پادویش

حذف و تغییرات در پارتیشن بندی ویندوز بدون از بین رفتن فایل هایتان

حذف و تغییرات در پارتیشن بندی ویندوز بدون از بین رفتن فایل هایتان : امروز در این پست می خواهیم نحوه تغییرات و ویرایش را در پوشه های مای کامپیوتر را برای شما آموزش دهیم. شما برای اینکه بتوانید در پوشه های خود تغییراتی ایجاد نمایید باید یک سری کار ها در ویندوز خود اعم از کد نویسی و برنامه نویسی و … را انجام دهید. که این کار برای شما کمی کسل آور و بیهوده می باشد. اما با ما همراه باشید تا ما به طرز شگرفی این کار را برای شما آموزش دهیم که در دستور کاری دو سطری بتوانید پوشه های خود را حذف و با ویرایش نمایید. تا پایان با زوم تک همراه باشید.

شما با توجه به این مقاله می توانید پوشه ها یا درایو های دلخواه خود را در مای کامپیوتر حذف نمایید یا آنها را دوباره جایگزین نموده و یا نام آنها را به طور دلخواه انتخاب نمایید. ویا نام سیستم فایلی آن را از حالت NTFS به دیگر حالت ها تغییر دهید.

شما برای اینکار ابتدا روی آیکون My Computer کلیک راست نموده و روی گزینه Manage مدیریت کلیک نمایید. بعد از باز شدن پنجره روی گزینه Storage دابل کلیک نمایید. تا وارد پنجره تنظیمات حافظه گردد. بعد روی گزینه Disk Mangagement کلیک نمایید. حال شما به قسمت تنظیمات درایو های My  Computer خود شده اید.

اگر می خواهید یکی از درایو های خود را حذف نمایید ابتدا به روی پوشه مورد نظر کلیک راست نموده و روی قسمت Change the drive letter کلیک نمایید. و در پنجره باز شده روی گزینه Remove کلیک کنید. اگر هم خواستید پوشه مورد نظر برگردد روی یکی از درایو ها کلیک کرده و روی گزینه Change the drive letter کلیک نموده ولی اینبار گزینه Add را کلیک کنید و در پنجره جدید نام پوشه حذف شده خود را قرار دهید تا پوشه از دست رفته شما جایگزین شود.

شما وقتی در مای کامپیوتر خود می خواهید یک درایو را فرمت نمایید باید کلیک راست کرده و روی گزینه Format کلیک نمایید. ولی در این کار برخی تروجان ها و برخی دیتا های بیهوده از بین نمی روند. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم درایو خود را از پنجره Disk Mangagement فرمت نمایید.

منتظر قسمت دوم این مقاله از سایت زوم تک باشید.

منبع : About Thechnology

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : حذف و تغییرات در پارتیشن بندی ویندوز بدون از بین رفتن فایل هایتان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام ببخشید یه سوال داشتم بی ربط به بحث ولی لطفا جواب بدین
    وقتی در یاهو تماس ویدئوئی میکنیم در حافظه کامپیوتر ظبط میشه

  2. گزینه change وسطی هم برای درایو جدید از فضای درایو انتخاب شده مقدار فضایی رو اختصاص میده.