آنتی ویروس پادویش

دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

دستیار گوگل قلب اکوسیستم گوگل قرار داشته به همین خاطر گوگل همچنان روی آن بیشتر کار می کند. گوگل اسیستنت به این صورت استفاده شده که اگر آن را فراخواندید، پیام های شما را بخواند، یعنی محتوای درون متن پیامکی که از پیامرسان های اندروید و هنگ اوت دریافت کرده اید. پیش از این دستیار گوگل قابل به خواندن پیام از طرف برنامه هایی مثل واتساپ و تلگرام نبود. اما به تازگی پلیس اندروید درباره دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام اطلاع داد!

دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

با این بروز رسانی، دستیار گوگل هم اکنون قادر به خواندن پیام های متنی که در برنامه هایی مثل واتساپ، تلگرام، اسلک، دیسکورد، گروپ می و … آمده، خواهد بود. این دستیار نه تنها برای شما پیام ها را میخواند، بلکه امکان پاسخ دهی را نیز به شما می دهد. برای تنظیم کردن این ویژگی تنها کافیست دستیار خود را بیدار کرده و بگویید ” read my messages. همینطور در ادامه باید این امکان را به برنامه گوگل بدهید تا به نوتیفیکیشن های شما دسترسی داشته باشد. بعد تنظیم کردن این ویژگی، به صورت امتحانی از دستیار گوگل بخواهید پیام های شما را بخواند. بعد از دادن این دستور شما یک کارتی را مشاهده خواهید کرد که شامل آخرین پیام های متنی دریافت شده می باشد. دستیار گوگل این پیام ها را خوانده و نام فرستنده و برنامه هایی که پیام از آنها دریافت شده را درج می کند. در انتها به شما گزینه دیکته کردن پاسخ و یا تایپ کردن داده می شود که میتوانید بلافاصله بعد از خواندن و شنیدن پیام هایتان به آن ها جواب دهید.

دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

نکته دیگر در مورد دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام این بوده که پیام متنی حاوی رسانه ها مثل فیلم، صدا و عکس قابل خواندن نخواهند بود. اما در عوض دستیار گوگل به شما می گوید “پیام فقط حاوی پیوست صوتی است”. امیدواریم در آینده این دستیار کاربردی بتواند پیوستهای صوتی را نیز بخواند.

دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

متاسفانه نتوانستیم این ویژگی را روی گوشی Pixel 2 XL که با اندروید پای کار می کند بدست آوریم. برای فعال کردن آن با پیامی به صورت “مشکلی پیش آمده.” و یا “ما دوباره امتحان خواهیم کرد و در صورت بروز هرگونه تغییر، این تغییرات را بروز خواهیم کرد.”

بیشتر بخوانید  حل مشکل نشان ندادن و تغییر نکردن عکس پروفایل واتساپ

منبع : phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دستیار گوگل با قابلیت جدید خواندن متن های واتساپ و تلگرام

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *