گلکسی s7 با بدنه ای از منیزیوم ساخته می شود !

گلکسی اس 7

با معرفی گوشی سامسونگ گلکسی S6 با بدنه ای فلزی- شیشه ای سامسونگ طراحی و ساختاری بنیادین را در گوشی های گلکسی سری s ایجاد کرد. اگرچه طبق گزارشات رسیده به نظر می رسد سامسونگ درصدد بهبود بدنه گوشی های خود است گزارشات تازه حاکی از آن است که سامسونگ گوشی جدید گلکسی s7 خود را از آلیاژی از منیزیوم خواهد ساخت.

فردی ناشناس از تامین منابع سامسونگ اعلام کرده است که این شرکت نمونه هایی از آلیاژ منیزیوم را از شرکتی که قبلا بدنه آلومینیومی گلکسی s6 را ساخته بود، دریافت کرده است. شواهد نشان می دهد که سامسونگ این نمونه ها را برای ساخت بدنه گوشی های خود می خواهد نه تهیه قاب فلزی. از شرکت خواسته شده که آلیاز منیزیوم ارائه شده سطحی کاملا صاف و صیقلی شبیه آلومینیومی که اپل برای بدنه گوشی های خود استفاده می کند، باشد.

از زمانی که اپل گوشی آیفون 6 پلاس را روانه بازار کرد و با رسوایی به علت خم شدن گوشی ها مواجه شد، سازندگان گوشی ها به فکر افتادند تا از متریال های مرغوب تری در ساخت گوشی ها استفاده کنند. در حالی که  در آیفون 6 پلاس از آلیاژ سری 6003 استفاده شده بود، اپل در سری جدید آیفون ها یعنی آیفون 6s پلاس از سری 7000 که نسبت به خم شدن مقاوم تر است، استفاده نموده. در واقع اگر سامسونگ همچنان بخواهد بدنه فلزی- شیشه ای داشته باشد احتیاج به استفاده از آلیاژ محکم تربرای فریم داخلی ندارد چرا که این فریم توسط بدنه شیشه ای ساپورت می شود. زمانی از منیزوم استفاده می شود که بنا باشد بدنه بیرونی گوشی فلزی باشد.

از آن جا که آلیاژ منیزیوم نسبت به آلومینیم مقاوم تر و سبک تر است، استفاده از آن در بدنه گوشی نه تنها مساله دوام گوشی را حل می کند بلکه گوشی بسیار سبک تری را به ارمغان می آورد.

شما چه فکر می کنید؟ آیا به گوشی گلکسی s7  سامسونگ با بدنه منیزیومی علاقه دارید؟؟

منبع: phonearena

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  مشخصات فنی سامسونگ گلکسی M40

نظرات در مورد : گلکسی s7 با بدنه ای از منیزیوم ساخته می شود !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *