مهندسان گوگل ادعا می کنند گوشی های پیکسل مانند آیفون ایمن هستند

کدام نسخه ی اندروید پر طرفدار ترین است؟

اکثر کاربران گوشی های هوشمند معتقدند سیستم عامل گوشی های اپل سطح ایمنی بالاتری نسبت به گوشی های هوشمند اندرویدی دارند که از دلایل این امنیت وجود مقررات سخت گیرانه در اپ استور اپل است، اما به تازگی مدیر امنیت اندروید ادعا می کند که اندروید حتی می تواند ایمن تر از سیستم عامل اپل شود.

به تازگی Adrian Ludwig مدیر امنیت گوگل در طی گزارشی گفته است که گوشی های جدید گوگل از سطح امنیت بالایی برخوردار هستند که در پلت فرم های جدید این شرکت در یک سطح هستند، در سال های گذشته گوگل مجبور بود به خاطر مشکلات امنیتی اندروید به صورت ماهانه پچ های امنیتی را منتشر کند. از عوامل ایجاد مشکلات امنیتی باز بودن منبع پلت فرم ها و همچنین عرضه برنامه های اندرویدی از منابع نا معتبر است.

در حال حاضر شرکت گوگل در حال چک کردن کدنویسی های اندروید می باشد که در نتیجه موجب پیدا کردن نقص های امنیتی می شود، با توجه به این مسئله سیستم عامل اندروید می تواند آینده ایمن تری داشته باشد.

البته هنوز مشکلات امنیتی بر سر راه گوگل است و با توجه به اینکه تنها برخی از دستگاه های هوشمند می توانند آخرین ورژن اندورید را اجرا کنند، نمی توان مشکلات امنیتی را کاملا از بین برد. علاوه بر این در سیستم عامل اندروید توسعه دهندگان و تولیدکنندگان از کد های مختلفی استفاده می کنند که در مورد سیستم عامل آی او اس اپل اینگونه نیست، بنابراین هنوز زمان زیادی برای پایان دادن عرضه پچ های امنیتی توسط توسعه دهندگان و اپراتورهای تلفنی طول می کشد.ان

با گذشت زمان گوگل باید مسئله امنیت سیستم عامل خود را جدی تر بگیرد و همچنین با توجه به عرضه گوشی های هوشمند جدیدش توجه بیشتری به شهرت و اعتبار خود داشته باشد. گوشی های پیکسل هنوز برای بسیاری ناشناخته اند و ممکن است در آینده مشکلات امنیتی را به همراه داشته باشند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  شخصی سازی جیمیل در وب

نظرات در مورد : مهندسان گوگل ادعا می کنند گوشی های پیکسل مانند آیفون ایمن هستند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *