بازی نهنگ آبی ؛ چالشی مرگبار در بین نوجوانان

نهنگ آبی

در کشور روسیه در میان نوجوانان یک بازی ای به نام ” نهنگ آبی ” باب شده است که از آنها می خواهد زندگی خود را پایان دهند و این موضوع نیز پلیس این کشور را نگران کرده است و اکنون در حال تحقیق در این باره هستند.

این بازی از چند مرحله تشکیل شده است که مدیران این چالش اینترنتی از مخاطبان این بازی که اکثرا نوجوانان هستند می خواهند که به مدت 50 روز کارهایی را که از آنها خواسته شده است، انجام دهند و در پایان هر روز مسئولیتی که به آنها واگذار شده را در قالب یک عکس یا پروژه برایشان ارسال نمایند تا بتوانند وارد مرحله ی بعدی بشوند.

مرحله ی اول این چالش مرگبار کشیدن تصویر یک نهنگ آبی به روی دستانشان می باشد؛ گویا نام این چالش هم از همین مرحله برگزیده شده است.

نهنگ آبیهمان طور که گفتیم، این چالش مرگبار از چندین مرحله تشکیل شده است که شامل تماشای فیلم ها و ویدئوهای ترسناک، حضور در اماکن و ساختمان های بلند و خطرناک برای گرفتن عکس سلفی از خودشان (به عنوان یک تکلیف)، حک کردن شماره و شکل با استفاده از چاقو به روی ساعد دست و حتی خودزنی! می باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، تمامی این کاره ها مرحله به مرحله در طی  روز سخت تر می شود و در مرحله ی آخر این بازی به صورت علنی از فرد خواسته می شود که خودکشی نماید!

نهنگ آبیاتفاق هایی که به این گروه نهنگ آبی نسبت داده شده و در سایت های این کشور نیز خبرساز شده است، مثلا نوجوانی است که در روز آخر این بازی خود را به زیر قطار انداخته و یا دختری 15 ساله که خود را از بالای یک ساختمان 14 طبقه به پایین پرت کرده است! ( پلیس این کشور هم اکنون دو نوجوان را دستگیر کرده است که گویا از صحنه ی خودکشی این دختر 15 ساله فیلم برداری کرده اند اما در آن زمان به پلیس خبر نداده اند)

یکی از روزنامه های بروز این کشور به نام نووایا گزتا، در این مورد در خبر های خود نوشت که از ماه نوامبر سال 2015 تا ماه آوریل سال 2016 تعداد 130 مورد خودکشی موسوم به چالش نهنگ آبی تا کنون ثبت شده است و پلیش کشور روسیه نیز در این مدت در حال تحقیق به روی این پرونده بوده و به نوعی این تعداد خودکشی ها را تایید کرده است.

بیشتر بخوانید  مسئله ی بازی نهنگ آبی در ایران و گفته های وزیر ارتباطات و فناوری

نهنگ آبیسال پیش نیز نوجوانی به نام “فیلیپ بودیکین” دستگیر شد که گویا یکی از سردسته های این بازی بوده و در طراحی این مراحل مرگبار برای نوجوانان نقش داشته است.

یکی از شبکه های اجتماعی به نام “VK” که شبیه به فیسبوک می باشد، شبکه ای است که این گروه سودجو در آنها فعالیت دارند و VK مخفف VKontakte (به زبان روسی) می باشد. این بازی در کشورهایی مانند روسیه، قزاقستان، اوکراین و اخیرا نیز در فرانسه باب شده است و واقعا یک موضوع بسیار چالش بر انگیز و نگران کننده می باشد و حتی کم کم ممکن است به یک چالش جهانی تبدیل شود!

مراحل بازی نهنگ آبی

4.4/5 - (20 امتیاز)

نظرات در مورد : بازی نهنگ آبی ؛ چالشی مرگبار در بین نوجوانان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *