تکنولوژی فوق العاده ال جی : LG از تلوزیون های کوانتوم دات خبر می دهد

LG announces new quantum dot TV well before CES 2015

تکنولوژی فوق العاده ال جی : LG از تلوزیون های کوانتوم دات خبر می دهد : مدتی است که روی تلوزیون های کوانتوم دات کار می شود و مشخصا ایده ی جدیدی نیست. با این وجود هنوز جا دارد که در میان بازار انبوه خود را تثبیت کند. این باعث شد که دو تا از بزرگترین رقبای بزرگ تکنولوژی ( سامسونگ و LG ) به یکباره تغییراتی اعمال کنند. ژوئن گذشته این دو شرکت اعلام کردند که تولید انبوه محصولات با صفحه ی کوانتوم دات را آغاز خواهند کرد.

با توجه به این که به رویداد CES 2015 نزدیک می شویم LG اولین گلوله را شلیک کرد و به طور رسمی از اولین تلوزیون QD 4K خود اخباری منتشر کرد.

در این خبر اطلاعات زیادی لحاظ نشده است، هیچ یک از ویژگی های مدل، قیمت، زمان ارسال یا حتی اندازه صفحه نمایش بیان نشده است. تنها چیزی که می دانیم این است که صفحه نمایش قابلیت ارائه ی رزولوشن 4 کیلوبایت را داراست و در آن کادمیوم یا هیچ ماده ی سمی دیگری به کار نرفته است.

تکنولوژی نقطه های کوانتومی قول دامنه ی وسیع تری از رنگ ها را به نسبت LCD یا حتی پنل های LED داده است و بر اساس  ترکیب ایده ی دو تکنولوژی ذکر شده کار می کند. این تکونولوژی بسیار شبیه به صفحه های LCD از نور پس زمینه استفاده می کند اما به جای نور سفید نور آبی را به کار می گیرد. این نور دو نوع کریستال یا به اصلاح نقطه را بر می انگیزد که نور سبز و قرمز را ساطع کنند.

این روش جدید ابداع شده بسیار بهینه تر از LCD های معمول است و باید رنگ های روشن تر و واضح تری ارائه دهد بسیار شبیه OLED هر پیکسل توسط یک LED جداگانه روشن می شود. در مجموع هیجان انگیز به نظر می رسد اما واقعیت این است که تلوزیون های کوانتوم دات در زمینه ی کیفیت تصویر شباهت بسیاری به LCD دارد و علی رغم مزایای فراوان در رتبه ی بعد از OLED ها قرار می گیرند. بنابراین اگر شما هم در آستانه ی خرید یک تلوزیون جدید هستید بد نیست کمی شکاکانه تر به قضیه نگاه کنید.

بیشتر بخوانید  اولین جزییات منتشر شده در باره یLG G5

منبع: Gsmarena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تکنولوژی فوق العاده ال جی : LG از تلوزیون های کوانتوم دات خبر می دهد

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *