تفاوت هدست و هدفون

هدفون- هدست

تفاوت هدست و هدفون : تا حالا به این موضوع فکر کردید که تفاوت هدست و هدفون در چیست؟ آیا اصلا با هم تفاوتی دارند یا نه؟ اگر شما هم جواب این سوالات را نمی دانید پیشنهاد می شود به دقت ادامه این پست را مطالعه کنید.

چه تفاوت های بین هدست و هدفون وجود دارد؟

تفاوت هدست و هدفون : هدست و هدفون جز وسایلی هستند که صدا را به گوش انسان می رسانند.همچنین می توانید آنها را به یک منبع صوتی یا یک تقویت کننده صوتی وصل کنید و صدا را از گوشی ها پخش کنند البته در این جا یک تفاوت اصلی مطرح می باشد که می توان اینگونه گفت هدست همان هدفونی است که مایکروفن داشته یعنی اگر مایکروفن به هدفون اضافه شود ، هدست می گردد. هدفون ها  و هدست ها می توانند هم به صورت سیمی باشند و هم وایرلسی.

هدفون: هدفون وسیله ی ست که دو بلندگوی کوچک دارد که برای شنیدن صدا در کم ترین فاصله به گوش طراحی شده اند.هدفون ها در وسایل زیادی که امکان پخش صوت دارند ، در شنیدن صدا کاربرد داشته اند مانند پخش سی دی ، پخش دی وی دی ، کامپیوترهای خانگی ، پخش ام پی تری، پخس ام پی فور، تبلت ، تلفن همراه و ….

هدست: هدست در اصل همان هدفون می باشد ولی دارای یک میکروفن است.هدست ها دارای کاربردهای زیادی هستند.برخی از کاربران از هدست ها برای چت صوتی با دوستان خود استفاده می کنند البته استفاده از هدست می تواند به کاربر این امکان را بدهد که به واسطه آن با طرف مقابلشان ارتباط برقرار نمایند.در مرکزهای مخابراتی یا شرکت های خدماتی که نیاز به کاربا دست و پاسخ گویی تلفن وجود دارد از هدست استفاده می گردد.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  هدفون بیتس

نظرات در مورد : تفاوت هدست و هدفون

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *