پادویش

دلیل خلع لباس سید حسن آقامیری

دلیل خلع لباس سید حسن آقامیری

دلیل خلع لباس سید حسن آقامیری : خبرهای زیادی این روزها در مورد خلع لباس شدن سید حسن آقامیری شنیده می شود و این سوال ایجاد شده است که دلیل این حکم چه بوده است؟ به گزارش زوم تک به نقل از عصرایران یک مقام آگاه در دادسرای ویژه ی روحانیت در این خصوص بیان کرده است که در دادگاه ویژه روحانیت تهران این مورد بررسی گردیده و حکم وی بدوی می باشد و در آن حق تجدید نظر وجود داشته است.

فرادرس

حسن آقامیری خلع لباس شد

اینگونه که در سایت های خبری نوشته شده است، سید حسن آقامیری در صفحه ی شخصی اش در شبکه های اجتماعی از خلع لباس شدنش به کاربران خبر داده است. او اینگونه نوشته است که پس از 15 سال بردن و آوردنش و بازداشت کردن و انفرادی کردن وی با شکایت کردن دادستان ویژه تهران و با حکم قاضی شعبه2 کیفری در دادگاه ویژه و ریاست آقای منتظری دادستان کل کشور ، برای سیدحسن آقامیری حکم صادر شده است.

با توجه به آنچه آقای حسن آقامیری گفته است حکم وی 2 سال زندان بوده است که به 5 سال تعلیقش کرده اند و برای همیشه خلع لباس شده اند.

حکم ایشان با وجود اطلاعاتی که بدست امده است و گفته های یک مقام آگاه در دادسرای ویژه روحانیت به دلیل هتک حیثیت روحانیت،تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات در دادگاه بدوی محاکمه گردیده است. همچنین این مقام آگاه ذکر کرده اند که اطلاعات غیر دقیقی در خصوص حجت الاسلام و المسلمین منتظری از سوی سید حسن آقامیری منتشر گردیده است که آقای منتظری در جلسه برای بررسی صحت روند رسیدگی پرونده حضور داشته اند.

واکنش ها نسبت به حکم سیدحسن آقامیری

احمد خمینی در خصوص حکم خلع لباسی که برای وی صادر شده است اینگونه نوشته است که “تن ادمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت”. سید جان عزیزتر میشی…خودت و خدای خودت قاضی اول و آخرین ،نه اینکه هر کی محکوم شده سالم تر بوده اما اکثر آدمای سالم محکومند. عزت و ذلت و خدا میده و توی این دنیا همین محبت های مردم که همیشه همراهته .خوش باش که ظالم نبرده راه به منزل یا حق…

واکنش ها نسبت به حکم سیدحسن آقامیری

خبرگزاری ایسنا نیز نوشته است که مخاطبان مخالف پس از اینکه خبر خلع لباس شدن سیدحسن آقامیری را شنیده اید وی را “روحانی تلگرامی” نامیده اند و او را یک آخوند منحرف میدانند اما در مقابل طرفدارانش آقای آقامیری را روحانی میدانند که متفاوت است و اینگونه اعتقاد دارند که وی اخوندی است روشنفکر که در زمانه خودش میباشد.

سید حسن آقامیری از جمله روحانیونی بوده است که توانسته طی چند سال اخیر به معروفیت زیادی مخصوصا در بین جوانان برسد و برای به اشتراک گذاشتن سخنرانی هایش از بسیاری شبکه های اجتماعی استفاده کرده و حتی گاهی منبرهای ایشان به صورت زنده در شبکه های اجتماعی پخش شده است.

در صفحه اینستاگرام او بیشتر از 1میلیون و سیصد هزار دنبال کننده وجود دارد که بسیاری از کلیپ های او را در فضای وب پخش می کنند و معمولا بازدیدکنندگانی زیادی نیز داشته اند.

خانم معصومه ابتکار نیز در خصوص این خبر توییت نموده اند که ” امیدوارم این رای در مرحله تجدید نظر بنشیند. آقای سید حسن آقامیری زبان جوان ها را خوب می دانند. جلب اعتماد دهه هفتادی ها و دهه هشتادی ها و گفتگو کردن با آن ها هنر کمی نیست. خدا نگهدارت باشد سید.

خانم معصومه ابتکار

آقامیری پیش از خلع لباس شدن خود این چنین گفته است که من روحانیت نیستم و حسن آقامیری می باشم. صفحه شخصی من چه ربطی به صنف من دارد و من نماینده صنف خود نمی باشم.سخنگوی آن نیز نمی باشم و من یک آدمم. در خانه ام بابا هستم و یک جا داداش هستم و یک جا رفیقم و به لباس ربطی ندارد.

درآمد سیدحسن آقامیری

با توجه به نوشته های که در مورد حسن آقامیری در فضای اینترنت وجود داشته است ایشان درآمدشان را به واسطه روحانیت بدست نمی آورند و برای خود کسب و کارهای شخصی داشته است. وی این چنین گفته است که در یک شرکت خصوصی به عنوان مشاور حضور دارد و در کنار آن کار آزاد نیز داشته است. البته در مجله”همشهری جوان” هم گفته که شهریه ی از حوزه عملیه دریافت نمیکند و تحت عنوان پوشش بیمه حوزه نیز نمی باشد. با توجه به صحبت های سید حسن آقامیری نه وابستگی به منبرش داشته است و نه به درآمد حاصل از آن.

ایشان همیشه در سخنرانی های خود تکیه های زیادی بر “رحمانیت” خداوند داشته است و کم تر در خصوص عذاب الهی و جهنم در سخنرانی هایش صحبت کرده است که همین مورد سبب شده تا افراد زیادی به عنوان مخالف ایشان قرار بگیرند. مخالفان در مورد ایشان می گویند که یک اخوند ولنگار می باشد و برای بی بندبارها و لاکچریها سخنرانی میکند. همچنین مخالفان او معتقدند که او تنها میداند که چگونه خوب حرف بزند ولی در واقع اصلا حرفهای خوبی نمیزند. برای همین است که جوان های زیادی از وی طرفداری می کنند و سخنرانی ها و کلیپ هایش را گوش میدهند.

طرفداران سید حسن آقامیری

در مقابل طرفداران وی اینگونه می گویند که این روحانی نسبت به دین و رحمانیت خداوند نگاهش را تغییر داده است و به همین جهت این روحانی را دوست دارند و همیشه سخنرانی هایش را دنبال کرده و در صفحه های او در شبکه های مجازی حضور دارند. آنها می گویند سید حسن آقامیری نسبت به روحانیون دیگر دلنشین تر و متفاوت تر سخنرانی می کند برای همین پای منبرهایش می نشینند.

طرفداران سید حسن آقامیری

آقای آقامیری در خصوص پامنبری های خود که بیشتر جوان ها از افراد پر و پاقرص او هستند میگوید که “اینکه عده ی پامنبرهای دیگر نمی شینند ولی در منبری های من حضور دارند شاید درست باشد ولی من آن ها را انتخاب نکرده ام”. من به آن ها کاری نداشته ام آن ها خودشان مرا انتخاب کرده اند و سخنرانی ها را دنبال میکنند. حضور آن ها برای من یک افتخار بوده و قدردان حضورشان هستم ولی من با هدف جذب شان چیزی نگفته ام و کارت دعوتی نیز برای کسی ارسال نکرده ام.

این کشمکش ها بین طرفداران و مخالفان وی ادامه داشته است و در نهایت ایشان در روز شنبه 22 دی ماه برای همیشه خلع لباس گردیدند و توسط سید حسن آقامیری این خبر در صفحه ی ایشان منتشر گردید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دلیل خلع لباس سید حسن آقامیری

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *