آنتی ویروس پادویش

عجیب ترین خانه جهان غوطه ور بر روی آب

خانه ای سفینه ای شکل که روی آب معلق است

تا به امروز خانه های عجیبی ساخته شده اند ، اما خانه ای که شرکتی ایتالیایی طراحی کرده است از همه ی آنها عجیب تر است ، این خانه به شکل یک سفینه ی فضایی بوده و روی آب معلق است و با فناوری هایی که در آن به کار رفته می تواند نیاز خانه به آب آشامیدنی و برق را پاسخ گو باشد و با موتور های برقی به کار رفته در آن می تواند 6.5 کیلومتر در ساعت جابجا شود !

سازندگان این خانه ی عجیب می گویند که کاربر با استفاده از این خانه می تواند سفری به دور دنیا را شروع نماید ، اما سوالی که پیش می آید این است که انرژی لازم برای این موتور ها از کجا تامین می شود و چگونه فرد می تواند سفری به دور دنیا را با این خانه آغاز نماید؟ پاسخ سازندگان به نحوه ی تامین انرژی تجهیز عرشه ی این خانه ی معلق در آب به سلولهای خورشیدی می باشد ، اگر چند روزی آفتاب در کار نبود چه می شود؟ ، سازندگان این خانه سلول های خورشیدی را تنها منبع تامین انرژی در نظر نگرفته اند و توربین های بادی کوچک روی عرشه و نیز توربین آبی که در زیر این خانه قرار گرفته اند نیز در صورت لزوم به کمک سلول های خورشیدی می آیند تا نیاز روزانه ی برق این خانه ی عجیب را تامین نمایند.

این خانه به منظور تامین آب آشامیدنی کاربر در طی سفر دریایی به یک آب شیرین کن درجا مجهز گردیده است که می تواند آب باران و یا آب دریا را برای آشامیدن تصفیه نماید ، علاوه بر این این سیستم تصفیه ی آب می تواند آب لازم برای آبیاری باغچه ی کوچک طراحی شده ی روی عرشه ی خانه را نیز تامین نماید.

در قسمت طراحی داخلی این خانه از دو نیمکره ی بالایی و پایینی تشکیل شده است که از طریق راه پله به هم متصل می شوند ، نیمکره ی بالایی این خانه فضایی معادل 20 متر مربع را به کاربر اختصاص می دهد و در آن آشپزخانه و حال این خانه جای گرفته اند که به منظور بهینه سازی استفاده از فضا آشپزخانه ی آن می تواند تغییر شکل داده و به حال خانه بدل گردد ، در قسمت نیمکره ی پایینی فضایی 10 متر مربعی در اختیار کاربر قرار دارد که علاوه بر دستشویی و حمام اتاق خوابی را در خود جای داده که در پایین ترین نقطه ی خانه قرار دارد و کاملا توسط شیشه محاصره شده است تا به هنگام خواب کاربر زندگی دریایی اطراف خود را مشاهده نماید.

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  با نورگیرترین خانه ی قابل حمل دنیا آشنا شوید

نظرات در مورد : عجیب ترین خانه جهان غوطه ور بر روی آب

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *