قابلیت بوت نسخه پیش نمایش ویندوز 11 با رایانه های قدیمی

قابلیت بوت نسخه پیش نمایش ویندوز 11 با رایانه های قدیمی

شرکت مایکروسافت اوایل ماه اکتبر در نظر دارد سیستم عامل ویندوز 11 را منتشر کند. سیستم عاملی که در قالب یک آپدیت رایگان در دسترس کاربران ویندوز 10 قرار می گیرد و دارندگان دیگر سیستم عامل باید آن را خریداری کنند.

بسیاری از رایانه های قدیمی با وجود نیازهای سخت گیرانه رسمی سیستمی مایکروسافت، ماه ها پیش نمایش ویندوز 11 را به راحتی اجرا می کردند، اما این در حال تغییر است. ZDNet گزارش می دهد که برخی از کاربران رایانه های شخصی پشتیبانی نشده پیامی را مشاهده می کنند که به آنها می گوید پس از نصب رایانه های قدیمی در برنامه Insider  پیش نمایش ویندوز 11، ویندوز 10 را دوباره نصب کنید.

هیچ کدام از دو رایانه شخصی پشتیبانی نشده که Insider Preview را روی آن اجرا می کنیم-Dell Latitude 3379 با Core i3-6100U و Dell XPS 13 9333 با Core i5-4210U-هنوز این پیام را دریافت نکرده اند، و آنها دانلود را ادامه می دهند و باید به روز رسانی های جدید را روی کانال های Dev و Beta نصب کنید. همچنین پس از نصب مجدد ویندوز 10 در XPS 13 قدیمی، همچنان می توانیم از نسخه های پیش نمایش ویندوز 11 استفاده کنیم، البته با پیام هشداردهنده “رایانه شما حداقل الزامات سخت افزاری را برآورده نمی کند و ممکن است مشکلات و اشکالات وجود داشته باشد”. احتمالاً با نزدیک شدن به تاریخ انتشار ویندوز 11، این امر تغییر خواهد کرد.

مایکروسافت تلاش کرده است دلیل خود را در مورد اینکه چرا پردازنده های قدیمی توسط ویندوز 11 به طور رسمی پشتیبانی نمی شوند توضیح دهد، اما تنها تعداد انگشت شماری از تراشه‌های قدیمی را به لیست سازگاری اصلی که در ماه ژوئن اعلام کرد، اضافه کرده است. اگر از عملکرد ویندوز 11 بر روی رایانه “پشتیبانی نشده” خود راضی بوده اید و به هر حال می‌خواهید ویندوز 11 را نصب کنید، مایکروسافت از راه خود برای جلوگیری ارتقاء دستی در رایانه های قدیمی خارج نخواهد شد، اما این شرکت پیشنهاد کرد که ممکن است از به روزرسانی‌های امنیتی آن رایانه های شخصی در آینده جلوگیری کند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  با گوشی جدید مایکروسافت آشنا شوید؛Microsoft Lumia 650

نظرات در مورد : قابلیت بوت نسخه پیش نمایش ویندوز 11 با رایانه های قدیمی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *