گوگل پیکسل ایکس ال ۲ دارای مشکل ضبط صدا در برنامه‌های پیامرسان است

گوشی هوشمند بالارده‌ی گوگل پیکسل ایکس ال ۲ با مشکلات زیادی از زمان عرضه‌ی خود مواجه شده است و تازه‌ترین مشکل آن  خود را در میزان بلندی صدای ضبط شده در برنامه‌های پیامرسان محبوب نشان می‌دهد. به طور دقیق‌تر بر اساس گزارش کاربران، این گوشی هیچ مشکلی در ضبط صدا ندارد اما بلندی صدای آن در برنامه‌های پیامرسانی نظیر واتس‌اپ، تلگرام و گوگل الو بسیار پایین است. فرد گیرنده پیام صوتی را با صدای بسیار پایینی دریافت می‌کند حتی اگر بلندی صدای گوشی او در بالاترین حد ممکن باشد و هیچ راهی برای بلندتر کردن صدای پیام ضبط شده نیست. این مشکل در پیا‌م‌های صوتی صرف‌نظر از پخش آن از طریق بلندگوی گوشی یا از طریق استفاده از هدفون مشاهده شده است. حتی فرستنده هم پس از ارسال پیام صوتی از طریق این برنامه‌های پیامرسان، با شنیدن صدای خود دچار مشکل می‌شود جتی اگر همه‌چیز در هنگام ضبط آن به درستی پیش رفته باشد.

مشخص نیست که چه چیزی میزان بلندی صدا را محدود کرده است و چرا فقط بر این برنامه‌های اثر گذاشته است، اما ظاهرا شرکت گوگل در حال بررسی این موضوع است و احتمالاً به زودی راه‌حلی برای آن پیدا خواهد کرد. از طرفی دیگر، تعدادی از کاربرانی که چنین مشکلی برایشان پیش آمد تصمیم گرفتند با روش هایی آن را حل کنند اما به نتیجه‌ای نرسیدند. گزارش کاربران حاکی از آن است که ریست کردن گوشی پیکسل ایکس ال ۲ آن‌ها و یا حذف و دوباره نصب کردن این برنامه‌های تأثیری نداشته و مشکل همچنان پابرجا است. مدیر ارتباطات گوگل آقای اورین(Orrin ) چنین مشکلی را تأیید نموده و اظهار دارد که شرکت گوگل از این موضوع آگاه است اما در حال حاضر راه‌حلی وحود ندارد. آقای اورین اضافه کرد که اطلاعات بیش‌تر و گزارش مشکلات به طور اختصاصی جمع‌آوری می‌شوند تا ذهنیت بهتری از این مشکل ایجاد شود و علت ایجاد آن تشخیص داده شده و حل شود.

فعلاً اطلاعاتی وجود ندارد که چه زمانی گوگل این مشکل را حل می‌کند، اما احتمال می‌رود که زیاد طول نکشد. گزارش کاربران حاکی از گسترده شدن این مشکل دارد که گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید ۸ و ۸.۱ اثر می‌گذارد. این مشکل گریبان‌گیر تمایس‌های صوتی یا صداهای دیگر در این گوشی نیست، بنابراین به نظر می‌رسد که تنها هنگام ضبط پیام در برنامه‌های واتس‌اپ، گوگل الو و تلگرام مشاهده می‌شود. چنین مسأله‌ای حاکی از آن است که عیب سخت‌افزاری در این مورد وجود ندارد، زیرا اگر مشکل از میکروفون گوشی بود باید در تماس‌های صوتی هم اثر آن را مشاهده می‌کردیم. این تنها تازه‌ترین مشکلی است که گریبان‌گیر گوشی گوگل پیکسل ایکس ال ۲ و برادر کوچک‌تر آن، پیکسل ۲، شده است تا به مشکلات دیگر این دو مدل نظیر سوختگی صفحه‌نمایش، مشکلات مبدل هدفون، ریبوت‌های ناگهانی، مشکلات آنلاک بوتلودر و سایر مشکلات بپیوندد. اما به طور کل، می‌توان گوگل پیکسل ایکس ال ۲ را به عنوان یکی از بهترین گوشی های هوشمند اندرویدی موجود در بازار به شمار آورد.

بیشتر بخوانید  لیست گوشی هایی که بروزرسانی اندروید 9 پای را دریافت می کنند

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل پیکسل ایکس ال ۲ دارای مشکل ضبط صدا در برنامه‌های پیامرسان است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *