پادویش

بهترین اپلیکیشن‌های ویدیو کال برای مکالمه آنلاین را بشناسید! به همراه لینک دانلود

اپلیکیشن‌های ویدیو کال، zoom

بهترین اپلیکیشن‌های ویدیو کال، فرصت مناسب برای قطع زنجیره‌ی همه گیری کرونا است. هم اکنون بسیاری با وجود اپلیکیشن‌های ویدیو کال دورکاری میکنند.

فرادرس

استفاده از اپلیکیشن‌های ویدیو کال برای در ارتباط بودن با خانواده،  دوستان و حتی همکار‌ها از زمان آغاز کرونا تا کنون بسیار بیشتر شده است.  اپیلیکیشن‌های بسیاری برای ویدیو کال وجود دارند که برای بسیاری از مردم نسخه‌های رایگان اپلیکیشن‌ها بهترین انتخاب است. اپلیکیشن زوم (Zoom)، همچنان بهترین انتخاب برای ویدیو کنفرانس است. در این مطلب ما لیست از بهترین اپلیکیشن‌های ویدیو کال رایگان را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 

بهترین اپلیکیشن‌های ویدیو کال کدامند؟

 

اپلیکیشن زوم

زوم بدلیل رابط کاربری ساده‌اش به محبوب‌ترین اپلیکیشن ویدیو کال تبدیل شده است. در ابتدا سعی برای معروفی زوم برای شرکت‌ها بود، اما نسخه‌ی رایگان آن برای استفاده شخصی نیز پس از مدتی معرفی شد. در ابتدا معرفی زوم برای استفاده شخصی، در حالیکه زوم انتظار محبوبیت میان بسیاری از کاربران را نداشت، ضعف‌های امنیتی بسیاری وجود داشت که پس از مدتی کوتاه توسط زوم برطرف شد.

نسخه‌ی رایگان زوم امکان حضور هم زمان 100 شرکت کننده در یک ویدیو کال را فراهم می‌کند، گرچه محدودیت زمانی 40 دقیقه‌ایی برای تماس‌های بیشتر از 2 نفر وجود دارد. محدودیت زمانی برای بسیاری که آنلاین کار می‌کند آزار دهنده است. برخی از ویژگی‌های قابل توجه زوم در زیر آمده است:

 • امکان حضور 100 شرکت کننده بصورت هم‌زمان
 • زمان مکالمه نامحدود دو نفره
 • محدودیت زمانی 40 دقیقه‌ایی

لینک دانلود زوم برای iOS

لینک دانلود زوم برای Android

لینک دانلود زوم برای Windows

 

بیشتر بخوانید: اپلیکیشن های کاربردی و مفید برای یادگیری سریع‌تر زبان های مختلف دنیا را بشناسید!

 

skype

اسکایپ از زمان عرضه بتا تا زمان عرضه نسخه‌ی رسمی در سال 2003 پلتفرمی برای تماس‌های ویدیویی 2 نفره بود. اما چندی پیش، با افزدوه شدن دکمه “Meet Now”، امکان تماس‌‌های ویدیو کنفرانس با حضور حداکثر 50 نفر نیز ممکن شد.

همچنین صفحه‌ایی مجزا به اسم”create a free video meeting ” وجود دارد، که امکان تماس تلفنی ویدیو کال را بدون ثبت نام برای کاربران فراهم می‌کند. اگر به دنبال استفاده از تمامی ویژگی‌های اسکایپ هستید، بهتر است که بصورت رایگان در اپلیکیشن‌ یا وبسایت اسکایپ ثبت نام کنید. برخی از ویژگی‌های قابل توجه اسکایپ در زیر آمده است:

 • تماس خود را تا 30 روز ذخیره کنید
 • ارائه های خود را به اشتراک بگذارید
 • ویدیو کنفرانس‌ها حداکثر 50 نفر بدون محدودیت زمانی

لینک دانلود اسکایپ برای iOS

لینک دانلود اسکایپ برای Android

لینک دانلود اسکایپ برای Windows

 

 اپلیکیشن‌های ویدیو کال، Webex

وب اکس یک اپلیکdشن ویدیو کنفرانس است که از دهه 90 میلادی فعالیت می‌کند که در سال 2007 تحت مدیریت سیسکو قرار گرفت. درحالیکه بسیاری وب اکس را بعنوان یک اپلیکیشن تجاری که توسط شرکت ‌ها معمولا استفاده می‌شود میشناسند، نسخه “fairly generous free version” بدلیل شرایط اضطراری پاندمیک، تعداد حاضران ویدیو کنفرانس آنلاین را از 50 نفر به 100 نفر با محدودیت زمانی 50 دقیقه‌ایی افزایش داده است. حالت ویدیو کنفرانس حداکثر 100 نفری با محدودیت 50 دقیقه‌ایی رایگان است و همه می‌توانند با ثبت نام از آن استفاده کنند. از ویژگی‌ های قابل توجه سیسکو وب اکس می‌توان موارد زیرا نام برد:

 • حداکثر 50 دقیقه مکالمه رایگان
 • 100 نفر شرکت کننده
 • امکان ذخیره مکالمات

لینک دانلود وب اکس برای iOS

لینک دانلود وب اکس برای Android

لینک دانلود وب اکس برای Windows

 

Google meet

تا چندی پیش گوگل میت(هنگ اوتس میت سابق) تنها برای افرادی که اشتراک گوگل را خریدی می کردند، قابل استفاده بود، که گوگل مدتی بعد، استفاده از گوگل میت را برای تمام کسانی که جیمیل دارند ممکن ساخت. استفاده از گوگل میت برای ملاقات آنلاین دوستان، خانواده و …  بسیار ساده است ، به شرطی که همه جیمیل داشته باشند! در صورت وارد شدن به صفحه‌ی گوگل میت با مرورگر خود، گزینه‌ایی در قسمت بالا در سمت راست نماینگر آغاز ویدیوکال در گوگل میت است. برای ملحق شدن به ویدیو کنفرانس تنها کافیست که کد به اشتراک گذاشته را وارد کنید تا به ویدیو کنفرانس خود ملحق شوید. از بارزترین ویژگی ‌های گوگل میت می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • 60 دقیقه محدودیت مکالمه
 • حداکثر 100 شرکت کننده
 • ویژگی کمتر کردن نویز هنگام مکالمه

لینک دانلود گوگل میت برای iOS

لینک دانلود گوگل مین برای Android

 

 

microsoft team

اگر شما عضوی از کارمدان یک شرکت هستید که همیشه باید با یکدیگر در ارتباط باشید، مایکروسافت تیم از بهترین انتخاب‌ها است. تا مدتی پیش، توجه مایکروسافت تیم تنها بروی نسخه‌ی تجاری این اپلیکیشن بود، گرچه مدتی قبل مایکروسافت از نسخه‌ی رایگان آن برای همه‌ی اشخاص برای تماس‌های معمولی رونمایی کرد. در حال حاضر نسخه‌ی رایگان مایکروسافت تیم تنها برای 2 سیستم عامل Android و iOS عرضه شده است، و امکان استفاده از نسحه‌ی رایگان بروی اپلیکیشن دسکتاپ هنوز ممکن نیست! با استفاده از نسخه‌ی رایگان شما می‌توانید در مایکروسافت تیم نهایت با 20 نفر همزمان حرف بزنید، برای یک دیگر متن ارسال کنید یا ویدیو کنفرانس برگزار کنید. برای استفاده از مایکروسافت تیم تنها به یک ایمیل مایکروسافت نیاز دارید. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های  تیم مایکروسافت عبارت است از:

 • قابلیت درست کردن گروه حداکثر با 20 عضو
 • قابلیت به اشتراک گذاشتن تصویر نمایشگر
 • قابلیت به اشتراک گذاشتن تصویر و فایل صوتی در چت

لینک دانلود مایکروسافت تیم برای iOS

لینک دانلود مایکروسافت تیم برای Android

لینک دانلود مایکروسافت تیم برای Windows

 

 اپلیکیشن‌های ویدیو کال، Google Due

گوگل علاوه بر گوگل میت، که در حال جایگزین شدن با هنگ اوتس که معمولا برای امور تجارتی کاربران طراحی شده بود است، فرصت مکالمه ویدیو کنفرانس ساده را در گوشی برای کاربرانش فراهم کرده است. گوگل به تازگی امکان اینوایت لینک “Invite link” را به گوگل میت اضافه کرده است. با استفاده از گوگل دو قابلیت درست کردن گروه با حداکثر 12 عضو وجود دارد، اما به شرطی که همه شرکت کننده‌ها عضوی از گوگل دو باشند! استفاده از گوگل دو رایگان و قابلیت تماس نامحدود را دارد. از مهم‌ترین موارد گوگل دو:

 • قابلیت درست کردن گروه با حداکثر 12 عضو
 • سیستم رمزگذاری شده end-to-end encryption

لینک دانلود گوگل دو برای iOS

لینک دانلود گوگل دو برای Android

 

منبع : theverge

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بهترین اپلیکیشن‌های ویدیو کال برای مکالمه آنلاین را بشناسید! به همراه لینک دانلود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *