آنتی ویروس پادویش

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 “Lollipop”

اندروید 5

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop" : کمپای گوگل مدتی است نسخه سیستم عامل محبوب خود را به نسخه جدید اندروید 5 بروزرسانی کرده است ، در این بروز رسانی تغییرات جالبی را در کلیت سیستم عامل اندروید اعمال شده است مطمئنا اطلاعات زیادی در مورد اندروید 5 وجود دارد که دانستن آنها برای شما خالی از لطف نخواهد بود. در این مقاله سعی میکنیم تغییرات اعمال شده در سیستم عامل اندروید 5 را به شما معرفی کنیم پس با ما باشید.

تغییراتی در ظاهر کلی اندروید 5

اندروید 5 تصاویر

اولی موردی که در تغییرات اعمال شده در سیستم عامل اندروید 5 قابل مشاهده است ، تغییرات ظاهر کلی این سیستم عامل است ، گوگل ظاهر کلی این سیستم عامل را نسبت به نسخه های قبلی تغییر داده است . و می توان گفت ظاهر این سیستم عامل کلا بازطراحی شده است. طراحی جدید اندروید 5 مقداری سبک تر و ساده تر به نظر می آید و گوگل سعی کرده است سادگی خاصی را که در صفحه اصلی موتور جستجویش حکم فرماست را در سیستم عامل جدید خود هم اعمال نماید.

تغییراتی در صفحه قفل صفحه نمایش

اندروید 5 تصاویر

گوگل تغییراتی هم در lock screen این سیستم عامل انجام داده است اگر به تصویر بالا توجه کنید تغییرات اعمال شده در قفل صفحه نمایش کاملا مشهور است ، سادگی خاصی که در این بخش هم دیده می شود ، همان رویکردی است که گوگل در ظاهر کلی سیستم عامل در نظر گرفته است.

مخفی کردن نوتیفیکیشن ها

اندروید 5 تصاویر

قابلیت جدیدی که در سیستم عامل اندروید 5 اضافه شده است ، امکان مخفی کردن یا بی صدا کردن نوتیفیکیشن های گوشی است . شما می توانید علاوه بر مخفی کردن کلا نوتیفیکیشن های حساس و خصوصیتان را غیر فعال هم بکنید ، مطمئنا این عملکرد باعث راحتی کاربر خواهد شد. در این حالت زمانی که گوشی شما در حالت قفل صفحه نمایش قرار دارد هیچ یک از نوتیفیکیشن های شما به نمایش درنمی آید.

قابلیت حالت ذخیره باتری

تصاویری از اندروید 5

از دیگر قابلیتهایی که گوگل در سیستم عامل اندروید 5 اضافه کرده است ، حالت ذخیره قدرت باتری است ، در این حالت باتری گوشی شما همیشه 90 دقیقه بیشتر از زمان عادی شما می توانید از گوشی تان استفاده نمایید . این قابلیت قبلا توسط اپلیکیشن های اندرویدی انجام میگرفت اما هم اکنون این قابلیت در نسل جدید اندروید وجود دارد و قابل استفاده است. مطمئنا این قابلیت جدید اندروید بسیار حرفه ای تر است اپلیکیشن های موجود خواهد بود.

بکارگیری تکنولوژی NFC برای امنیت دستگاه شما

ویژگی های اندروید 5

در اندروید 5 یک قابلیت بسیار جالب قرار گرفته است که در صورتیکه گوشی شما دارای تکنولوژی NFC باشد شما قادر خواهید بود دستگاه های امن را برای باز کردن قفل دستگاه استفاده نمایید ، این قابلیت Trusted Devices  نام گرفته است ، تکنولوژی NFC ابزاری است که شما می توانید کارت های الکترونیکی را شناسایی نمایید و ID کارت شناساییتان را مشاهده نمایید. بطور مثال کارت های الکترونیکی مترو و اتوبوس هم اکنون کارت های الکترونیکی هستند که توسط ای دیشان قابل شناسایی است ، توسط تکنولوژی NFC شما می توانید آی دی کارت را مشاهده نمایید. و اما گوگل در اندروید 5 از این سیستم برای باز کردن قفل صفحه نمایش استفاده کرده است که یک قابلیت فوق العاده جالب است.

قابلیت جستجوی تنظیمات در اندروید 5

اندروید 5

اگر شما در گوشیتان میخواهید تنظیمات بخشی را تغییر دهید اما نمیدانید این تنظیمات از کجا تغییر می یابد ، در اندروید 5 این مشکل براحتی قابل حل است ، گوگل در نسخه جدید اندروید یک قسمت حرفه ای برای جستجوی تنظیمات گوشی قرار داده است که می توانید از آنجا تنظیمات مورد نظرتان را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید  هفت قابلیت کاربردی که سبب می شود دوباره اس ام اس (SMS) کاربردی گردد

قابلیت تعریف کاربر میهمان برای اندروید 5

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

یکی از فوق العاده ترین قابلیت های جدید در اندروید 5 قابلیت ساختن کاربر میهمان برای دستگاه اندرویدی است ، بطور مثال وقتی می خواهید گوشی یا تبلت اندرویدی تان را به یک نفر بدهید تا استفاده نماید می توانید از این روش استفاده نمایید. در این حالت اپلیکیشن های شخصی ، تصاویر ، مخاطبان و … شما به کاربر میهمان نشان داده نمی شود و شما کاربر میهمان را محدود می نمایید در سیستم تان. جالب هست نه؟

قابلیت علامت گذاری اپلیکیشن ها

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

یکی از نکات دیگر امنیتی برای شخصی سازی امنیت در اندروید هم در اندروید 5 قابلیت نشان گذاری اپلیکیشن ها است ، بطور مثال شما قادرید اپلیکیشن های مورد علاقه یا اپلیکیش های عمومی را نشان گذاری کنید تا در صفحات اصلی گوشی قرار گیرد و برای استفاده از این اپ ها دیگر نیاز نیست شما برای کاربر میهمان لوگ آف نمایید تا اپ مورد نظر را استفاده نماید. اگر برادر یا خواهر کوچکتر شما هم همیشه دوست دارد از بازی های اندرویدی گوشیتان استفاده نماید و شما از خرابکاری های اون میترسید این نشان گذاری کمک میکند تا قابلیت های محدودی را در اختیار او قرار دهید.

بهینه سازی بخش تنظیمات سریع در اندروید 5

اندروید 5

نحوه دسترسی به تظیمات سریع اندروید 5 مقداری بهینه تر شده است ، در تنظیمات سریع شما می توانید روشنایی صفحه نمایش را تنظیم نمایید ، چرخش خودکار صفحه نمایش را باز یا ببیندید، بلوتوث را روشن یا خاموش کنید و … این بخش گوشی هم تغییراتی داشته است.

اضافه شدن نشانگر فضای استفاده شده در گوشی

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

از دیگر مواردی که به تنظیمات سریع اضافه شده است ، اطلاع از فضای دخیره سازی گوشی است ، شما در اندروید 5 خواهید توانست براحتی از فضای خالی و استفاده در گوشیتان مطلع شوید.

قابلیت تنظیم اتوماتیک روشنایی صفحه نمایش

Android 5.0 features you need to know about

گوگل در اندروید 5 یک قابلیت فوق العاده کاربردی برای تنظیم اتوماتیک روشنایی صفحه نمایش ارائه کرده است ، دیگر نیاز نیست شما برای مدیریت باتری گوشیتان بطور دستی روشنایی صفحه نمایش را تغییر دهید. این قابلیت جدید در اندروید 5 قرار گرفته است. این قابلیت به جای سیستم قبلی تنظیم روشنایی در اندروید شده است.

بهبود علمکرد دستگاه

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

اندروید 5 بگونه ای طراحی شده است که کمترین استفاده از باتری در آن انجام میگیرد ، همچین عملکرد کلی سیستم عامل از نسخه های قبلی بهتر شده است و سرعت کلی سیستم عامل در هنگام کار بیشتر شده است که کاملا محسوس است.

افزایش رزولیشن متون گوشی

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

کیفیت نمایش متون گوشی هم افزایش یافته است براساس اعلام گوگل در کل بخش های متنی سیستم عامل با کیفیت بالای نمایشی انجام خواهد گرفت ، با این روند خواندن متون در اندروید 5 راحت تر خواهد بود. برای فعال کردن افزایش کانترست متون کافی است به بخش تنظیمات رفته و  Accessibility را انتخاب نموده و تیک گزینه High contrast text را بگذارید.

معکوس کردن رنگبندی صفحه نمایش

ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 "Lollipop"

قابلیت دیگری هم که در اندروید 5 اضافه شده است ، معکوس کردن رنگ بندی گوشی در زمان های استفاده در شب است ، وقتی شب هنگام بدون چراغ می خواهید از گوشیتان استفاده نمایید ، این قسمت به شما کمک میکند تا روشنایی و رنگبندی گوشی را تنظیم کنید تا چشمتان را اذیت ننماید.

جستجوی صوتی گوگل

اندروید 5

از ویژگی های دیگری که گوگل در اندروید 5 قرار داده است قابلیت استفاده از جستجوی صوتی بصورت ویجت در اندروید 5 است ، یعنی شما به کمک یک ویجت کاربردی جستجوی صوتی می توانید در موتور جستجوی گوگل نیازتان را جستجو نمایید.

استفاده بیشتر از قابلیت های تکنولوژی NFC

اندروید 5

همانطور که انتظار می رفت قابلیت های تکنولوژی NFC  در اندروید 5 بیشتر شده است ، در نسخه جدید این سیستم عامل شما می توانید اطلاعاتتان را به کمک این تکنولوژی با پشت به پشت قرار دادن دو گوشی انتقال دهید. این اطلاعات می تواند اپلیکیشن یا تنظیمات باشد ، شما می توانید حتی با ورژن های قبلی اندروید هم تبادل داشته باشید.

عدم قطع بازی در هنگام تماس و …

اندروید 5

در نسخه جدید سیستم عامل در هنگام بازی دیگر نیاز نیست برای پاسخ دادن به تماس شما از بازی بیرون آیید ، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید نوتیفیکیشنی در بالای صفحه نمایش به شما ظاهر می شود که این خود یکی از جالبترین اقدامات گوگل برای کاربر پسند بودن سیستم عامل است.

منبع : Cnet

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ویژگی های جالب و جذاب اندروید 5 “Lollipop”

21 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. من این آپدیت رو به صورت دستی برای گوشیم کردم.در مقایسه با اندروید4عملکرد بی نظیری داره.الان گوشیم به آخرین ورژن به روز شده.

 2. روی گوشی z2 من عالی عمل میکنه و اصلا هنگ نداره. فقط سوالی که برام پیش امده اینه که فکر میکنم توی اندروید 5 دیگه فایلهای مزاحم THUMBNAILS ساخته نمیشن. درسته؟؟؟؟

 3. با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک سال نو
  من یه سوال داشتم آیا اندروید 5 برای گوشی Z1 هم میاد یا نه ؟؟؟؟؟!!!!
  آخه تو تمام سایت ها گفته شده سری Z اما برای Z2 , Z3 اومده ولی برای Z1 هنوز خبری نیس

 4. خدایی همه اینا تک تک شون تو سامسونگ نوت 3 هست، اندروید 4.4.2
  می خواستم رام شو بردارم آپدیت کنم حالا که دیدم اینجوری منصرف شدم.
  رابط کاربری نوت 3 از اندروید 5 بهتره
  یاشاسین نوت 3

  1. سلام جیگر.این الان کلاسه که گفتی تو نوت 3 هست؟من آپتیموس جی پرو دارم.میدونی مال کدوم کمپانیه؟اللللللللل جییییییی. ساخت سال 2012.همه ی اینا و حتی بیشترشو داره.تو اونوقت با سامسونگ 2014 داری کلاس می زاری؟

 5. اندروید 5 خیییلییی خوبه
  من که خیلی راضیم
  گوشیم نکسوس 5 فوق العاده سرعت بالا رفته و روان شده.
  به گوگل ایمان دارم

 6. بسیار عالی و فوق العاده بود ، من لحظه شماری میکنم تا بطور رسمی این سیستم عامل در اغلب گوشیا و مخصوصا گوشی منم بیاد تا زیارتش بکنم م م م م

 7. مقاله بسیار کاملی بود ،ممنون از زحماتتون امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
  به نظر من ارائه همچین مقالات کاملی این رو نشون میده که سایت شما توسط یک تیم حرفه ای پشتیبانی میشه ، و این باعث افتخاره که ما با سایت شما آشنا شدیم.