پادویش

کمبودهای Apple Maps نسبت به Google Maps و Waze

Apple Maps

در سراسر دنیا تعداد کاربران گوشی های هوشمند کمپانی اپل یعنی گوشی های آیفون به مراتب بسیار بالا می باشد که افراد در این میان از اپلیکیشن Apple Maps برای مسیریابی استفاده می کنند. کمپانی اپل در این میان با ارائه ی هر یک از بروزرسانی های نرم افزاری خود بر روی اپلیکیشن مسیریابی خود نیز فعالیت دارد و هر بار این اپلیکیشن را برای کاربران سیستم عامل iOS آپدیت می نماید.

اما در این میان همانند بسیاری از اپلیکیشن‌ های دیگر، Apple Maps نیز دارای نقایص قابل توجهی می باشد که نمی‌ توان به سادگی آن ها را نادیده گرفت ولی احتمال دارد برای کاربران عادی این ایرادات قابل چشم‌ پوشی باشند و حتی ممکن است با وجود رقبای بسیار قوی کاربران عادی نیز در صورت عدم رضایت از این سرویس به راحتی از اپلیکیشن مسیریابی دیگری استفاده نمایند.

در این میان باید بگوییم که برای کاربران حرفه‌ ای و وفادار به یک برند، تمامی نقایص باید برطرف شود و سرویس ها به صورت مرتب بهینه‌ سازی گردند. هم اکنون Apple Maps رقبای بسیار قدرتمندی همانند اپلیکیشن Waze و Google Maps دارد. این اپلیکیشن های مسیریابی ویژگی‌ هایی دارند که کمبود آن‌ ها شدیدا در Apple Maps حس شده و به نظر می‌رسد بهتر است هر چه سریعتر کمپانی اپل به فکر فعالسازی این ویژگی ها در تنها اپلیکیشن مسیریابی خود باشد.

قابلیت دانلود آفلاین نقشه ها

اپلیکیشن Google Maps به کاربران خود این امکان را می‌ دهد تا با انتخاب یک محدوده‌ ی مشخص جغرافیایی به دلخواه خودشان، تمامی اطلاعات موجود بر روی نقشه‌ ی آن منطقه را دانلود نمایند. با دانلود کردن این نقشه ها و اطلاعات موجود در آن ها، نقشه‌ ی منطقه‌ ی انتخاب شده به صورت آفلاین در اختیار کاربر می باشد. این قابلیت برای زمانی که دسترسی به اینترنت امکان‌پذیر نمی باشدف بسیار کاربرد دارد. فرض کنید که می‌ خواهید به یکی از کشورهای خارجی سفر کنید و در مقصد دسترسی به اینترنت یا خرید یک سیم‌کارت محلی مدت زمان زیادی طول بکشد. در این شرایط نقشه های آفلاین به کمک شما می آیند.

امکان ارسال گزارش توسط کاربر

اپلیکیشن Apple Maps ویژگی نشان دادن ترافیک را با خطوط رنگی بر روی نقشه دارد ولی کاربران نمی‌ توانند به میزان دقت آن اطمینان نمایند زیرا احتمال دارد تا مدتی بعد از رفع شدن ترافیک، بروز شدن اطلاعات نقشه مدت زمانی طول بکشد و این مسئله کاربران را در انتخاب مسیر با مشکل روبرو خواهد کرد. در این میان اپلیکیشن مسیریابی Waze با کمترین میزان خطای ممکن شکل گرفتن و برطرف شدن اختلالات ترافیکی را به کاربران خود اطلاع رسانی می نماید. دلیل این میزان خطای پایین، بروز رسانی اطلاعات لازم این اپلیکیشن مسیر یاب توسط کاربران می باشد. افرادی که از این اپلیکیشن استفاده می نمایند در صورت بروز هر مشکلی در مسیرهای مختلف می‌ توانند آن را به عنوان یک گزارش ثبت کرده و دیگر کاربران آن را مشاهده کنند.

قابلیت اعلام محدودیت سرعت

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم و کاربردی مسیریاب Waze نشان دادن سرعت لحظه‌ ای خودرو به کاربران می باشد. در زمان رانندگی رد کردن سرعت مجاز هر منطقه موضوعی عادی است و از سوی دیگر احتمال دارد منطقه‌ای دارای محدودیت‌ سرعت خاصی باشد که راننده از وجود آن مطلع نباشد. اطلاعاتی که از قبل وارد شده اند و توانایی اعلام لحظه‌ ای سرعت را دارند به Waze این امکان را داده تا در صورت عبور راننده از حد مجاز سرعت به او اخطار دهد.

این قابلیت در عین حال اینکه از کاربران در مقابل خطرات احتمالی محافظت می نماید، احتمال جریمه شدن توسط دوربین‌ های کنترل سرعت را نیز پایین می‌ آورد. لازم به ذکر است که سرویس مسیریابی اپل می‌ تواند اطلاعات محدودیت سرعت در هر منطقه را به کاربر خود اعلام کند، ولی کاربر این سرویس در صورت رد کردن سرعت مجاز هیچ هشداری از این اپلیکیشن دریافت نخواهد کرد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : کمبودهای Apple Maps نسبت به Google Maps و Waze

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *