آنتی ویروس پادویش

چگونه از شر آیکون‌های اضافی سرویس‌های ابری در ویندوز 10 خلاص شوید

اگر از یکی از سرویس‌های فضای ابری استفاده می‌کنید متوجه شده‌اید که آیکون‌های آن‌ها در پنل ناوبری File Explorer نمایش داده می‌شوند. حتی اگر از آن‌ها استفاده نکنید هم، سرویس One Drive خودِ مایکروسافتِ آیکونی در این پنل دارد. این آموزش به شما یاد می‌دهد که چگونه از شر این آیکون‌های اضافی در پنل ناوبری خلاص شوید.cloud-storage-service-delete

احتمالاً متوجه شده‌اید که حذف این آیکون‌ها راحت نیست. نمی‌توان با راست کلیک و غیره، آن‌ها را حذف کرد، این آموزش هرچند نسبتاً ساده است اما نیازمند تغییرات در registry است که به همین دلیل “باید تماماً به همین شیوه‌ی ذکر شده عمل کنید” و در صورتی هم که علاقه‌ای به دست زدن به تعدادی تنظیماتِ Registry ندارید، پیشنهاد می‌کنم این کار را با حواس جمع انجام دهید. (یا اصلا انجام ندهید.)

STEP-11. بر روی منوی استارت کلیک سمت راست کنید. از بینِ گزینه‌ها Run را انتخاب کنید.STEP-22. در پنجره‌ای که باز شده،regedit  را تایپ کنید و Ok را کلیک کنید. در این مرحله هشداری باز شده و از شما می‌پرسد که آیا “می‌خواهید به این نرم‌افزار اجازه‌ی انجام تغییرات را بدهید” که بایستی بر روی Yes کلیک کنید. step-43. در پنجره‌ی Registry Edit بر روی تب Edit کلیک کنید و از بین گزینه‌ها، Find را انتخاب کنید.

4. در این پنجره‌ی کوچک، IsPinned را تایپ کنید؛ سپس بر روی Find Next کلیک کنید. step-45. پس از جستجو Registry Editor نتایج را برایتان در پنجره‌ای جدید باز می‌کند که جدولی با سه ستون اصلی است؛ ستون “نام”، “تایپ (فرمت و یا اصطلاحاً نوع)” و “دیتا”. اولین نتیجه‌ای که برای شما ظاهر می‌شود سه ردیف دارد که در اولی در بخشِ Data می‌توان نام یکی از سرویس‌های مورد استفاده، در اینجا DropBox، را دید. گزینه‌ی مورد نظر ما System.IsPinnedToNamespaceTree است. step-56. بر روی System.IsPinnedToNamespaceTree کلیک راست کنید و Modify را انتخاب کنید. پنجره‌ی ادیت Value این آیتم، به نام Edit DWORD (32-bit) Value باز می‌شود.

step-67. Value را 0 قرار دهید. و پنجره را ببندید.

step78. کار تمام است؛ به This PC بازگردید. حالا می‌بینید که آیکون سرویس موردنظر رفته و کمی فضا در پنل ناوبری آزاد شده با روشی که چندان هم دشوار و پیچیده نیست. اگر سرویس‌های بیشتری را استفاده می‌کنید/ و یا در مرحله پنجم نامِ یکی از سرویس‌های ابری را ندید، باید کلید F3 را فشار دهید تا جستجوی دیگری انجام شده و نتیجه‌ی دوم برای شما نمایش داده شود. به همین روش باقی را هم حذف کنید.

بیشتر بخوانید  4 تا از تنظیمات ویندوز 10 که باید سریعاً پس از نصب بررسی کرد

step-8منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونه از شر آیکون‌های اضافی سرویس‌های ابری در ویندوز 10 خلاص شوید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *