پادویش

دامنه اینترنتی «new.» توسط گوگل به صورت عمومی ارائه شد

گوگل رجیستری قابلیت ثبت دامنه .new را برای همه فراهم کرده تا بتوانند از آن برای ایجاد کردن لینک های سفارشی استفاده کنند. گوگل در ابتدا دامنه سطح بالای new. را براه اندازی کرد تا به عنوان میانبر برای خدمات خود استفاده شود. اما اکنون بعد از اینکه دامنه اینترنتی «new.» توسط گوگل به صورت عمومی ارائه شد گوگل این دامنه را برای شرکت ها و سازمان هایی که میخواهند میانبرهای مشابه برای عرضه خدمات خود ثبت کنند، فعال کرد.

از امروز، هرکس میتواند دامنه .new را برای خود ثبت کرده و رجیستری گوگل اولین دسته دامنه ها را در ژانویه ساله 2020 به درخواست کنندگان اختصاص می دهد. سیاست های گوگل اینطور نشان میدهد که دامنه جدید میبایست کاربر را به صورت مستقیم به میانبر یا عملکرد مربوطه بکشاند. در صورتی که موفق نشود، احتمال دارد دامنه بوسیله رجیستری گوگل به حالت تعلیق در آمده و یا حذف شود.  در صورتی که شما دارای علامت تجاری هستید و میخواهید این دامنه را برای خود بدست آورید، میتوانید از همین حالا تا ژانویه سال 2020 ثبت نام خود را انجام دهید. براساس گفته های کمپانی گوگل، در سال 2020 هرکس میتواند بدون احتیاج به ارائه درخواست، امکان ثبت دامنه .new را داشته باشد.

دامنه اینترنتی «new.» توسط گوگل به صورت عمومی ارائه شد

با دامنه اینترنتی «new.» که توسط گوگل به صورت عمومی ارائه شد آشنا شدید، حالا این دامنه چطور کار می کند و چه نیازهایی را برطرف می کند؟ به عنوان مثال اگر آدرس Playlist.new را در آدرس بار مرورگر خود تایپ کنید، فهرست پخش جدید اسپاتیفای باز شده و اگر آدرس Story.new را تایپ کنید، پست جدید در وبا سایت مدیوم نشان داده می شود. نکته جالب توجه اینجاست که کمپانی گوگل از این دامنه برای سرویس گوگل موزیک خود استفاده نکرده است. هنوز نمیتوان قیمتی برای این دامنه ها مشخص کرد اما براساس گفته های شرکت گوگل، هزینه دامنه های جدید با توجه به شریک ثبت کننده ای که از طریق آن دامنه را میخرید، متفاوت خواهد بود.

آدرس های زیر، یک فهرست کامل از میانبر های G Suite می باشند :

(ocs.new (Google Docs

(doc.new (Google Docs

(sheets.new (Google Sheets

(sheet.new (Google Sheets

(slides.new (Google Slides

(slide.new (Google Slides

(keep.new (Google Keep

(forms.new (Google Forms

(form.new (Google Forms

(cal.new (Google Calendar

(meeting.new (Google Calendar

(sites.new (Google Sites

(site.new (Google Sites

آدرس های زیر، یک فهرست کامل از میانبر های G Suite می باشند :

گوگل خاطر نشان می کند که مشابه این دامنه، دامنه های جدید .dev/.page/.app هستند که به طور پیش فرض بر روی HTTPS ارائه می شود.

ثبت نام دامنه جدید برای اولین بار برای صاحبان علائم تجاری در مدت زمان محدود در دسترس است. از 2 دسامبر 2019 تا 14 ژانویه سال 2020، صاحبان برند می توانند برای دامنه های جدید برند تجاری خود استفاده کنند.

احتمالا تمام دامنه های جدید بعد از به پایان رسیدن این زمان محدود، برای عموم در دسترس خواهند بود.

منبع : searchenginejournal.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دامنه اینترنتی «new.» توسط گوگل به صورت عمومی ارائه شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *