نسل بعدی گوریلا گلس و محافظت شگفت انگیز از صفحه نمایش هنگام سقوط

اگر در جریان جزئیات برترین گوشی های بازار مخصوصا مدل های محبوب کمپانی سامسونگ باشید، می دانید که محافظ گوریلا گلس که توسط شرکت کورنینگ طراحی و ساخته می شود، به عنوان لایه ای امنیتی بر روی صفحه نمایش قرار گرفته و آن را از هرگونه صدمات خارجی مصون نگه می دارد.به عنوان نمونه از زمان ارائه گوریلا گلس 4 اعلام شد که گوشی هایی که از این نوع محافظ استفاده می کنند، دیگر نیازی به محافظ ثانویه صفحه نمایش ندارند، چون این نسخه از هرگونه خط و خط گرفتگی مصون خواهد بود!

حال جای تعجب نیست که همانند سایر قسمت های تکنولوژی، این بخش نیز با پیشرفت و تکامل روبه رو شده و در نسخه های جدید عملکرد بهتری از خود نشان دهد! با استفاده از نسل جدید محافظ شیشه‌ای گوریلا گلس، یعنی نسخه 5 ، این امکان وجود خواهد داشت تا بتوان موبایل خود را از ارتفاع 1.6 متری انداخت، بدون اینکه صدمه ای به صفحه نمایش آن وارد شود!

gorilla-glass-1شرکت کورنینگ هدف از ساخت چنین محافظی بر روی گوشی هوشمند را محافظت همه جانبه از صفحه نمایش عنوان کرد، چون صفحه گوشی های هوشمند به دلیل لمسی بودن از حساسیت بسیار بالایی نسبت به صفحه نمایش های عادی برخوردار بوده و آسیب پذیری بیشتری در مقابل ضربه دارند، بطوریکه به دفعات مشاهده شده که در هنگام سقوط گوشی از ارتفاع، سخت افزار درونی آسیبی ندید اما در عوض صفحه نمایش آن تخریب شده است.
گفتنی است نسخه پیشین محافظ پشتیبانی از سقوط از ارتفاع 1 متری را تضمین می کرد.

بد نیست بدانید که طبق تحقیقاتی که شرکت کورنینگ انجام داده، بیش از 85 درصد از کاربران سالی یک بار گوشی را از دست خود می‌اندازند و نیمی از آنها البته 3 بار یا بیشتر این کار را به‌صورت سهوی انجام می‌دهند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نسل بعدی گوریلا گلس و محافظت شگفت انگیز از صفحه نمایش هنگام سقوط

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *