مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS

برنامه های تلفن همراه یک دروازه جهانی برای انواع عملکردهای چند منظوره است. با استفاده از برنامه های iOS، مجوزها به این امکانات را به آن ها می دهند تا عکس ها و فیلم ها را به طور مداوم با مکان شما برچسب گذاری شوند، به برنامه های ویدیویی اجازه میدهد از دوربین و میکروفون استفاده کنند، به برنامه های نقشه اجازه دهند تا مکان دقیق را تعیین کنند تا به شما دستورالعمل های صحیحی ارائه دهد و به برنامه های هواشناسی اجازه میدهد پیش بینی صحیح را به شما ارائه دهند، بنابراین می دانید لباس گرم بپوشید یا چتر با خود ببرید. وقتی برنامه ها می دانند که چه چیزی راجع به شما باید بدانند، می توانند کارها را بهتر انجام دهند. اما گاهی اوقات برنامه ها می توانند اطلاعات موردنیاز خود را بخواهند یا به دنبال جمع آوری آن در تمام مدت باشند، اینجاست باید برای حفظ کنترل این فرایند هوشیار باشید. برای کمک به شما در حفظ حریم خصوصی و امنیتتان، ما نحوه مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS را در ادامه آموزش داده ایم.

مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS

علیرغم موقعیت مکانی فعلی، تقویم ها، اطلاعات تماس و عکس های خود که به اشتراک می گذارید، اطلاعات شما داده های شخصی شماست و شما نباید آن ها را غیر ضروری به اشتراک بگذارید. برنامه های نصب شده آیفون باید اجازه دسترسی به داده های شخصی را درخواست کنند و توضیح دهند که چرا آنها می خواهند. به عنوان مثال ممکن است یک برنامه هنگامه فرستادن یک عکس، به گالری عکس شما دسترسی داشته باشد. اگر موافقت کنید، ان برنامه تا زمانی که آن را حذف نصب کنید، از این امتیاز برخوردار است. اگر مخالف این دسترسی باید، این برنامه شما را اذیت نخواهد کرد. هنوز هم میتوانید مجوز دهید، اما باید آن اینکار را از طریق صفحه تنظیمات انجام دهید. هنگامی که برنامه ها به داده های بیشتری از آنچه از برای کار خود نیاز دارند درخواست می کنند، حریم خصوصی و امنیت شما در خطر است. بیشتر اوقات، برنامه ها مجوزهایی را برای مکان، دوربین، میکروفون، رول دوربین، مخاطبین و اطلاعات بهداشتی درخواست می کنند.

مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS

این مسئله یک مشکل عادی نیست. برنامه هایی که داده های مکان را با آنها به اشتراک می گذارید ممکن است چنین اطلاعاتی را بدون اطلاع شما با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارند، این نه تنها نقض حریم خصوصی بلکه بالقوه خطرناک است. براساس مطالعات جدید در نیویورک تایمز گفته شد که “حداقل 75 شرکت اطلاعات مکان ناشناس و دقیق را از برنامه هایی دریافت می کنند که کاربران آنها خدمات موقعیت مکانی را برای دریافت اخبار محلی و آب و هوا یا سایر اطلاعات دریافت می کنند.” تایمز خاطرنشان كرد : این شركتها این داده را به سود تبلیغ كنندگان، خرده فروشان و مؤسسات مالی به فروش می رسانند، تا از آنها استفاده می كنند. طبق گفته های تایمز ، فروش تبلیغات با هدف موقعیت مکانی در سال 2018 بالغ بر 21 میلیارد دلار تخمین زده شده است

بیشتر بخوانید  ویژگی های جدید در اندروید 10

مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS

بنابراین ارزش دارد که چند دقیقه وقت بگذارید تا درمورد آنچه با برنامه های iOS خود به اشتراک می گذارید ، آگاهی داشته باشید و اینکه آیا این اطلاعات برای بهینه سازی استفاده شما کاملاً ضروری هستند یا خیر. شما میخواهید بدانید که برنامه های شما چه مجوزهایی دارند که باید تغییر دهید. هر زمان که بخواهید میتوانید این مجوزها را اعطا و ابطال کنید. در iOS ، برنامه ها در صورت لزوم ، حتی برای نمایش اعلان ها، اغلب هنگام نصب یا استفاده از یک برنامه جدید، به مجوز نیاز دارند.

در ادامه چند روش برای مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS به شما معرفی کرده ایم :

  • برای دیدن همه مجوزهای موجود در تلفن از برنامه تنظیمات ، روی حریم خصوصی ضربه بزنید.
  • برای دیدن برنامه هایی که به آنها این مجوزها داده شده است ، هر ورودی را لمس کنید.
  • مجوزهای غیر ضروری را غیرفعال کنید. همیشه می توانید بعداً دوباره به آنها مجوز دهید.
  • برای داده های مکان، می توانید تمام مدت یا فقط در باز بودن برنامه به یک برنامه دسترسی بدهید.
  • با داده های Apple Health، می توانید به یک برنامه امکان دسترسی به برخی از داده ها را داده باشید، نه به دیگر برنامه ها.
  • پایین صفحه تنظیمات از منوی حریم خصوصی وارد برنامه های فردی شوید.
  • برای دسته Cellular، به لیست برنامه ها بروید و دسترسی به داده ها را برای برنامه های خاص روشن یا خاموش تغییر دهید.
  • برای دسترسی به مجوزها، و برخی موارد اضافی مانند دسترسی به اعلان ها و اجازه استفاده از داده های تلفن همراه و همچنین Wi-Fi ، روی هر برنامه ضربه بزنید.
  • روی یک گزینه یا تغییر سوئیچ ضربه بزنید تا مجوز داده یا از آن خودداری کنید.

منبع : digitaltrends.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مدیریت مجوز دسترسی برنامه ها در iOS

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *