پادویش

ویژگی جدید تلگرام امکان انتقال دیتا از واتساپ به تلگرام را مهیا ساخت

ویژگی جدید تلگرام به کاربران این امکان را می دهد چت ها، ویدیوها و دیگر فایل های خود را از واتساپ، لاین و کاکئوتاک به تلگرام منتقل کنند.

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت Giz Modo، با توجه به حواشی به وجود آمده پس از اعلام شرایط جدید سیاست حفظ حریم خصوصی توسط فیسبوک برای پیام رسان واتساپ، این پیام رسان اعتماد میلیون ها کاربران خود را از دست داد. اغلب کاربران در این مدت به سمت پیام رسان های رمزگذاری شده هم چون تلگرام و سیگنال رفته اند. برای کاربران ایرانی، تگلرام پیام رسان ناشناخته و جدیدی به شمار نمی آید. پاول دروف (Pavel Durov) موسس این پیام رسان در مصاحبه ایی که اخیرا صورت گرفته، از افزایش 100 میلیونی کاربران تگلرام تنها در یک ماه خبر داد! به تازگی خبرهایی در خصوص ویژگی جدید تلگرام منتشر شده که کاربران می توانند به راحتی با انتقال دیتا واتساپ شان به تلگرام به تاریخچه ی گفت و گوهای واتساپی خود در تلگرام دسترسی داشته باشند.

در روز پنجشنبه، تلگرام یک ویژگی تاریخی ایی را عرضه کرد که به کاربران این فرصت را می دهد دیتا گفت و گوهای خود را از پیام رسان های واتساپ، لاین، کاکئوتاک به تلگرام انتقال دهند. با توجه به گفته توسعه دهندگان تلگرام، کاربران علاوه بر تاریخچه ی گفت و گوهایشان می توانند ویدیوها و دیگر فایل را به تلگرام منتقل کنند. آموزش انتقال دیتا از واتساپ به تلگرام در ذیل گفته شده است.

برای انتقال چت واتساپ در iOS، در واتساپ Contact Info یا Group info را باز کنید، بر روی Export Chat کلیک کنید، سپس در قسمت Share Menu، تلگرام را انتخاب کنید.

در اندروید، واتساپ چت را باز کنید، بر روی ⋮ کلیک کنید » More  بر روی Export Chat کلیک کنید، سپس تلگرام را در Share Menu انتخاب کنید.

تلگرام می گوید چت ها در همان روزی  منتقل می شوند که درخواست انتقال از جانب کاربر صورت بگیرد، اما به منظور اطمینان مدت زمانی را شامل می شوند. هم چنین تلگرام از اضافه شدن ویژگی های جدیدی هم چون تغییراتی در بخش صدا، اضافه شدن استیکرهای جدید، بهبود یافتن حالت انیمیشن و قابلیت ریپورت کردن حساب های فیک خبر داد.

مهم ترین ویژگی های یک پیام رسان رمزگذاری شده، امنیت و اعتماد است. در برخی اوقات حرف از این موارد بود، پیام رسان سیگنال بهترین آوازه را داشت، اما بسیاری از کاربران به خاطر عدم دارا بودن ویژگی های خوب، این پیام رسان را به محض نصب کنار گذاشته اند. پیام رسان سیگنال به سرعت در حال تغییر کردن است. پیام رسان سیگنال به تازگی چند ویژگی جدید را برای کاربران اندرویدی و iOS اش در نظر گرفته است. ویژگی هایی هم چون اضافه کردن والپیپر چت، قسمت «About» صفحه کاربران، استیکرهای انیمیشنی و کنترل دیتا اشاره کرد. تلاش برای ارتقا کیفیت و افزایش ویژگی های پیام رسان سیگنال باعث شده است که توسعه دهندگان این پیام رسان از آسیب هایی که ممکن است برای هر برنامه شبکه مجازی بی افتد بیشتر بر حذر باشند. با این حال، هنوز بسیاری بر این باور هستن که پیام رسان سیگنال، بهترین پیام رسان رمزگذاری شده و امن برای کاربران است.

واتساپ از پروتکل های رمزگذاری شده ی سیگنال استفاده می کند، اما این پیام رسان metadata های بیشتری از کاربران جمع آوری می کند و می دانید که متعلق به فیسبوک است… . وقتی که فیسبوک از شرایط حفظ حریم خصوصی جدید این کمپانی برای کاربران واستاپ رونمایی کرد، بسیاری از کاربران به دلیل ترس از مشاهده و سرقت تاریخچه ی گفت و گو هایشان ترسیدند. برای چند روزی پس از اعلام شرایط جدید واتساپ، بسیاری از کاربران حتی افراد شناخته شده ایی هم چون ایلون ماسک به نقد و گاها نکوهش این پیان رسان پرداختند. ایلون ماسک از کاربران فیسبوکی خواست به جای واتساپ، به سراغ پیام رسان سیگنال بروند، اما فیسبوک بعد از چند روز سکوت، اعلام کرد که کاربران به اشتباه حرف های واتساپ را متوجه شده اند و این کمپانی قربانی شایعه ها بوده است. سکوت شکنی فیسبوک بعد از چندین روز شایعه صورت گرفت و این موجب از دست رفتن کاربران بسیاری شده. برایان اکتون ( Brian Acton) یکی از مدیران واتساپ به دلیل آن چه وی آن را نقض حریم خصوصی و تخطی فیسبوک خوانده، این کمپانی را ترک کرده و به سیگنال پیوسته است.

با همه ی این حواشی و ضررهایی که فیسبوک و واتساپ مواجهه شده اند؛ واتساپ تصمیم گرفته است که چندین ویژگی جدید هم چون؛ حسگر اثر انگشت، فیس ٖآنلاک و مفهوم  آنلاک کردن با چشم را رونمایی کند. هم چنین واتساپ تایید شرایط جدید حفط حریم خصوصی اش را به تعلیق انداخته است و به کاربران قول داده است که هیچ کسی و هیچ سازمانی حتی خود واتساپ نمی تواند به پیام های شخصی کاربران دسترسی داشته باشد.

اگر هم از قول های فیسبوک خسته شده اید، پس بهتر است به سراغ سیگنال یا تلگرام بروید.

 

منیع: giz modo

 

 

بیشتر بخوانید:

واتساپ شرایط سیاست حفظ حریم خصوصی جدیدش را به تاخیر می اندازد

ایلون ماسک: بجای فیسبوک، از اپلیکشین پیام رسان سیگنال استفاده کنید

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی جدید تلگرام امکان انتقال دیتا از واتساپ به تلگرام را مهیا ساخت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *