پادویش

بالاخره ios 9 اپل منتشر شد!!

ارائه رسمی ios9

همانطور که در خبر های گذشته امروز iOS 9 در دسترس قرار خواهد گرفت اعلام کرده بودیم ، اپل ios9 را از ساعاتی پیش برای دانلود قرار داد. از همین اول می توان دید که اپل ویژگی های جدیدی را برای کاربران آیفون و آیپد در این نسخه گنجانیده است. ابتدا باید به کاهش حافظه لازم برای بروز رسانی از 4.58 گیگابایت در ios8 به 1.3 گیگابایت برای ios9 اشاره کنیم.

از جمله قابلیت های ios جدید می توان به نمایش دو اپلیکیشن در کنار هم بر روی صفحه نمایش، اشاره کرد.

سیری در ios9  فعال تر شده و با یک صفحه نمایش جدید جستجو که در سمت چپ و پایین صفحه اصلی قرار گرفته کار می کند. در آن جا شما می توانید اپلیکیشن ها و مخاطبینی که به تازگی از آن ها استفاده کرده اید را ببینید. به علاوه اخبار جاری بر اساس موقعیت فعلی شما را نمایش می دهد. سیری همچنین این قابلیت را پیدا کرده که می تواند تاریخ ذکر شده در یک ایمیل را با تقویم شما تطبیق دهد و در موقع لزوم به شما یادآوری کند. به عوان مثال تاریخ پرواز شما که در ایمیلتان آمده می تواند به لیست کارهای تقویم شما اضافه شود و در موقع معین به شما هشدار دهد که به فرودگاه بروید. همه این ها بدون دخالت کاربر انجام می شود و زمان هشدار حتی ترافیک اطراف فرودگاه را نیز در نظر می گیرد.

اپلیکیشن newsstandجای خود را به News داده، مسیرهای حمل و نقل عمومی به نقشه اضافه شده و اپلیکیشن passbook تغییر نام یافته است. Wallet اعتبارات فروشگاه و کارت های هدیه را برای استفاده در Apple Pay نگهداری می کند. شاید مهم ترین ویژگی  ios 9 اپل این باشد که یک ساعت به عمر باتری دستگاه آن اضافه می کند. همچنین خبرهای خوب بیشتری برای مشتاقان ios 9 وجود دارد. گزینه Low Power Mode در ios9 قرار داده شده که می تواند عمر باتری را 3 ساعت افزایش دهد.

به روزرسانی ios  برای گوشی های آیفون 4s و بعد از آن و همچنین آیپد 2 به بعد امکان پذیر است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بالاخره ios 9 اپل منتشر شد!!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *