آنتی ویروس پادویش

باز هم امنیت سیستم عامل اپل افزایش یافت

اپل

همانطور که می دانید، بسیاری از افراد از لحاظ امنیتی آیفون های اپل را به عنوان سر دم داران امنیت در میان سایر گوشی های هوشمند می شناسند. اپل تاکنون سعی داشته که با ایجاد قوانین خود و پیاده سازی آن ها بر روی گوشی های هوشمند آیفون از لحاظ امنیتی بیشترین ضریب اطمینان را داشته باشد. برخی از افراد از محدودیت های اپل ناراضی هستند ولی برخی دیگر از دیدگاه شخصی به این بحث نگاه کرده و امنیت این دستگاه ها را تحسین می نمایند.

خبری به دست ما رسیده است که نشان می دهد کمپانی اپل با آپدیت نسخه جدید سیستم عامل iOS دست پلیس و تمامی نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده آمریکا را برای ردیابی و دستگیری مجرمان می‌ بندد و دیگر ترفندهای ان ها در این زمینه کاربرد ندارد. مدتی بود که پلیس ایالات متحده آمریکا با استفاده از دستگاه GrayKey می توانست مجرمان و مظنونان را مورد ردیابی و پیگیری قرار بدهد و در نهایت آن ها را دستگیر نماید و این دستگاه توسط 5 آژانس فدرال و در 5 ایالت این کشور مورد استفاده قرار می گرفت ولی اکنون با بروزرسانی جدید سیستم عامل iOS از سوی کمپانی اپل قابلیتی به نسخه ی 12 این سیستم عامل افزوده شده است که دست پلیس این کشور را برای استفاده از این دستگاه می بندد.

این قابلیت به این صورت است که در صورتی که قفل گوشی در طول مدت زمان یک ساعت باز نشد، تمامی اتصالات و ارتباطات آیفون از طریق درگاه USB قطع می شود. بعد از گذشت یک ساعت، درگاه USB تنها می تواند به عنوان شارژر ایفون استفاده شود، در نتیجه پلیس و نهادهای اطلاعاتی زمان بسیار کمی برای استفاده از این نوع گوشی های آیفون دارند.

این ویژگی با نام USB Restricted Mode شناخته می شود که در نسخه آزمایشی توسعه دهندگان iOS 12 و iOS 11.4.1 قابل مشاهده است و اکنون قرار است به طور رسمی برای عمومی عرضه شود.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  دانلود اپلیکیشن سامانه 141 راهداری

نظرات در مورد : باز هم امنیت سیستم عامل اپل افزایش یافت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *