آنتی ویروس پادویش

استفاده از کامپیوتر ها برای رتبه بندی نویسنده های برتر دنیا

publicdomainrank

استفاده از کامپیوتر ها برای رتبه بندی نویسنده های برتر دنیا : ممکن است تلاش ها برای منظور رتبه بندی بزرگان ادبی دنیا همراه با تقلب باشد. آیا شما این کار را با تعداد کتاب هایی که به فروش می رسد انجام می دهید؟ آیا کار رتبه بندی را براساس اثر فرهنگی آن در دراز مدت انجام می دهید؟

اگر شما به جای محقق دانشکده دارتموت یعنی آلن ریدل بودید چه می کردید؟ او تصمیم گیری در این زمینه را بر عهده کامپیوتر گذاشته است. در این راستا بخشی از کارهای او در زمینه ی تعیین با ارزش ترین کتاب در حوزه عمومی بود، از این رو ریدل الگوریتمی برای رتبه بندی مهم ترین نویسنده هایی ارائه کرده است که در طول یک سال گذشته فوت کرده اند.

استفاده از کامپیوترها برای رتبه بندی نویسنده های برتر دنیا 

این سیستم رتبه بندی براساس سن، اندازه و میزان محبوبیت مقالات ویکی پدیا نویسنده ها و با در نظر گرفتن تعداد عناوین منتشر شده از نویسنده ها شکل گرفته است. اگر نویسنده ای به میزان زیادی مورد توجه عموم قرار دارد ولی آثاری از وی در دسترس نیست در این صورت وی دارای نمودار صعود بوده و آثاری از وی در سایت های رایگانی مانند پروژه گوتنبرگ به چاپ رسیده است.  

این یک رویکرد کاملا غیر شخصی است و منجر به ایجاد خطراتی در میان ویراستارهای ویکی پدیا می شود که در نتیجه ایجاد کننده انحراف و ابهام در نتایج است.  به هر حال این وضعیت در راستای مواردی است که بیشتر محققان انتخاب می کنند.

در بین نویسنده هایی که در سال 1965 فوت کردند (و واجد شرایط برای دامنه های وضعیت عمومی در سال 2015 هستند)، افسانه T.S الیوت در رتبه اول قرار دارد و وی با چهره های قابل توجهی از جمله مالکوم ایکس و وینستون چرچیل هم راستا است. شما می توانید مخالف برخی از انتخاب های این الگوریتم باشید اما مسلما یک راه ساده تر انتخاب نوابغ ادبی با کمک یک کمیته علمی است. 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نرم افزار تست سلامت هارد دیسک کامپیوتر در مک و ویندوز

نظرات در مورد : استفاده از کامپیوتر ها برای رتبه بندی نویسنده های برتر دنیا

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *