باکتری در دنیای تکنولوژی

bakteripengurai

ما در این دنیا تنها زندگی نمیکنیم با گیاهان و جانوران دیگری هم سر کار داریم اما یک  موجود زنده که بسیار خطرناک است باکتری ها میاشند ، باکتری ها در حدود ۵ میکرون میباشد و عملا غیر قابل دید با چشم غیر مسلح میباشند و از رو میتوانند بسیار خطرناک باشند و زندگی و سلامتی مارا تحت شعاع قرار بدهند.

bakteripengurai

bakteripengurai

یکی از مکانهایی که ما بیشتر در معرض باکتری های خطرناک قرار میگیریم زمانی است که از ادوات تکنولوژی مانند موبایل ، تبلت، کیبورد کامپیوتر و غیره میباشد این نقاط دارای چنان میکروارگانیسمی میباشند که میتوانندبه راحتی سلامتی انسان را به خطر بیندازند.

شاید باور نکنید اما باکتری هایی که روی کیبورد کامپیوتر شما قرار دارد برابر با باکتری های موجود در کاسه توالت میباشد با این تفاوت که شما دایما  کیبورد خود را لمس میکنید و اگه دستتون بعد از اسنفاده از آن ضد عفونی نکنید منتظر عواقب بعدی آن باشید بنابراین حتما سعی کنید حتما ادوات خود را ضد عفونی کنید تا مشکلی پیش نیاد و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

از این رو شرکت corning که به عنوان بزرگترین تولید کننده شیشه محافظ نمایشگرهای لمسی در جهان میباشد درسری محصولات goilla glass نخستین سیستم مخافظ ضد باکتری ومیکروب کش را در نمایشگاهces  ۲۰۱۴ عرضه کرد.

نمایشگرهای لمسی از جمله ابزارهایی محسوب میشوند که در طول روز بارها توسط افراد مورد استفاده قرار میگیرد و در محیط کار و منزل و… مورد استفاده قرار میگیرند.

شیشه محافظ جدید مخصوص نمایشگرهای لمسی است و  Anti Microbial Gorilla نام دارد که به دنبال مجهز شدن به مواد ضد باکتریایی و قارچ و کپک که روی نمایشگر لمسی جمع میشوند را از بین میبرد این محافظ در عین حال  عمر و دوام نمایشگر لمسی راپ نیز افزایش میدهد نخستین شیشه مخافظ ضد باکتریایی مخصوص نمایشگرهای لمسی روی دستگاههای الکترونیکی مختلف امتحان شده است.

منبع : ces

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : باکتری در دنیای تکنولوژی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *