پادویش

مدیر مالی هواوی به دلیل دور زدن تحریم های تجاری آمریکا علیه ایران دستگیر شد

چرا مدیر هواوی بازداشت شده است؟

به گزارش زوم تک به نقل از بلومبرگ، مدیر مالی شرکت چینی هواوی (منگ وانژو) در کانادا بازداشت شده است که دلیل بازداشت وی نقض تحریم های تجاری بوده است که امریکا علیه ایران تعیین کرده است.

بازداشت مدیر عامل هواوی بخاطر تحریم های ایران

هواوی یکی از شرکت های بزرگی است که چندملیتی بوده و فعالیتهای این شرکت در حوزه ارتباطات چین و شبکه های کامپیوتری است. دفتر اصلی شرکت هواوی شهر شنژن چین می باشد.

منگ وانگ ژو ،دختر موسس هواوی بوده که در این شرکت مدیریت ارشد مالی را برعهده دارد و او در راستای تلاشهای چین برای خودکفایی در فناوری استراتژیک به عنوان یک قهرمان به شمار می رود که فعالیتهای زیادی داشته است.

سخنگوی دادگستری کانادا (مک لئود) گفته است: در اول دسامبر منگ دستگیر شده است و برای او جمعه زمان جلسه دادگاهش تعیین گردیده است. او در ادامه اینگونه می گوید که چون این موضوع اهمیت زیادی داشته است نمی تواند جزئیات بیش تری را ارائه بدهد.

رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ و رئیس جمهور چین شی جینپینگ با یکدیگر در جنگ تجاری هستند ولی یکی از تاجران چینی حدودا در 7هزار مایل آنطرف تر تحت تاثیر تصمیم گیری های رئیس جمهور امریکا در کانادا بازداشت شده است. این اتفاقها موجب می شود تا بین روابط دو کشور چین و امریکا بحران های زیادتری ایجاد شود. دولت چین نسبت به این بازداشت واکنش نشان داده و درخواست کرده است تا هر چه سریعتر منگ ازاد گردد. در ادامه شرکت هواوی نیز بازداشت وی را تایید نموده ولی افزوده است که از روند پرونده و جزئیات اطلاعاتی نداشته است. شرکت هواوی اعلام نموده که در حالی این دستگیری صورت گرفته است که همه ی فعالیتهای شرکت هواوی در چهارچوب قوانین بین المللی انجام می شوند.

به عقیده تحلیل گران این بازداشت میتواند سبب لغو شدن آتش بس تجاری بین دو کشور چین و امریکا باشد و مجدد آن ها را در مقابل یکدیگر بگذارد و همچنین منجر به ایجاد بحران در بین روابط دو جانبه گردد.
5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید  بررسی تخصصی گوشی هواوی نوا 8

نظرات در مورد : مدیر مالی هواوی به دلیل دور زدن تحریم های تجاری آمریکا علیه ایران دستگیر شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *