پادویش

9 اپلیکیشن برتر ورزش و سلامتی – رایگان برای اندروید و iOS

free-apps-to-get-fit-using-only-your-smartphone

امروزه دیگر نیازی به داشتن ساعتِ هوشمند و یا دستبندهای ورزشی نیست؛ اکثر گوشی‌های موبایلِ امروزی، تمامِ سنسورهایی که برای بررسی اینکه چقدر ورزش می‌کند را دارند. در این لیست، 9 تا از برترین اَپ‌های مربوط به ورزش و تندرسی را به شما معرفی می‌کنیم.


Human

Human

Humanیک اَپ شمارنده کالری و مانیتورکننده‌ی فعالیت‌های شماست که با ایده‌ی کلی ورزش‌های روزانه‌ی 30 دقیقه‌ای ساخته شده است. این اَپ، به راحتی مدت، طول  مسیر، کالری سوخته شده و اطلاعات مربوطه را درباره‌ی فعالیت‌هایی نظیرِ “دویدن، دوچرخه سواری و قدم زدن” را جمع آوری کرده و به شما ارائه می‌دهد. نکته‌ی دیگر راجع به این اَپ، اضافه کردن دوست و همکارهایی که از این اَپ استفاده می‌کنند و در حقیقت تشکیل مسابقه‌هایی که در آن می‌توان رکورد بقیه را در یک قعالیت خاص ببینید. (صرفاً برای iOS)

Moves

MovesMoves ادعا می‌کند که می‌تواند میزان فعالیت شما را از درون جیب و یا حتی کیف شما زیر نظر بگیرد. قعالیت های دویدن، راه رفتن و دوچرخه سواری را پوشش می‌دهد. با ظاهر ساده و زیبایش، به راحتی میزان قدم‌‎زدن‌ها و یا راه‌رفتن را به شما می‌گوید؛ همینطور قابلیت نشان دادن اطلاعات را نقشه هم دارد. (فعال برای اندروید و iOS)

Map My Fitness Workout Trainer

Map My Fitness Workout Trainerاین اپلیکیشن هم تمام اطلاعات لازم، از میزان کالری‌های سوخته‌شده، تا مدت زمان و مسافت، تا اطلاعات دقیق‌تر دیگر را در مورد اکثر فعالیت‌‎های اصلی ثبت می‌کند. آنالیز دیتا و بخش کامیونیتی (یا جامعه‌ی دیگر مصرف کنندگان این اَپ) هم بسیار خوب و مفید است. (فعال برای اندروید و iOS)

Strava

Stravaاین اَپ یکی از محبوب‌ترین اَپ‌های موجود برای دوچرخه‌سواران و دونده هاست و خیلی هم دشوار نیست که بفهمیم چرا؛ یک گزارش جامع و دقیق از فعالیتی که انجام شده، شاملِ کالری، مسافت، زمان – یک بخش اجتماعی خیلی خوب که به شما امکان تست کردن مهارت هایتان در مقابل دیگر افراد را می‌دهد. اَپ حتی راه‌های موردعلاقه‌ی شما را هم ثبت و به دوستانتان نشان می‌دهد و با طراحی کاربری بسیار خوب، انتخابی هوشمندانه برای دونده‌ها، دوچرخه‌سوارهاست. (فعال برای اندروید و iOS)

Runtastic

Runtasticاین اَپِ به تازگی بازطراحی شده، می‌تواند با پشتیبانی از بسیاری از فعالیت‌های شما همه‌ی اطلاعاتی که لازم دارید را به شما ارائه می‌دهد؛ این اَپ، پیشنهاد خوبی برای دیدن نتایج ورزش‌های انجام شده پس از یک دوره‌ی بلند است. (فعال برای اندروید و iOS)

بیشتر بخوانید  آموزش چربی سوزی با Fitness Tracker

Endomondo

Endomondo
Endomondo

این اَپ عملاً یکی از بهترین‌ها از نظر طراحی و ساخت‌ست و محبوب‌ترین اپلیکیشن ورزشِ رایگان است. تمرکز این اَپ بر روی سه فعالیت اصلی، قدم زدن، دویدن و دوچرخه سواری است؛ کالری، مسافت، زمان، ضربان قلب، سرعت و اطلاعات بیشتری می‌توانند توسط این اَپ ثبت و ضبط شوند. امکان ثبت دستی ورزش‌های انجام شده هم در این اپلیکیشن وجود دارد. (فعال برای اندروید و iOS

RunKeeper

RunKeeperاین اَپ به طور مشخص، در حوزه‌ی تاریخچه‌ی فعالیت‌ها و بخش اجتماعی بسیار قوی عمل کرده‌است. دوباره، تمرکز بر روی فعالیت‌های اصلی‌ست و می‌تواند گزارش آن را به طور خودکار ضبط کند. چندتا برنامه‌ی ورزشی هم در آن وجود دارد و همینطور قرار دادن هدف هم ممکن است. RunKeeper علاوه‌بر این‌ها با یک سری اَپ و سرویس دیگر هم به خوبی همگام سازی می‌شود.

Google Fit

Google Fitنبایستی فراموش کرد که گوگل و اَپل، هر دو اپلیکیشن‌های ورزش و fitness بسیار خوب و محبوبی دارند که به طور پیش‌فرض در گوشی‌ها وجود دارد (google fit در بسیاری از مواقع بایستی از گوگل پلی دانلود شود) و به بهترین نحو با سیستم عامل کار می‌کنند. Google Fit یک سری مزیت‌هایی مانند یک سرویس بستر وب هم دارد. دویدن، قدم زدن و دوچرخه سواری به طور خودکار ثبت می‌شوند اما باقی ورزش‌ها را هم می‌توان به صورت دستی (اگر اطلاعاتشان را داشتید) در اَپ وارد کرد.

Apple Health

Apple Healthانتخاب اول برای iOS، باید اَپ ساختِ اَپل، Apple Health باشد؛ با وجود یکسری مشکلات مثلِ فعال نبودن در هیچ سیستم عامل دیگر، این اَپ یک گزارش جامع و بسیار خوب از ورزشِ شما ارائه می‌کند؛ صرفاً نگاهی به تصویر هم بخش به شما ایده‌ی کاملاً درستی از دقت و جامعیت این اَپ در زیرنظر گرفتن فعالیت‌های ورزشی شما، به دست می‌دهد. این اَپ همینطور توانایی همگام‌سازی با یک سری دستگاه‌ها و گجت‌ها و اَپ‌های ثالث دیگر را هم دارد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : 9 اپلیکیشن برتر ورزش و سلامتی – رایگان برای اندروید و iOS

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *