پادویش

دستیار صوتی سیری اپل هوشمند تر میشود

دستیار صوتی سیری اپل هوشمند تر میشود

سیری دستیار و یا راهبر تخصصی ساخت شرکت اپل است که کاربران محصولات این شرکت را در هر زمینه ای یاری میرساند. این دستیار مجازی ابتدا در آیفون پدیدار شد و از رقبای سر سخت آن میتوان به کورتانا شرکت مایکروسافت و البته گوگل نو موجود در اندروید دانست. سیری میتواند کار های خارق العاده ی انجام دهد اما با وجود این رقبای سر سخت همیشه پیشرفت کردن لازم است ؛ در همین راستا اپل برای هوشیار تر ساختن دستیار خود استارتاپی جدید را خریداری نموده است.

اپل به تازگی استارتاپی را خریداری نموده تا با استفاده از آن دستیار سیری را هوشمند تر سازند. این استارتاپ VocalIQ  نام دارد و در زمینه ی تولید نرم افزار های هوش مصنوعی برای درک زبان فعالیت دارد. به نظر میرسد که با این خرید هوشمندانه ، اپل میتواند سیری را از تمام جوانب ارتقا دهد.

این استارتاپ چند وقت پیش توسط اپل خریداری شد اما هنوز مبلغ پرداختی بابت خرید آن مشخص نشده است.اپل در این رابطه گفته ای داشته است که در زیر میتوانید مشاهده کنید.

اپل هر چند وقت یکبار شرکت کوچک فناوری را میخرد اما ما مقصود خود را از این کار به شکل عمومی عنوان نمیکنیم.

این شرکت در واقع میتواند نرم افزار هایی تولید کند که زبان های طبیعی را درک کند و به کامپیوتر معنای آن گفته را بفهماند تا در رساتای آن کاری مرتبط با گفته ی کاربر انجام گیرد. که مطمئنا وجود چنین کمپانی در زیرمجموعه شرکت اپل میتواند سیری را بسیار هوشمند تر سازد.

نکته ی دیگر راجب نرم افزار های تولیدی این شرکت ، وجود قابلیت یادگیری با گذر زمان است. به بیان دیگر تنها گفته های شما را تشخیص نمیدهد بلکه رفتار شما را یاد میگیرد و با خصوصیات شما آشنا میشود.

به نظر میرسد که به زودی و احتمالا با عرضه ی آیفون 7 باید شاهد قابلیت های جدیدی در دستیارصوتی سیری باشیم اما هنوز مشخص نیست که در چه زمینه ای پیشرفت هایی به وجود خواهد آمد.

منبع : msn

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  جدیدترین اطلاعات از آیفون 12؛ آیا قرار است از آیفون مینی هم رونمایی شود؟

نظرات در مورد : دستیار صوتی سیری اپل هوشمند تر میشود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *