پادویش

افتتاح کتابخانه گویا برای نابینایان با حضور سامسونگ در بیرجند

کتاب‌خانه گویا

کمپانی سامسونگ این بار در یک عمل خیرخواهانه با حضور مسئولان بهزیستی ، انجمن نابینایان کشور ، موسسه عصای سفید  ، سفیر کمپین کودکان امید ، مهتاب کرامتی یک کتابخانه گویا را افتتاح کرد. این کتابخانه گویا در شهر بیرجند افتتاح شده است.

سامسونگ در راه اندازی این کتابخانه گویا برای نابینایان حضور داشته است ، یکی از مسئولان سازمان بهزیستی استان خراسان در افتتاحیه این کتابخانه گویا اعلام از حضور سامسونگ در افتتاح این عمل خیر خواهانه تشکر کرد.

کتابخانه گویا

کتابخانه گویای سامسونگ در جهت افزایش کیفیت آموزش به کودکان نابینا و کم‌بینا و تسهیل آموزش نابینایان در استان خراسان ساخته شد این کتابخانه گویا آموزش و پرورش کودکان نابینا یا کم بینا در این شهر را تسهیل خواهد کرد همچنین این کتابخانه باعث رشد و پرورش توانایی های این کودکان شده و باعث می شود استعداد های موجود در بین این کودکان شکوفا گردد. در کتابخانه‌های گویای سامسونگ تجهیزاتی همچون لپ‌ تاپ ، نرم‌افزار‌های مخصوص نابینایان که بصورت صوتی تهیه شده است ، کتاب‌های گویا ، مانیتور بریل یا برجسته‌نگار و تجهیزات صوتی مورد نیاز نابینایان در این کتابخانه وجود دارد.

یکی از مسئولان انجمن نابینایان در مراسم افتتاح این مرکز اعلام کرد : " براساس مذاکراتی که در سال  های گذشته با شرکت سامسونگ داشتیم ، هم اکنون بیش از 11 کتابخانه گویا برای نابینایان در شهر های مختلف کشور راه اندازی شده است ، همچنین وی افزود از دیگر شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی درخواست کرد تا در روند تجهیز شهر های کشور به کتابخانه های گویا این مرکز را یاری نمایند . "

کتابخانه گویا

همچنین ایشان از رسانه های جمعی هم در جهت فرهنگ سازی مردمی خواست تا این حرکت فرهنگی را در دنیای خبر اطلاع رسانی نمایند تا دیگر برند های موجود در بازار هم برای افتتاح مراکز کتابخانه های گویا  در شهر های مختلف کشور اقدام نمایند. شاید این روند کمکی در جهت بهبود زندگی نابینایان در کشور باشد.
از دیگر مسئولانی که در سط این مراسم در مورد این کتابخانه حضور داشت سرکار خانم فتانه صبور نماینده موسسه عصای سفید بود ، ایشان درباره این مراسم گفت : " این پروژه که در جهت تسهیل آموزش نابینایان انجام گرفت و کمپانی سامسونگ  هم با حمایت ارزشمند در این قدم دخیل بود ، یک بنای همیشگی است. امید است  چنین فضای ارزشمندی به فرزندان ملت ایران این موقعیت را فراهم نماید که از همه استعدادهایشان استفاده نمایند و در آینده اشخاص بزرگی شوند "
از دیگر میهمانانی که در این افتتاحیه حضور داشتند ، مهتاب کرامتی سفیر کمپین کودکان امید بود ، ایشان در این مراسم گفت : " اگر  همه ما مردم ، در هر موقعیتی از جامعه هستیم، قادر باشیم بخشی از توجه مردم و مسئولان را به سمت کودکان ، نیازها و مشکلات‌شان جلب کنیم، قدم بزرگی در جهت رفع مشکلات این جامعه برداشته ایم . در سفرهای قبلی‌ام به شهر های اهواز و کرمانشاه ، به عنوان سفیر کمپین کودکان امید ، با نابینایان زیادی دیدار داشته ام و تا حدی با روش های زندگی، قابلیت ها و دغدغه‌های آنها آشنا شدم.  من در این سفر ها به این نتیجه رسیدم که استعداد های درخشان زیادی در بین این کودکان و جوانان نابینا وجود دارد . این که افرادی با وجود همه سختی‌ها، راه خود را پیدا می‌کنند و به موفقیت دست می بابند ، بسیار ستودنی است. همین موضوع برایم انگیزه افزونی ایجاد می نماید تا پیام این کودکان و این جامعه  از مردم عزیزمان را، بیش از پیش و با صدایی رساتر به گوش همه و مخصوصا مسئولان امر برسانم. "

کتابخانه گویا
کمپین کودکان امید کجاست ؟
کمپین کودکان امید یک پروژه مسئولیت اجتماعی از کمپانی سامسونگ است ،  این پروژه سه فعالیت  مجزا دارد یکی از این بخش ها تجهیز مدارس مناطق محروم به کلاس‌های هوشمند ، راه‌اندازی کتابخانه‌های گویا برای نابینایان و کم‌بینایان و یک مرکز مهندسی با عنوان مرکز آموزش تخصصی برای اشتغال جوانان  است ، این پروژه گامی در جهت رفع مشکلات جامعه می باشد. در این کمپین اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران ، سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران، سازمان بهزیستی کل کشور و نهادهای دولتی مرتبط، سازمان‌های غیردولتی چون انجمن نابینایان، مؤسسه عصای سفید و انجمن تعالی  حضور دارند تا بتوانند برخی از مشکلات مردم را حل نمایند. طبق تفاهم‌‌نامه‌های امضا شده‌ با این ارگان ها ، کمپانی سامسونگ نقش تجهیز کننده  این مراکز به تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز را دارد، در این پروژه هدف این است که افراد در مناطق محروم به امکانات آموزشی روز دنیا دسترسی داشته باشند و سامسونگ در این طرح نقش تجهیز کننده این مراکز را دارد. کمپین کودکان امید در سال 1393 برگزیده جشنواره هفته فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران شد. شما می توانید از وبسایت این کمپین هم دیدن نمایید : www.koodakaneomid.ir

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : افتتاح کتابخانه گویا برای نابینایان با حضور سامسونگ در بیرجند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *