IP آدرس خود را در سریعترین زمان ممکن پیدا کنید

IP آدرس

دستوری به نام ipconfig یک روش سریع به منظور پیدا کردن IP آدرس کامپیوتر مورد نظر شما است و دیگر اطلاعات مثل default gateway (آدرس IP روتری که از آن استفاده می کنید) را نیز به شما می دهد. شما به عنوان یک فردی که از کامپیوتر استفاده می کنید می دانید که IP شما هویت اینترنتی شما است و در کل فضای مجازی با این IP شناخته می شوید و با همان هم شما را می توانند پیدا کنند.

برای پیدا کردن IP کامپیوتر مورد نظر باید اول به صفحه cmd.exe شوید و برای بهره بری از از فرمان ipconfig فقط لازم است آن را در command prompt را بنویسید . در مورد این مطلب اگر از وای فای استفاده می کنید ، به قسمت wireless lan adapter نگاهی بندازید و در صورتی که از شبکه کابلی هم به قسمت ethernet adapter نگاه کنید. اگر جزییات بیشتری هم می خواهید از فرمان ipconfig /all استفاده کنید و در مورد IP اطلاعات بیشتری داشته باشید و کل اطلاعات IP مشخص شود.

IP آدرس

از طرفی دیگر سوالی که ذهن کاربران را مشغول می کند این موضوع است چگونه افرادی می توانند IP شما را ببینند و اگر به آن دست بیابند چه کارهایی با می توانند بکنند.
هر بار که یک مرورگر را باز می کنید و یک سایت را سرچ می کنید ، در سیستم چندین اتصال اتفاق می افتد این اتصال ها از سرور ها اطلاعات دانلود می کنند و آن را نمایش می‌ دهند ، این دادها که شامل آهنگ ، تصویر ، اسکریپت ها و دیگر موارد اند که تعیین می کنند چگونه وب تشکیل شود.

جواب این سوال که آیا کسی آدرس IP شما را در اینترنت می بیند؟ این است، هر سرور که به آن متصل می شوید، می تواند IP آدرس را فاش کند و شما نیز آدرس IP سرور را بدانید.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

1/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید  سرور اختصاصی ایران برای دانلود فایل با سرعت سی مگابایت

نظرات در مورد : IP آدرس خود را در سریعترین زمان ممکن پیدا کنید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *