چگونه رتبه بندی وب سایت خود را در گوگل بهتر کنیم ؟ | بهینه سازی سئو

سئو

بهینه سازی سئو | بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای تمامی سایت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از نظر تاریخی، برخی از تکنیک های استفاده شده، نظیر انتخاب نام نامناسب برای سایت، بر روی SEO تاثیرگذار می باشد، اما روش های مختلفی برای بهبود نتایج جستجوی طبیعی در سایت وجود دارد. جستجو را می توان به دو حالت ارگانیک (طبیعی) یا هزینه ای تقسیم کرد. نتایج ارگانیک (طبیعی) نتایجی است که به طور طبیعی در صفحات نتایج موتورهای جستجو ظاهر می شوند (SERPS) و نتایج نمایان شده بستگی به ساختار فنی سایت شما و محتوای اصلی آن دارد.

نتایج هزینه ای، اغلب به عنوان Pay Per Click یا PPC نامیده می شود، صاحبان سایت ها هزینه ای را در این روش پرداخت می کنند و معمولا لیست های ارگانیک را برای بازدید بیشتر سایت احاطه می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که کاربران وب نتایج ارگانیک را به نتایج هزینه ای ترجیح می دهند و این دسته از نتایج را بیشتر قابل توجه و قابل اطمینان می دانند. هدف اصلی SEO، بهبود عملکرد نتایج ارگانیک (طبیعی) است که به نوبه خود باید ترافیک سایت شما افزایش یابد تا به نتیجه برسید.

نتایج ارگانیک

موتورهای جستجوگر وب با استفاده از دسته های بزرگ کامپیوتری، که به عنوان ربات شناخته می شوند، صفحات وب را بر اساس پیوندهایی که در سایر صفحات برای این موارد مطرح می گردند، صفحه ی سایت شما را رتبه بندی می نمایند. این URL ها در شاخص های موتور جستجو قرار می گیرند و این شاخص هر بار که کاربر یک جستجو انجام می دهد، پرسش می شود.

موتورهای جستجو با استفاده از معادلات ریاضی پیچیده، که به نام الگوریتم رتبه بندی شناخته می شوند، برای دسترسی به نتایج جستجو مورد استفاده می باشند. الگوریتم گوگل به تنهایی بیش از 200 عامل فردی را در بر می گیرد تا تصمیم بگیرد که کدام نتیجه، کدام دستور، برای بازگشت به جستجوگرهای وب صحیح می باشد.

جستجوگرهای ارگانیک را می توان به دو دسته تقسیم کرد: On-page: کد و محتویاتی که برای مدیریت و ارائه صفحات وب استفاده می کنید. Off-page: عوامل خارجی که SEO را تحت تاثیر قرار می دهند.

این موضوع در درجه اول در خصوص ساخت لینک ها متمرکز می باشد- لینک کردن مطالب شنا در وب سایت های دیگر. در این بخش ما بر روی روش های بهینه سازی On-page تمرکز داریم که تمامی این موارد تحت کنترل شما قرار خواهند گرفت.

مهمترین مورد، به حداکثر رساندن قابلیت دسترسی به منظور اطمینان از اینکه موتورهای جستجو می توانند تمامی محتوای شما را پیدا کنند، می باشد. دو راه برای پیدا شدن توسط موتورهای جستجو وجود دارد.

یکی این است که سایت خود را مستقیما به فهرست (Google، Yahoo، Bing) ارسال کنید. دیگر این است که منتظر بمانید تا سایت های دیگر مطالب شما را لینک کرده و به نوعی پیوندی به سایت شما ایجاد نمایند.

ارسال URL به گوگل

به منظور اطمینان از اینکه وبسایت شما در سیستم موتورهای جستجو در دسترس می باشد، این مراحل ساده را دنبال کنید:

1. اطمینان حاصل کنید که شما موتورهای جستجوگر را از طریق پروتکل ردگیری ربات ها با استفاده از یک فایل robots.txt که به منظور ارائه ی دستورالعمل برای موتور جستجوی ربات ها استفاده می شود، جلوگیری می نماید.

2. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در دستگاه های مختلف قابل مطالعه است. اجتناب از استفاده از فلش، ویدئو یا تصاویر منحصر به فرد در محتوای تولید شده در صفحه ی اصلی سایت. به خاطر داشته باشید، جستجوی عنکبوتی نمی تواند تصاویر یا ویدیو را مشاهده کند: آنها فقط می توانند متن نوشته شده را در یک صفحه ی وب بخوانند.

3. اطمینان حاصل کنید که یک معماری لینکی درونی در سایت خود برقرار نموده اید. محتوای مهم را به صفحه اصلی انتقال دهید و با استفاده از سیستم ناوبری اختصاصی به بخش های کلیدی سایت ارتباط دهید. محتویات گروه ها به بخش های واضح سایت منعکس شده در ناوبری سایت شما برای کمک به همه ی کاربران و موتورهای جستجو می باشد. به عنوان مثال:

www.mysite.com/ /news /products /category-1 /category-2 /blog /about /contact

4. محتوای تکراری را حذف کنید. این موضوع می تواند ناشی از راه اندازی سرور شما و یا نحوه عملکرد سیستم مدیریت محتوا باشد. در هر صورت، این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. ما در مورد چگونگی حل مشکلات رایج محتوای تکراری در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.

5. اطمینان حاصل کنید که شما کلیدواژه های مناسب را برای اهداف کسب و کار خود تعیین کرده اید. درست همانطور که کمپین های تبلیغاتی موفق حاوی محتوائی هستند که به جمعیت شناسی هدف می پردازند، وبسایت های موفق باید روی کلمات کلیدی متمرکز شوند که بالاترین ارتباط را با مخاطبان مورد نظر داشته باشند.

Site Maps در گوگل

شما می توانید با ارائه یک فایل Site Maps (به نام sitemap.xml) به گوگل کمک کنید که تمام مطالب شما را فهرست کند و نحوه ی بروز رسانی آن ها را نیز مرور کنید. از صفحه Webmasters بازدید کنید تا Google تمامی اطلاعات شما را بررسی و بهبود بخشد.

صفحات تکراری، موارد بسیار بدی هستند و صفحاتی هستند که به طور خاص Googlebot (ابزار Google crawling وب) را تشخیص می دهند و تمامی مواردی را که برای این صفحات طراحی شده اند، خنثی می نمایند.

اگر شما از یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید، لازم است که نسخه های استاتیک صفحات را در صورت امکان ایجاد کنید. مهم نیست – گوگل می تواند اکنون تمامی صفحات پویا را اداره کند – و صدمه ای نیز وارد نمی کند.

این نسخه از متن روشن می کند که چه مواردی برای محاسبه محتوای سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت امکان، به جای آدرس هایی که با مواردی مانند “page = 42132” به پایان می رسد، بهتر است از “/products/fridges/dynatech-coolfreezepro/” برای صفحات مختلف استفاده کنید. هر بخش از داده ها که قابلیت تغییر به سایت می دهد، شانس شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد.

با توجه به محتوای خام، مهمترین مورد این است که سایت شما از کلمات کلیدی که افراد برای جستجو استفاده می کنند، استفاده نماید.

دوباره صفحه وب Webmasters را بررسی کنید و یک کپی از اطلاعاتی که موتور جستجوی Google استفاده می کند را درخواست کنید و سپس آن را بررسی نمایید. اگر سایت شما از عبارت “humane spider catcher” استفاده نکند، گوگل کاربران را به دنبال این کلمات برای سایت شما هدایت نمی کند.

تمامی این موارد واضح است، اما محتوای موجود در فریم ها، فیلم ها و عکس هایی که از توییتر دریافت شده و یا تولید شده همان ابتدا از نتایج خارج می شود.

پس از آن، چالش این است که پیوندهای مناسب را برای تقویت قدرت سایت خود پیدا کنید.

تشریح SEO

تمامی این موارد بسیار ساده هستند، اما SEO واقعا بسیار ساده است – افرادی که ادعایی به عنوان دریافت مبلغ بابت سئو سایت ها می کنند هیچ کاری برای سایت شما نمی کنند غیر مواردی که تا اینجا برای شما شرح دادیم. هرگز بابت سئو مبلغی را بابت سئو به افراد کلاهبردار پرداخت نکنید.

در اغلب موارد آن ها کاری برای شما نمی کنند، فقط ترافیک های بی ارزش را به خوانندگان واقعی ارسال می کنند و می توانند بعدها کاربران را مجذوب خود کنند. اساسا محتوای خوب تنها راه درست برای دستیابی به رتبه گوگل خوب است.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: techradar

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه رتبه بندی وب سایت خود را در گوگل بهتر کنیم ؟ | بهینه سازی سئو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *