پادویش

آینده اندروید زیر ذره بین

بروز رسانی اندروید

برنامه های از پیش تعیین شده ی گوگل اطلاعات زیادی به ما می دهند ، تا آنجایی که دایره ی حدس و گمان های ما و انتظارات ما از آینده ی اندروید را وسیعتر می کنند.

فرادرس

آینده اندروید چگونه خواهد بود ؟

با نزدیک شدن به زمان کنفرانس بزرگ گوگل ملقب به Google I/O در تاریخ 28-29-May ، اطلاعات پراکنده ی زیادی از نقاط مختلف به ما می رسند که پیش بینی در مورد اتفاقات این کنفرانس را مقدورتر می سازند.

و اما درباره ی اهمیت این کنفرانس :

 Google I/O یک کنفرانس در راستای توسعه اهداف گوگل است که هر ساله برگزار می شود ، اما گوگل تصمیم دارد تا اخبار مهم خود را که تاثیر زیادی بر مشتریان دارند در این کنفرانس به صورت عمومی اعلام کند . سال قبل اندروید L بود که نهایتا با نام      Lollipop (نسخه 5) ارائه شد . حال در کنار جدیدترین و آخرین نسخه اندروید باید نگاهی نیز به توسعه دهندگان ابزارهای مرتبط با آن و همچنین ویژگی های آن انداخت.

Android M

درست است که نسخه 5 اندروید هنوز تنها بر روی 10 درصد از دستگاه های اندرویدی سوار شده است ، اما این دلیلی برای توقف پیشروی گوگل نخواهد بود . طی یک جلسه ای که بر روی "اندروید برای کار" تمرکز داشت (نسخه ای از اندروید که برنامه های مرتبط با کار را از سایر برنامه ها جدا می سازد و امنیت بیشتری در زمینه حفظ اطلاعات فراهم می کند) ، اسمی از Android M برده شد که بعد از زمان کوتاهی نام آن از سایت Google I/O حذف گردید . با این وجود ما هنوز مشتاقانه منتظر شنیدن اخبار بیشتر در مورد ورژن بعدی اندروید هستیم تا ببینیم برای ما چه به ارمغان خواهد آورد.

بازی بر روی تلویزیون اندروید

البته ، بازی های خوبی اکنون برای تلویزیون اندروید وجود دارند (تلویزیون ساخته دست گوگل که با اندروید نسخه 5 کار می کند و قابلیت های فراوانی را در کنار تلفن همراه اندرویدی به شما می دهد ، مثل کنترل کردن آن با تلفن همراه) ، اما مطمئنا به تعداد و کیفیتی نیستند که مورد انتظار گوگل است . گوگل برنامه های زیادی برای توسعه بازی های موجود دارد و درصدد است که تعداد این بازی ها را به حداکثر برساند.

اتومبیل اندرویدی

بالاخره در زندگی واقعی شاهد این اتفاق بزرگ خواهیم بود ، کنترل ماشین با تلفن همراه ! دستگاهی که توسط گوگل طراحی شده و هم اکنون در حال توسعه بیشتر می باشد که به افراد دارای تلفن همراه مجهز به اندروید نسخه 5 (و در آینده نسخه های بالاتر) اجازه می دهد تا کنترلی کامل بر روی ماشین خود داشته باشند . گوگل هم اکنون در حال کار کردن بر روی اپلیکیشن هایی است تا با Android Auto کار کنند.

هوشمندتر کردن برنامه ها (apps)

بیش از نیمی از تلفن های همراه هوشمند قابلیت های سخت افزاری زیادی از جمله حسگرهای مختلف ، بلوتوث ، GPS و … دارند . گوگل درصدد است تا اپلیکیشن هایی را طراحی کند بتوانند بیشتریت استفاده را از این قابلیت ها داشته باشند . برای مثال وقتی که در خیابانی شلوغ هنگامی که مشغله کاری زیادی در طول روز داشته اید،چطور به یاد می آورید که ماشین خود را کجا پارک کرده اید ؟؟ بله به کمکی اپلیکیشنی که در آینده ای نه چندان دور به کمک GPS در حل این مشکل به کمک شما می آید . این ویژگی ها ممکن است در Android M و یا حتی در قالب یک آپدیت در Google Play Services مشاهده شوند .

قدمی بالاتر در امنیت با قفل هوشمند

ویژگی های قفل هوشمند گوگل این امکان را به تلفن همراه می دهد تا نیاز به ورود پین کد را در شرایطی ، مثل بودن در مکان هایی مشخص یا در زمان اتصال به وسایلی خاص خاموش کند . گوگل در حال بررسی تمام جوانب این مسائل است ، اینکه چه اپلیکیشن ها و چه سخت افزارهایی برای این اقدامات لازم است ، و مطمئنا برآورده کردن احتیاجات در بخش سخت افزاری مستلزم همکاری سایر شرکت های تولید کننده دستگاه های اندرویدی است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آینده اندروید زیر ذره بین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *