آنتی ویروس پادویش

نسل آینده ی جایگاه های سوخت!

جایگاه سوخت خانگی

با توجه به پیشرفت روز افزون علم الکترونیک در آینده درک ما از زندگی روزمره به کل تغییر خواهد کرد،در آینده شهرسازی به گونه ای انجام می شود که در آن خودروها ، منازل و همه ی اجزای یک شهر همیشه با هم در حال ارتباط خواهند بود.

همانطور که همه می دانیم نسل آینده ی خودروها کاملا الکتریکی خواهد بود و در چند دهه ی آینده نیاز خودروها و حداقل خودرو های شخصی به سوخت های فسیلی کاملا قطع خواهد شد،امروزه خودروهای ااکتریکی علاوه بر قیمت گرانشان با محدودیت هایی چون قدرت پایین و نیز عمر کم باتری رو برو هستند که عملا آنها را از استفاده ی روزمره ی مردم کنار گذاشته است.

سال گذشته شرکت خودروسازی نیسان و شرکت فاستر و دیگر شرکایشان اقدام به تشکیل پروژه ای کردند که بتوانند در طراحی جایگاه های سوخت بازنگری نمایند،یکی از چشم اندازهای این تلاش ساخت جایگاه های سوختی است که مختص هر فرد باشد و به بیان دیگر در خانه ی وی جاگذاری شود،این نوع جایگاه های سوخت هر جایی میتوانند باشند حتی در خود خودرو به صورتی که در حین رانندگی در خیابان و وقتی که از کنار یک جایگاه سوخت گیری عبور می کنید از طریق شارژ بیسیم باتری خودروی الکتریکی شما شارژ خواهد شد.

ترویج و پیشرفت مداوم خودروهای الکتریکی پیشتازان دنیای تکنولوژی را به این واداشته که در طراحی و ساخت جایگاه های سوختگیری بازنگری داشته باشند.

دیوید نلسون از شرکای فعال در این پروژه می گوید:

در آینده ساخت جایگاه های سوخت به شکل فعلی توجیه اقتصادی نخواهند داشت و هدف ما این است که با استفاده از کمترین سطح امکانات و هزینه راه هایی برای سوخت گیری خودروهای الکتریکی در نظر بگیریم،و این طرح ها فقط به دنیای خودرو ها ختم نشده و در نهایت به هوشمند تر شدن شهرها خواهد انجامید.

خودرو های الکتریکی

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  چیپ جدید ARM گجت های پوشیدنی را یک قدم دیگر به جلو خواهد برد

نظرات در مورد : نسل آینده ی جایگاه های سوخت!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *