فیش حقوقی به صورت حضوری

اگر شما به هر دلیلی موفق نشدید که فیش حقوقی آن را بگیرید می توانید به صورت حضوری برای این کار اقدام کنید و به واسطه یکی از کارگزاری‌های بیمه تامین اجتماعی که در محل سکونت شما وجود دارد برای دریافت فیش حقوقی تان اقدام کنید البته عده ی ترجیح می دهند از این روش استفاده کنند چرا که هنوز با روشهای آن را به صورت کامل آشنا نیستند ولی در هر صورت این سه روش معرفی شده به شما کمک می کند تا بتوانید فیش حقوقی را دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید  دستمزد و حقوق وزارت کاری کارگران در سال ۹۷ چقدر است؟

سازمان تامین اجتماعی بازنشستگان برای اینکه بتواند آحاد مردم را بیمه کند از انواع متفاوتی از بیمه استفاده می کنند و نمونه های مختلف را قرار داده است تا هر شخصی بتواند با توجه به نیازی که دارد از این بیمه ها استفاده نماید؛ با توجه به روش هایی که در پاراگراف فوق ذکر کرده ایم برای هر بیمه‌ای که از سمت سازمان تامین اجتماعی صورت می‌گیرد دریافت فیش حقوقی امکان پذیر خواهد بود و به شما توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید از مزیت های بیمه در زمان بازنشستگی تان استفاده کنید حتماً به سوابق بیمه و درست‌کردن سابقه بیمه تان توجه ویژه‌ای داشته باشید.

اطلاعات فیش حقوقی شامل چه مواردی می شود؟

زمانی که شما فیش بازنشستگی را دریافت می کنید می توانید به واسطه آن اطلاعات زیادی را به دست آورید عده‌ای هر ماه این کار را انجام بدهند تا متوجه شوند که چه میزان از درآمد برای چه اموری صرف شده است.

مثلا افرادی که وام می‌گیرند می‌توانند با بررسی فیش حقوقی از مجموع کسورات خود و موارد  دیگر مطلع شوند؛  از اطلاعاتی که در یک فیش حقوقی مشخص می‌شود می‌توان به مبلغ حق اولاد، عیدی و پاداش، کسورات و غیره اشاره نمود؛ البته بسیاری از بازنشستگان عزیز برای اینکه بخواهند از مرکز های مختلفی وام دریافت کنند نیاز است که حتماً فیش حقوقی ایشان را بگیرند که در این شرایط شما می توانید با هر کدام از این گزینه های یاد شده برای دریافت فیش حقوقی تان اقدام نمایید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

بازنشستگان عزیز نیروهای مسلح نیز می توانند از طریق سایت زیر برای دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند:

https://saba.esata.ir:7090/authentication/login

زمانی که وارد سایت شدید پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود می توانید در قسمت دریافت فیش حقوقی اطلاعات ماهی را که می خواهید فیش حقوقی آن را دریافت کنید را وارد کرده و سپس برای فیش حقوقی تان را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را پرینت بگیرید. همانطور که اشاره کرده ایم بسیاری از بازنشستگان اقدام به دریافت وام از مراکز مختلف می نمایند که نیاز است برای هر وامی که می خواهید بگیرید فیش حقوقی تان را ارائه بدهید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

اگر جز بازنشستگان نیروهای مسلح هستید از طریق سایت فوق برای دریافت فیش حقوقی تان می توانید اقدام نمایید ولی اگر عضو تامین اجتماعی می باشید لازم است که حتما از طریق روش های که در ابتدای متن ذکر نموده ایم برای دریافت فیش حقوقی تان اقدام نمایید.

البته بازنشستگان نیروهای مسلح می توانند به جز روش ذکر شده برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگی از طریق مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا اقدام کنند. اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در این خصوص بدست بیاورید و از ادرس مراکز ساتا مطلع شوید به www.esata.ir مراجعه نمایید.

هر ساله تغییراتی در فیش حقوقی بازنشستگان می تواند رخ بدهد که شامل افزایش میزان حقوق بازنشستگان می شود و با دریافت فیش حقوقی ، بازنشستگان عزیز میتوانند از میزان دقیق موارد پرداختی و کسر از حقوق و دیگر اطلاعات مرتبط با فیش حقوقی مطلع گردند.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فیش حقوق بازنشستگان را از کجا می توان دریافت کرد ؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *