اولین صفحه نمایش QHD+ دنیا با نام LG Display

ال جی

بخش LG Display شرکت ال‌جی، به عنوان پیشگام نوآوری در فناوری‌های صفحه‌نمایش، اعلام کرد که به زودی اولین صفحه‌نمایش ال سی دی 5.7 اینچی QHD+ با نسبت تصویر 18:9 را معرفی خواهد کرد. این صفحه نمایش در پاسخ به نیاز رو به رشد کاربران برای صفحه‌ای بزرگتر و بهتر برای گوشی‌های هوشمند معرفی می‌شود.

بخش LG Display این پنل را در اختیار شرکت ال‌جی الکترونیکس خواهد گذاشت تا آن را در پرچم‌دار امسال خود به کار ببرد.
مهم‌ترین ویژگی این صفحه نمایش موبایلی، نسبت تصویر 18:9 است که بعد از نسبت تصویرهای 4:3 ، 3:2، 5:3 ،16:9 و و مدل جدید 17:9 ، تکامل پیدا کرده و قسمت بزرگتری از گوشی همراه را در بر می‌‌گیرد. با توجه به نیاز رو به رشد کاربران برای صفحه‌ای بزرگتر، شرکت LG Display نسبت تصویر 18:9 را تولید کرده تا تجربه بصری همه‌جانبه‌ای در اختیار مصرف‌کنندگان بگذارد.
با توجه به اینکه تماشای ویدئو از طریق گوشی‌های همراه رو به افزایش است، نسبت تصویر جدید 18:9 نمایانگر مسیر مد نظر شرکت LG Display برای تکامل صفحه‌نمایش‌هاست. همچنین نسبت تصویر 18:9 با قابلیت نمایش دو تصویر هم‌زمان، برای کاربری چندگانه نیز بهینه شده است.

اصطلاح QHD به وضوح تصویر 1440*2560 اشاره دارد. کیفیتی با چهار برابر تعداد پیکسل نسبته به صفحه‌نمایش HD (720*1280 ) که می‌تواند در پنلی 5.5 اینچی، تعداد 538 پیکسل در هر اینچ (PPI) را بکار بگیرد. صفحه نمایش جدید 5.7 اینچی LG Display که QHD+ نامیده می‌شود، وضوح تصویری معادل 1440*2560 با 564 PPI دارد. وضوحی که از صفحه‌نمایش‌های معمول QHD LCD بسیار بیشتر است.

این پنل جدید نه تنها به لطف فناوری inTOUCH مخصوص ال‌جی عملکرد لمسی فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه بخاطر عدم وجود پوشش شیشه‌ای محافظ صفحه لمسی، باعث باریک‌تر وسبک‌تر شدن گوشی‌همراه می‌شود. این صفحه ( به استثنای پوشش شیشه‌ای) بسیار باریک است و کمتر از 1 میلی‌متر ضخامت دارد. همچنین نسبت به مدل‌های معمول QHD LCD، عرض حاشیه صفحه‌نمایش به میزان 0.2 میلی‌متر در قسمت بالایی (20 درصد) و 0.54 میلی‌متر(10 درصد) در قسمت‌های کناری چپ و راست، کاهش یافته است.
بخش LG Display همچنین وضوح صفحه‌نمایش در زیر نور آفتاب را بوسیله افزایش 10 درصدی بازتاب نور خورشید بهبود بخشیده است. به علاوه مصرف انرژی را نیز به اندازه 30 درصد کاهش داده است. وضوح تصویر در زیر نور آفتاب و مصرف انرژی کمتر از مهم‌ترین شاخص‌های مشتریان برای انتخاب گوشی محسوب می‌شود.

دکتر Byeong-koo Kim ، معاون ارشد و رئیس قسمت توسعه موبایل گروه 1 در LG Display می‌گوید: «ما می‌خواهیم تجربه کاربری و ارزش‌ مشتری را بوسیله صفحه‌نمایش‌های فوق‌العاده باکیفیت افزایش دهیم. آن هم بوسیله نسبت تصویر 18:9 که تجربه‌ای متفاوت نسبت به صفحه‌نمایش معمول گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهد. بخش LG Display با توجه به فناوری‌های متفاوت خود، به مسیرش برای دستیابی به استانداردهای جدید در تولید صفحه‌نمایش‌های پیشرفته ادامه خواهد داد.»

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اولین صفحه نمایش QHD+ دنیا با نام LG Display

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *