فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد لپتاپ با ضربه زدن

لپ تاپ های ویندوز اغلب به شما امکان می دهند تا یک یا چند انگشت را روی صفحه لمسی یا تاچ پد لپتاپ به کار ببرید. اما اگر از تاچ پد لپتاپ استفاده نمی کنید و یا میخواهید آن را غیر فعال کنید، زوم تک در ادامه نحوه فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد لپتاپ با ضربه زدن را به شما آموزش خواهد داد. انجام اینکار ممکن است در لپ تاپ های مختلف، متفاوت باشد به همین خاطر ما چند روش مفید را برای شما ارائه کرده ایم.

فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد لپتاپ با ضربه زدن

لپ تاپ های مختلف در مکان های مختلفی گزینه های فعال یا غیرفعال کردن دارند

به طور معمول ، می توانید با یک انگشت به سمت چپ ضربه بزنید و با دو انگشت به راست کلیک کنید. این گزینه برای فعال کردن و غیرفعال کردن بسیار ساده است، اگرچه بسته به سخت افزار تاچ پد و سازنده لپتاپ دارد. اگر tap-to-click را غیر فعالی کنید، هنوز میتوانید با فشار دادن صفحه لمسی یا فشار دادن دکمه های روی تاچ پد و یا فشار دادن دکمه های روی آن، کلیک کنید. بسیاری از لپ تاپ های مدرن ویندوز دارای صفحه لمسی دقیق هستند. اگر لپ تاپ شما هم به این صورت است، می توانید مستقیماً در برنامه تنظیمات ویندوز 10 روی پیکربندی ضربه بزنید و صفحه لمسی را پیکربندی کنید.

لپ تاپ های مختلف در مکان های مختلفی گزینه های فعال یا غیرفعال کردن دارند

نحوه غیرفعال کردن یا فعال کردن Tap To Click

برای بررسی اینکه آیا این ویژگی های در رایانه شخصی شما وجود دارند یا نه وارد مسیر Settings > Devices > Touchpad (می توانید با فشار دادن Windows + i روی صفحه کلید، تنظیمات را به سرعت باز کنید.) زیر Tap ها میتوانید گزینه های ” Tap with a single finger to single-click”، ” Tap with two fingers to right-click” و ” Tap twice and drag to multi-select” را ببینید. گزینه های موجود بستگی به رایانه شخصی شما دارد. اما اگر آن ها را نمی بینید، رایانه شما تاچ پد دقیقی ندارد و این گزینه ها باید در جای دیگری پیکربندی شوند.

نحوه غیرفعال کردن یا فعال کردن Tap To Click

برای مشاهده گزینه های مورد نظر، میتوانید روی “Additional settings” کلیک کنید و در ادامه تنظیمات مرتبط با صفحه لمسی را را انتخاب کنید. این تنظیمات به طور کلی پنل تنظیمات صفحه لمسی را در پنجره ویژگی های ماوس قدیمی باز می کند. در لپ تاپ Hp با تاچ پد Synaptics شما وارد تنظیمات ClickPAd خواهید شد. در این قسمت میتوانید “Tapping” را غیرفعال کنید و یا “Two-Finger Tap”، ” Three-Finger Tap” و “Four-Finger Tap” را غیرفعال کنید. در آخر نیز روی گزینه OK برای ذخیره کردن تنظیمات کلیک کنید.

بیشتر بخوانید  رویداد «یک چیز دیگر» One More thing اپل؛ قرار است چه چیزی معروفی شود؟

نحوه غیرفعال کردن یا فعال کردن Tap To Click

گزینه های موجود و همینطور نام هر تنظیماتی در این قسمت، به سازنده لپ تاپ شما، نحوه پیکربندی صفحه لمسی شما و درایورهای مورد استفاده بستگی دارد. در حالی که بسیاری از لپ تاپ ها دارای تاچ پد Synaptics و مشابه آن هستند، بعضی از لپتاپ ها نیز دارای تاچ پدهای ELAN می باشند. در بعضی موارد لپ تاپ ها حتی گزینه ای ندارند که به شما قابلیت غیر فعال کردن tap-to-click را بدهند. این حال، اکثر لپ تاپ ها این گزینه را برای فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد لپتاپ با ضربه زدن ارائه می دهند.

منبع : howtogeek.com

2/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : فعال یا غیرفعال کردن تاچ پد لپتاپ با ضربه زدن

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *