آنتی ویروس پادویش

تکنولوژی شارژ بی سیم بااستاندارد A4Wp شرکت آلیانس

تکنولوژی شارژ بی سیم بااستاندارد A4Wp شرکت آلیانس :  A4WP  استاندارد شارژ بی سیم است که تکنولوژی انتقال را توسعه داده است به طوری که برای شارژ دستگاه دیگر نیازی به اتصال آن توسط سیم به منبع انرژی نباشد.

اصول شارژ بی سیم A4Wp

Alliance Wireless Power(A4wp)   مدل شارژ رزونانس(تشدید مغناطیسی) را برای بالا بردن استاندارد به 50 وات برای شارژ کامپیوترهای لب تاب , و تبلت ها و دیگر لوازم جانبی بهبود بخشیده است. شرکتهای بزرگی مثل اینتل و تعدادی دیگر از رهبران صنعت قصد دارد در نمایشگاه تجارت بین المللی در سال 2014 در تایپه, این تکنولوژی جدید را با یک سری از تظاهرات در اواخر این هفته نشان دهند. فناوری جدید شارژ بی سیم بنا به گفته شرکت اینتل در سال 2015 به بازار خواهد آمد.

A4WP استانداردی جهت تولید نیرو, برای شارژ بی سیم است. که با استفاده از تکنولوژی رزونانس کار می کند. که می تواند از طریق مواد دیگر عبور کند. بدین معنی که شما می توانید با استفاده از یک سیم دستگاه  Rezence  که به زیر یک میز متصل می شود, چندین دستگاه تلفن همراه , تبلت یا حتی کامپیوتر لپ تاب خود را به سادگی با قراردادن روی میز شارژ کنید.این فناوری چشمگیری در تئوری است , اما در حال حاضر  Alliance نتوانسته است این تکنولوژی (Rezence ) را وارد بازار کند. در حال حاضر استاندارد wireless Power Consortium Qi واقعا در حال استفاده است . که در برخی اماکن عمومی مثل رستوران ها و کافه ها برای شارژ Smart phone ها و tablet ها استفاده می شود.

ویژگی های A4WP

استاندارد A4Wp استاندارد متفاوتی نسبت به دیگر روشهای شارژ بی سیم .که توسعه آن با رویکرد متفاوتی به تصویب رسیده است.

ویژگی های متعددی برای توسعه وجود دارد:

  1. Wireless Power Transfer(انتقال بی سیم برق):در این روش از فرکانس نسبتا بالا از 6.78 مگاهرتز این یک فرکانس است که در سطح بین المللی برای این نوع از برنامه در دسترس است.
  2. ) Control / management protocolکنترول و مدیریت پروتکل) : فرکانس مورد نیاز برای کنترل  و مدیریت بهتر پروتکل در داخل باند ای اس ام 2.4 مگا هرتز است.این فرکانس  در سطح بین المللی در دسترس است و برای استفاده با گوشی های هوشمند و دیگر اقلام الکترونیکی ایده آل است.
  3. Power Transmitter Unit, PTU (دستگاه فرستنده نیرو): همان طور که از اسمش پیداست واحد انتقال نیرو است به واحدی که نیاز به شارژ دارد.
  4. Power Receiving Unit, PRU (واحد دریافت نیرو): این واحد نیرو را از یک فرستنده میگیرد و اغلب برای شارژ یک باتری استفاده می شود.
بیشتر بخوانید  آیا قابلیت شارژ بی سیم کاربردی است؟

A4WP PRU Categorieszoomtech.ir

فرکانسهای انتقال و کنترول در A4WP

Key A4WP specification highlights zoomtech.ir

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تکنولوژی شارژ بی سیم بااستاندارد A4Wp شرکت آلیانس

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *