آنتی ویروس پادویش

بررسی بازی فوتبال اندرویدی FCMine زیر ذره بین زوم تک

بررسی بازی اندرویدی FCMine

اپ شو : بازی های آنلاین یکی از جدیدترین صنایع سرگرمی و اقتصادی در دنیاست که شرکت های بسیاری در آن سرمایه گذاری می کنند. در کشور ما هم، هر از گاهی یکی از این دست بازی ها پا به عرصه ظهور می گذارد که برخی موفق می شوند و برخی شکست می خورند. امروز، نگاهی داریم به یکی از جدیدترین این بازی ها، بازی FCMine.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
افسیماین یک بازی کاملا ایرانیست که به تازگی در کافه بازار برای دستگاه های اندرویدی منتشر شده است. در این بازی، کاربران می توانند با دریافت یک تیم فوتبال، به مانند مربیان فوتبال به رقابت با سایر کاربران بپردازند. این بازی علاوه بر بازار ایران، مارکت های بین المللی را هم نشانه رفته است و هم اکنون، در فاز تست و به صورت آزمایشی برای کاربران ایرانی منتشر شده است.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
این بازی توسط تیمی نوشته شده که در سال 1388، اولین بازی آنلاین ایرانی را نوشته بودند (بازی eJahan) که پس از سه سال، به علت مشکلات و عدم تجربه کافی، در اواخر سال 1390 منحل شد. داشتن سه سال تجربه بین المللی در عرصه بازی های آنلاین، دورنمای روشنی از آینده بازی افسیماین را به ما نشان می دهد.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
این بازی پر از تیم های روبات است. در هنگام ثبت نام، شما یکی از این روبات ها را به طور اتوماتیک دریافت می کنید که در آن، 23 بازیکن در پست های مختلف به دست می آورید. شما می توانید ترکیب تیم خود را تنظیم کنید، بازیکنانتان را تمرین دهید و قدرت آنها را بیشتر کنید، سری به بازار نقل و انتقالات بزنید و در مزایده ها شرکت کرده، بازیکنان مورد نیاز خود را از سایر کاربران خریداری کنید، مسابقات خود را زنده به تماشا بنشینید و در صورت لزوم، حین بازی تعویض کنید.
شما در حال حاضر بایستی در دو جام رقابت کنید: یکی لیگ کشوری و دیگری جام حذفی.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
در حال حاضر تنها کشور موجود برای ثبت نام، ایران است که 8 دسته لیگ در آن حضور دارند. لیگ برتر، 3 گروه لیگ دسته 2، 9 گروه لیگ دسته 3، 27 گروه لیگ دسته 4، 81 گروه لیگ دسته 5 و … شما باید برای صعود به لیگ های بالاتر تلاش کنید و برای این کار یک فصل فوتبالی (30 روز) فرصت دارید. در انتهای هر فصل، تیم های اول و دوم هر گروه به لیگ های دسته بالاتر صعود می کنند، تیم های سوم تا دهم فصل بعد در همان لیگ به رقابت می پردازند و تیم های یازدهم تا شانزدهم به لیگ دسته پایینتر سقوط می کنند.
جام حذفی نیز یک جام کشوری است که در آن تمامی تیم ها – فارغ از لیگی که در آن حضور دارند – با یکدیگر به رقابت می پردازند. مسابقات به صورت تک حذفی بوده و در صورت تساوی، به وقت اضافه و یا ضربات پنالتی کشیده خواهد شد و برنده به مرحله بعدی صعود خواهد کرد.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
مسابقات جهانی هم به زودی و پس از انتشار بازی در بازارهای بین المللی اضافه خواهد شد.
تعداد 10 ساختمان در بازی وجود دارد که بایستی به مرور زمان آنها را ارتقا دهید یا بسازید. استادیوم برای امکان ارتقاء ساختمان های دیگر، صندلی برای افزایش ظرفیت استادیوم، زمین چمن برای کاهش احتمال مصدومیت در حین بازی، پارکینگ برای افزایش تماشاگران بازی ها، زمین تمرین برای افزایش تأثیر تمرینات روی بازیکنان، آکادمی جوانان برای شناسایی بازیکنان جوان، درمانگاه برای کاهش طول مصدومیت بازیکنان، مرکز رسانه برای افزایش تعداد هواداران تیم، حمل و نقل برای افزایش تماشاچیان بازیهای خانگی و بیرون خانه و رستوران برای کسب درآمد بیشتر از بازی، این ساختمان ها هستند.

بررسی بازی اندرویدی FCMine

بررسی بازی اندرویدی FCMine
همچنین، 4 نوع کارمند در باشگاه حضور دارند که بایستی آنها را استخدام کنید. کمک مربی برای افزایش تأثیر تمرینات، استعدادیاب برای شناسایی بازیکنان جوان با کیفیت بیشتر، پزشک برای کاهش مدت مصدومیت و بدنساز برای افزایش سریعتر آمادگی بازیکنانتان.
دو نوع دارایی در بازی وجود دارد: پول و اعتبار. پول از تماشاگرهای مسابقات، فروش بازیکن و … به دست می آید و داخل بازی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی اعتبار، تنها با استفاده از خرید درون برنامه ای به دست می آید و در موارد خاصی استفاده می شود که موجب پیشرفت سریعتر در بازی شود، مانند افزایش آنی فرم و آمادگی بازیکنان، کاهش آنی مدت مصدومیت یا پایان آنی ارتقاء ساختمانها.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
طراحی این بازی منطبق بر استانداردهای روز دنیا صورت گرفته و فضای بازی عاری از هرگونه عامل آزار دهنده مانند تبلیغات است، ولی طراحی نقطه قوت اصلی این بازی نیست. نقطه قوت اصلی، وجود Engine قوی به نام Yuz Engine است که توسط تیم سازنده بازی در سال 1391 متولد شد و هم اکنون نسخه 3 آن در این بازی استفاده شده است. این موتور امکان نمایش زنده و غیر زنده مسابقات را نیز فراهم کرده است.

بیشتر بخوانید  بهترین بازی های اندروید و ios در این هفته

بررسی بازی اندرویدی FCMine

مسلما از هر بازی فوتبال آنلاینی که در سطح دنیا دیده اید، بیشترین لذت و هیجان را در هنگام مشاهده این بازی خواهید برد، چرا که در این موتور تمامی فاکتورهای فوتبال واقعی به واقعی ترین شکل ممکن پیاده سازی شده است و می توان از موتور یوز به عنوان یکی از کامل ترین موتورهای بازیهای آنلاین فوتبال در دنیا نام برد. از جمله مزایای این موتور می توان موارد زیر را ذکر کرد:
هر بازیکن می تواند در لحظه تصمیم بگیرد که شوت بزند، پاس بدهد یا پا به توپ حرکت کند. همچنین، بازیکن های حریف نیز با توجه به موقعیت و تاکتیک تعریف شده، می تواند پرس کند، یارگیری کند یا برای تصاحب توپ اقدام کند.
بازی به طور کامل به قدرت بازیکنان وابسته است. برای مثال در نبرد برای تصاحب توپ، قدرت دریبل و حفظ توپ بازیکن صاحب توپ در تقابل با قدرت تکل زنی بازیکن حریف قرار می گیرد. یا در همین هنگام میزان اخلاق بازیکن تکل رونده در احتمال بروز خطا و قدرت تعادل بازیکن صاحب توپ در احتمال مصدومیت او تأثیر مستقیم دارد.

بررسی بازی اندرویدی FCMine
اتفاقات دنیای فوتبال به واقعی ترین شکل ممکن شبیه سازی شده است. برای مثال در هنگام بروز خطا، به صورت دقیق تصمیم گیری می شود چه زمان و در کجا دیواره دفاعی چیده شود، یا قانون آفساید که یکی از پیچیده ترین قوانین فوتبال است، در این بازی پیاده سازی شده است.
دروازه بان یک موجود هوشمند است. او می تواند توپی که به سمت دروازه آمده را جمع کند، یا آن را دفع کند یا در صورت سرعت بالای توپ حتی الامکان آن را به پشت دروازه منحرف کند. همچنین دروازه بان در مواقع لزوم امکان دارد با جلو آمدن از دروازه، زاویه را برای مهاجم ببندد.
فضای ایجاد شده در ورزشگاه ها بر عملکرد تیم میهمان تأثیر می گذارد. ورزشگاه های بزرگ پر از تماشاچی کابوس تیم های میهمان است، چرا که روحیه شان در هنگام بازی پایین می آید و نمی توانند عملکرد همیشگی خود را داشته باشند.
بازیکنان تیم با بازی کردن با یکدیگر هماهنگ می شوند. این به این معناست که اگر شما بازیکنان قدرتمند را از بازار خریداری نمایید، در اولین بازی ها عملکرد همیشگی خود را به نمایش نمی گذارند، چرا که با یکدیگر هماهنگ نیستند.
خستگی عامل دیگر بازدارنده بازیکنان است. بازیکن خسته کند حرکت می کند، ضعیف پاس می دهد و کم دقت شوت می زند و توانایی همیشگی را ندارد.
حتی داور در مسابقات جایز الخطاست! برای مثال داور می تواند برخی مواقع اعلام آفساید اشتباه کند یا در اعلام ضربه دروازه و کرنر تصمیم اشتباه بگیرد. هرچند احتمال بروز چنین وقایعی بالا نیست، ولی اشتباهات داوری در اینجا هم جزئی از بازیست!
بازیکنان با باخت روحیه شان را از دست می دهند و این موضوع می تواند روی عملکرد آنها در بازی های آینده نیز تأثیر منفی بگذارد.
شما می توانید بازی های خود را به صورت زنده ببینید و در صورت نیاز، بازیکنانتان را تعویض کنید.
تنها اشکالات این موتور را می توان عدم وجود بعد سوم و پاس های بی هدف زیاد بین بازیکنان دانست. بازی ها در دو بعد انجام می پذیرند و خبری از سرزنی، پرش یا موارد مشابه نیست، هرچند، این موتور با وجود کاستی های ذکر شده، بازهم به عنوان موتور یک بازی آنلاین عملکرد قابل قبولی دارد.
بازی زبان های فارسی و انگلیسی را پشتیبانی می کند که زبان پیشفرض آن فارسی است، اما طراحی آن متناسب تر با زبان انگلیسیست.
قرار است پس از پایان فصل دوم، در روزهای پایانی فروردین ماه 1395، این بازی پس از رفع اشکالات و باگ ها، در مارکت های بین المللی نیز منتشر شود و به همراه آن مجموعه ای از قابلیت های جدید نیز اضافه شود. مسلما ایرانی بودن این بازی با این کیفیت، ارزش امتحان کردن را دارد!

بازار

3/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : بررسی بازی فوتبال اندرویدی FCMine زیر ذره بین زوم تک

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اوکی بازی خیلی خوبی هم باشه قبول
    فقط چرا با دزدی
    همین امروز 100 تومن از کارتم کشیدم برای خرید یاقوت
    پول از حساب برداشته شد ولی از یاقوت خبری نیس