پادویش

حضور گوگل در ایران از رویا تا واقعیت !

گوگل در ایران

حضور گوگل در ایران از رویا تا واقعیت : به گزارش گروه اخبار فناوری زوم تک به نقل از خبرگزاری فارس ، گوگل و برخی از شرکت های امریکایی و اروپایی آمادگی خود را جهت فعالیت در ایران اعلام کرده اند.

حضور گوگل در ایران از زبان معاون وزیر ارتباطات

براساس اعلام معاون وزیر ارتباطات ، گوگل در صدد است بخشی از سرور خود را در کشور ایران قرار دهد ، هدف از این عملکرد سرویس دهی بهتر به کاربران ایرانی می باشد ، این عملکرد کاملا قابل درک است چرا که بسیاری از شرکت های علاقه مندند به مشتریان خود نزدیک تر باشند.

معاون وزیر ارتباطات در این راستا اعلام کرد : در مذاکره با کمپانی های بزرگ اینترنتی موضوع قابل بحت این است که به عنوان یک جامعه ایرانی علاقه داریم چارچوب‌ ها و سیاست‌ های کشور ایران در سرویس‌دهی این شرکت‌ها رعایت شود.

ایشان افزودند که دولت ایران با فعالیت های این شرکت ها در ایران دخالتی نخواهند داشت ، فقط شرکت های فعال در ایران باید در چارچوب سیاست های دولت ایران خدمات خود را ارائه نمایند.

وی گفت : ما این شرایط را به تمامی شرکت های حاضر به فعالیت در ایران اعلام کردیم ، اما هنوز اقدامی از جهت این شرکت ها در جهت عملیاتی کردن این موضوع دیده نشده است ، اما مذاکرات ما با این شرکت ها هنوز ادامه دارد.

تحریم های ایران عاملی برای عقب نشینی شرکت ها

البته وی در ادامه توضیحات خود افزود : شاید شرایط ایران در تحریمات بین المللی باعث بلاتکلیفی این شرکت ها برای فعالیت در ایران شده است ، این شرکت ها در انتظار تعیین تکلیف نهایی تحریم های ایران هستند ، این حساسیت در شرکت های آمریکایی بیشتر دیده می شود ، چرا که مذاکرات با شرکت های اروپایی هم اکنون در حال انجام است. پس از تکمیل روند فعالیت ها و نهایی شدن این فعالیت ها نام شرکت های بزرگ اینترنتی که در ایران حضور خواهند یافت اعلام خواهد شد.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تبلیغات جدید مرورگر گوگل کروم، امنیت کاربران را به خطر می‌اندازد

نظرات در مورد : حضور گوگل در ایران از رویا تا واقعیت !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *